vivalamuff vivalamuff komentáře u knih

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Bomba. Začátek pomalejší, až uprostřed knihy se to začalo rozjíždět a konec vás úplně rozseká :-D Ten věk hlavních hrdinů mi dělal trochu "potíže", ale nakonec jsem si to devedla představit... za mě palec nahoru.

07.10.2020 5 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

Čekala jsem něco jiného, proto jsem zklamaná. Svým způsobem je to stejná fantasy jako Mlýn na mumie. Jako komiks by to bylo fajn...

19.07.2020 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Skoro po celou dobu, co jsem knížku četla, mě napadalo, kde na to pan autor chodí??? Některé věci byly řekněme "šílené". Ale jinak jsem se bavila, líbí se mi ten styl psaní. Určitě to není poslední kniha od pana Stančíka, kterou si koupím.

11.07.2020 4 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Pro mě nejslabší dílo od Shakespeara. Přesto nadšasové... střet židů a křesťanů tady byl odjakživa, přes antiku, středověk až do moderní doby. Smutný to fakt :-(

07.06.2020

Návrat do ráje Návrat do ráje Rosalind Miles

Neskutečná nostalgie. Seriál jsem viděla jako malá a pamatuji si na něj doteď. Kniha má však něco navíc. Je lepší.

03.05.2020

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Myslím, že tvůrci amerického seriálu Westworld se nechali inspirovat u Čapka a jeho R.U.R. Tohle dílo vidí daleko do budoucnosti a já upřímně doufám, že takhle to nikdy nedopadne - aby nás nahradili roboti. Kniha se čte dobře a rychle. Doporučuji.

28.04.2020 5 z 5

Vězeň mé touhy Vězeň mé touhy Johanna Lindsey

Příběh byl originální a líbil se mi. Možná není až tak reálný, ale to mi nakonec tolik nevadilo. Vadil mi spíše konec, byl strašně urychlený. To mě zklamalo. Ale jinak jedna z mých oblíbených knížek od J. Lindsey.

02.04.2020 4 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Celkem fajn dílko. Na rozdíl od jiných čtenářů se mi více líbila druhá historická část. Mám moc ráda dějiny, takže "tohle" mi sedlo. Tak nějak jsem tušila, že většina našich českých panovníků byli psychopati :-D První část je hodně teoretická, ale prošpikovaná i praktickými ukázky. Poznámky pod čarou mi nevadily. Kdo má rád pana R. Honzáka, určitě si počte...

25.03.2020 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Moje první setkání s humorem paní Deváté. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi jsem se nudila. Četla jsem každý den dvě kapitoly. Na jeden zátah bych to asi nedala. Velmi mě zaujaly slovní postřehy, respektive obraty. S něčím takovým jsem se ještě nesetkala. Na odreagování ideální :-)

22.03.2020 3 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Naprosto musím souhlasit s komentářem pode mnou od jaroiva. Nabízí se zde srovnání se Sienkiewiczem (Quo Vadis) a Loukotkovou (Není římského lidu). Předešlé dvě zmiňované (výborné!!!) knihy se zaměřují na vládu Nera a postavu patricije Petronia. Po nás potopa nás zavede do časů před Nerovou vládou. Máme zde Tiberia, paranoidního stařečka a šíleného nástupce Caligulu. Caligula sám o sobě mi přijde ještě horší (šílenec, vrah a tyran) než Nero a pan Toman ho vykreslil skvěle a vážně uvěřitelně. Ze začátku jsem měla problémy s postavou herce Fabia i rytíře Lucia. Oba mi byli čímsi nesympatičtí. Přiznám se, že nemám ráda záletníky a muže, kteří se nedokážou rozhodnout, zda je tato žena lepší a krásnější než ta druhá... :-D Každopádně, čím mě autor oslovil, je styl podání. Zbožňuji knihy tohoto typu. Dozvíte se o charakteru postav vše, co potřebujete a má to hlavu a patu. Dokážete si vykreslit prostředí, v jakém se postavy nachází - jedno zda v paláci či hospodě. A dialogy jsou bez hluchých míst. Žádné vsunuté věty navíc, aby se nahustil obsah, jak to často bývá dneska...
Chystám se v budoucnu na Já, Claudius (Robert Graves). Ale z období Říma (raného císařství), mě nenapadá už žádná kniha, která by stála za to (snad ještě Walteriho Nepřátelé lidtsva). Za nějaký tip bych byla ráda... :-)

21.03.2020 5 z 5

Stejně jako většina zdejších čtenářů jsem čekala něco jiného. Popis míst, kam se normální člověk nedostane. NEBO. Popis práce letušky - strašně by mě zajímalo, jak to funguje v zákulisí, kam oči běžného cestujícího nedohlédnou. Zkrátka zklamání na celé čaře!
PS: Dala bych o jednu hvězdičku více a dílo posoudila jako průměrné, kdyby tam bylo méně vulgarismů. Fakt to působilo jako pěst na oko. Nejvíce mě iritovala zkratka WTF.

21.03.2020 2 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Nechápu, proč má tato knížka tak malé hodnocení. Věřím, že někomu nesedne, snad právě mladším ročníkům hltajícím Young Adult knížky, ale "takhle špatně" - jako některé komentáře níže - bych to nikdy neohodnotila. Pro mě má příběh velké kouzlo hlavně proto, že se tam neobjevují telefony, sociální sítě apod. Je to jako vrátit se do minulosti, kdy všechno bylo fajn, přesně jak napovídá název.

06.03.2020 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Jak jsem byla z prvních dvou dílů nadšená, tak z třetího jsem přešlá mrazem. Bylo to jako by o ničem. Strašně jsem byla zvědavá, jak to bude s hlavními hrdiny dál, těšila jsem se jako malé dítě a zklamalo mě to. Paní autorka měla příběh utnout druhým dílem. To kouzlo, které jsem cítila z prvního dílu se vytratilo. Charakter Alexandra se samozřejmě změnil, holt válka, ale zdál se mi být poněkud agresivní a Taťána... no nevím. Očekávala jsem například nějaký dlouhý popis toho, až Alexandr uvidí poprvé svého syna. Svého syna!!! A čeho jsem se dočkala? Ničeho :-D

06.03.2020

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

MOŽNÉ SPOILERY: Na začátku knihy jsem byla velmi nešťastná. Hlavní hrdinka mi byla tak otřesně nesympatická, že to snad ani více nešlo. Přišlo mi, že nadává na každou holku, která se líp obleče, namaluje, chodí cvičit nebo medituje, protože ona sama to nedělá. Bylo celkem jasné, že autorka knihy se s těmito názory ztotožňuje, jinak by takto nedokázala psát. Asi. Ale je tam spousta dalších maličkostí, které mě štvaly. Podepsala bych se jen pod názor, že s instagramem a facebookem se to přehání. Opravdu každý každého sleduje a porovnává svůj život s tím jeho. Bez sociálních sítí by se nám žilo lépe, řekla bych. Každopádně v polovině knihy se děj rozjede a nakonec mě to fakt chytlo :-D obrovské plus bych dala za babičku Miladu. Z mého pohledu fajn ženská a připomněla mi i mou zesnulou babičku. Pokud nebe vypadá tak, jak nám autorka předává, pak se těším, že i moje babička se má dobře. Četla jsem od autorky i Pandu a ta se mě líbila víc, ale nevadí. Nerada takhle porovnávám, každá kniha má svoje plusy i mínusy. Teď mi do sbírky chybí ještě InTyMně. Uvidíme, jak se vyvedl tento počin.

09.01.2020 4 z 5

Tak já bych nebyla až tak kritická. Myslím, že je v knize spousta věcí k zamyšlení a některé si do života určitě vezmu. Podle mě by si knihu měl přečíst každý, aby si uvědomil, že ještě není tak hrozně, aby nebylo hůř. Raději si važme toho, co máme a nespekulujme, že někdo se má líp nebo má více peněz...

19.11.2019 5 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Kniha by se měla jmenovat Sex nebo nic :-D chvílemi jsem měla dojem, že příběh je spíše o Vandě a jejích "zkušenostech" s muži. Ona i Linda mi byly čímsi krajně nesympatické. Nevím, asi to nebyl můj šálek kávy. Všechno se vlastně točilo jenom kolem postele. Film mi připadal lepší. Vím, že existuje i audio verze. Ta mi přišla aspoň pěkně namluvená - to dělá ta měkká slovenština :-) Pokračování si určitě nepřečtu.

19.11.2019 3 z 5

Královský svůdce Královský svůdce Jennifer Blake (p)

Skvěle napsaná knížka. Taky asi jediná, která se mi od Blake líbila. Děj byl po celou dobu napínavý, nenašla jsem hluchá místa. Na konci vás čekají překvapivá odhalení.

01.11.2019 4 z 5

Krásná je růže Krásná je růže Meagan McKinney

Jedna z těch lepších knížek od McKinney. Dokonce se mi líbí více než první díl Lvi a krajka. Romatinka a western v jednom. Příběh je tak dobře vykreslený, že vám v hlavě probíhá "kino" :-)

28.10.2019 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Meagan McKinney

Mckinney je fajn. A tahle knížka určitě spadá do žánru červená knihovna, ale co už. Přesně jako napsal komentář pode mnou, kdyby k sobě hlavní hrdinové byli upřímní, vše by se hned vyřešilo. Knížka by však byla o ničem. Skončila by na padesáté stránce. Od této autorky znám lepší dílka, na druhou stranu i horší. Určitě to není naposledy, co jsem knížku Čarodějka četla :-)

18.10.2019 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

I po letech si na tuto knihu ráda vzpomenu, utkví vám v paměti. Doporučuji.

04.10.2019 5 z 5