vlcice326 vlcice326 komentáře u knih

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Kniha mi vůbec nesedla - jak stylem psaní, tak ani postavami. Kniha byla zbytečně zdlouhavá a jelikož opravdu nejsem znalec Danta, tak jsem některé pasáže s úryvky (od Danta) moc nepochopila. Další díl číst nebudu.
Tím tedy nechci od knížky nikoho odrazovat :) zkuste to a uvidíte, ale za mě tahle knížka prostě ne.

08.01.2017

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Když jsem knihu začala číst,tak jsem se nevyznala ve jménech a v těch panstvích.Podívala jsem se na film a díky tomu jsem to dá se říct pochopila.Poté jsem knihu dočetla a byla jsem z ní nadšená.
Jen mi trochu vadilo,že rozhovory mezi panem Darcym a Elizabeth byli strašně zkrácené oproti rozhovorům mezi všemi ostatními.
Ale jinak dobrá kniha. :)

28.02.2014 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tak to bylo mega! Knížka mě zaujala i obalem i anotací. A nezklamala. Fakt až skoro do konce knížky jsem nevěděla, kdo to udělal. Doporučuju!
P.S. Fakt jsem fandila páru Nate a Bronwyn ♥

20.01.2018 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

(SPOILER) Panebože! To bylo úžasný! Hltala jsem každé slovo! :) Nešlo prostě přestat číst.
(Osahuje SPOILERY)

Thomas - bezva
Teresa - mrcha - nechápu jak celý tři díly Labyrintu mohla hrát, že jí taky vzali vzpomínky :o
Paigová - největší svině - nakazí kancléře erupcí (sice za účelem pokračovat v hledání léku), lže Thomasovi... strašná ženská.

Ale ta knížka mi dala odpovědi na úplně všechny otázky, které jsem při čtení labyrintu měla. Asi si ho přečtu znovu :D
Autor by mohl ještě napsat knihu, co se dělo po knížce Vražedná léčba.
Jinak paráda. Fakt neskutečná knížka :)

23.08.2017 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Moc krásná knížka :) !

16.07.2015 3 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Kniha mi moc nesedla.Další díly asi číst nebudu

11.02.2015 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Prostě : WOW !
Čekala jsem,že to bude román o klukovi a holce,kteří se do sebe zamilují a budou mít problémy,které mají teenageři normálně.Na druhou stranu mi přišlo divný,že máma nedovolí Sky mít telefon,televizi atd.Pak se knížka vyvíjela tak jak jsem předpokládala,do tý doby,než jí Holder nazval Hope.Dál se stalo moc událostí a dozvěděla jsem se hodně informací,díky kterým jsem pak pochopila,proč nemohla mít mobil.Autorka to měla promyšlené do detailů,až jsem zírala. :)
Takovou knížku jsem fakt nečekala...fakt super :)
Přečteno během 2 dnů.

24.06.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Na začátku knížky se nic moc neděje.Tobias,Tis a ostatní se dozvídají o sérech,ne/porušených genech a tak.Moc mluvení a žádná akce.Potom ke konci když naplánovali krádež séra,se konečně něco začalo dít akčního.A nakonec to skončí,tak jak to skončí.Kdyby byl konec jiný tak by se mi to líbilo mnohem víc i přes ten nudný začátek...

06.05.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knížku jsem přečetla během dvou dní.Tak mě zaujmula,že jsem nemohla od ní odtrhnout.Knížka mi přijde promyšlená,zvláště to rozdělování do frakcí.Jsem zvědavá na film,který se nakonec do českých kin dostane v květnu :)

30.03.2014 5 z 5

Z deníčku neobyčejné patnáctky Z deníčku neobyčejné patnáctky Sandra Lanczová

Knížka nebyla špatná :) byla zajímavá a měla jsem jí hned přečtenou. Jen ten konec... čekala jsem jinačí.
Jinak jsem si pak uvědomila, že Sandra Lanczová byla vlastně o tři roky napřed než Stephenia Meyer (napsala Stmívání). Kdyby se tahle knížka proslavila,měla by šťastný konec a byla by trochu víc obsáhlá, natočil by se film podle tohohle (a né podle Stmívání) :)

24.08.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Viděla jsem seriál na HBO, ten byl fakt super. Tím pádem mě moc zajímala knížka, podle které se tento seriál natočil.
Knížka byla trošku okecávací, některé informace tam postavy opakovali několikrát (a myslím, že i zbytečně).
V knížce mě strašně štvala Madeline, ta její postava mi přišla hrozně otravná (oproti Reese Whiterspoon - ta to hrála superově a nevyzněla ta postava tak otravně. ;)
Jinak na konci se knížka rozjela :) Konec byl super, ale nebudu nic prozrazovat :)

20.08.2017 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Pěkná knížka.
Na to, že se boom takových typů knížek (dystopické) rozjel až poslední dobou (Hunger Games, Divergence) a spisovatelka tuhle napsala už v roce 1993, tak si myslím, že knížka je nadčasová, tématem originální. Naopak od dnešních dystopických knížek se tato lišila tím, že v ní nikdo nebojuje, necítí, nemají možnost volby...
Jen by mě zajímalo, co se tedy stalo s Jonasem a Gabrielem...
Docela kraťoučká, ale fakt super knížka

05.04.2017 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Roztomilá knížka o roztomilý kočičce s roztomilými obrázky. Jelikož už jsem dospělá, tak na mě mamka koukala, co jsem si to koupila za knížku (pro děti) a ptala se mě, kolik mi je. Potom i ona našla v knížce zalíbení a smála se.
V obrázcích jsem poznala chování i mých koček. :) Miluju kočičky, tak jsem tu knížku prostě musela mít. :D

21.01.2017 5 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

První dva díly s Grace a Jonathanam nic moc,ale tohle bylo úplně něco úžasnýho.Podle mě stačí,když se hlavní hrdina jmenuje nějak pěkně a zajímavě (jako například Mateo :3 ) a hned si jeho i knížku zamilujete.Ztracená a Svedená jsou fakt dobrý knížky :)

11.02.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha je mnohem lepší než film.Vím,že do filmu nejde nacpat všechno,ale i tak je pro mě na prvním místě knížka před stejnojmenným filmem :)

04.02.2015 4 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Na to,že to je od Viewegha,tak to bylo pěkný ! :) Fakt se mi to líbilo.

19.05.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh byl moc pěkný-dva mladí lidé se do sebe zamilují i přes jejich nemoci a ten krátký čas,který jim zbývá.Rakovina je smutné a bohužel i aktuální téma.Konec knížky jsem očekávala trochu jiný,ale i tak to bylo pěkné čtení a nelituji toho,že jsem si knížku přečetla.

19.02.2014 4 z 5