Ptačí srdce

Vítejte v Ptačí říši - zemi, kde vládnou straky. Temná síla se zvedla z neprostupných hvozdů a ničí veškeré ptactvo, které jí stojí v cestě. Existuje záchrana? Rada moudrých sov o tom pochybuje. Jedině výr Tomar chová křehkou naději. Bláhovou naději, že nad zlem se dá zvítězit a Ptačí říše nalezne svůj ztracený řád. Ale kdo se postaví tak strašlivé síle? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12132/ptaci-srdce-12132.jpg 3.948
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

One For Sorrow, Two For Joy, 2002

Kniha Ptačí srdce

Miska2001
16.05.2019

Podle mě velice srdce rvoucí příběh. Konec mě hodně dostal a nápad autora vytvořit něco takového... nemám slov. Kniha o statečnosti drobné červenky. Upřímně koho by to napadlo? Ale víte, co se říká. Kde není strach není odvaha a každý tím může překvapit bez ohledu na velikost.

trudoš
24.09.2017

Příhody z ptačího prostředí vytvářel původně Clive Woodall pro své malé ratolesti a právě o tuhle večerníčkovou atmosféru vyprávění nepřišlo ani po svém knižním vydání. Se kterým se mimo jiné autor nejdříve rozhodl vyrukovat na vlastní pěst, než si jej povšimlo renomované nakladatelství a nabídlo mu víc než vstřícnou smlouvu.
Problém románu spočívá především v jednoduchosti zápletky. Autorova obrazotvornost je náramná, jenže stylistika je řemeslně v plenkách a dějová linka se ničím nevymyká standardům literatury pro děti. Což je náramná škoda, protože potenciál byl ohromný. Variace na nacistické šílenství 2. světové války, okořeněné netradičním prostředím a brutalitou přírodních zákonů, to prostě přímo křičí po spektakulárním dobrodružství. Zlí jazykové by mohly argumentovat, že antropomorfní hrdinové nic komplikovanějšího nabídnout ani nemohli, ovšem kdo četl legendární Dalekou cestu za domovem, ví svoje. A tak pro mě Ptačí srdce bylo nakonec spíš zklamáním, než čtenářským zážitkem.

vlkodlaq
28.07.2014

Autorovi nelze upřít bezbřehou fantasii, bohužel pro průměrného čtenáře je tento příběh chvílemi až příliš "ujetý" :-) Pro mladší čtenáře to může být parádní počtení, ale zkušenějším a náročnějším čtenářům doporučuji sáhnout jinam.

SabinaV.
17.12.2013

První čast mě nijak nezaujala,a druhá část se nějakou dobu podobá té první

estelina2300
26.10.2013

Kniha byla docela hezká. Zajímavý konec.

oldshatterhand
06.06.2012

V skutku zajímavá kniha když vezmeme v úvahu že na konci knihy nevíme co se stalo s hlavním zloduchem druhé části tak se nám naskýtá otevřený konec. Musím přiznat že se mi tato kniha líbila že s neklidným srdcem očekávám druhý díl.

sarekaslukova
02.01.2012

Kniha se mi ze začátku nelíbila takže jsem ji četla na třikrát ale když jsem ji dočetla byla jsem z ní uplně PAF.
Moc hezký.

anisek989
27.01.2011

Dobrý děj.Místy trochu smutné a nečekaný konec

Autor knihy

Clive Woodall