Návrat do ráje

Návrat do ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84400/bmid_navrat-do-raje-84400.jpg 4 37 11

Spisovatelka rozvíjí příběh jedné z nejbohatších australských žen, které však obrovitý majetek nepřináší osobní štěstí. Do zdánlivé rodinné pohody vstupuje jiná žena. Rozpoutané vášně vedou až k pokusu o vraždu hlavní hrdinky Stephanie. Po jejím úniku z dosahu smrtelného nebezpečí se po čase vrátí, aby se pomstila. Dramatičnost románu podtrhuje jako důležitá složka děje divukrásná australská příroda.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Egem

Return to Eden , 1986

Vera Silent
16.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Nápad je to celkem dobrý, erotické scény ujdou a kniha se většinou čte bezbolestně. Ovšem pro mě se začaly hromadit nepravděpodobné a někdy i hloupé chování a rozhodnutí hrdinky. Ok, přežila velice nepravdepodobnym způsobem, to jsem ještě brala na úkor rozjetí příběhu. Preoperovali ji tak, že najednou byla překrásná? Tak to těžko, ale zatnu zuby. Najednou je z ní slavná modelka, pomsta, kterou by s kontakty a prachy mohla dokonale prošpikovat, se scvrkne do "donutim ho se do mě zamilovat a pak mu zlomym srdíčko"... Což je nejen pritazene za vlasy, ale vrazedni maniaci potenciálně netikaji stejně jako normální chlapi. Mezitím odmítne Dana, o kterým nikdo nemusel vědět a nebyl důvod mu dramaticky vyskočit z postele. Závěr naprosto šílený, kdy se hlavní hrdinka pomalu znovu nechá zavraždit z vlastní blbosti... A Dan naklusne s jejími dětmi, které unesl letadlem přes půlku Austrálie a nikomu to nepřišlo divný, vždyť toho chlapa ani neznali... Nojono. Nemůžu hodnotit lépe než jako průměr, za to, že se to navzdory ději dobře četlo a odehrávalo se to v krásném prostředí.

Allla9
11.12.2022 5 z 5

Kdysi jsem sledovala seriál se stejným názvem. Po přečtení knížky musím přiznat, že se mi líbilo obojí stejně.

Mojepočteníčko
07.02.2022 4 z 5

Jak to, že neznáš Návrat do ráje? Ptal se mě s nevěřícím pohledem můj kluk. Vždyť to byla pecka! Dívala jsem se na něj jako na blázna a nenapadlo mě nic lepšího než se zeptat, jestli náhodou nevyšla knížka. Bohatá dědička, pokus o vraždu, návrat a pomsta. To si sežeň! Doporučil mi ještě…
Tenhle příběh mě bavil od první stránky. Četl se pěkně a užívala jsem si překrásné popisy australské přírody. Jenom ty milostné scény se číst nedaly. Působily nepřirozeně a popis reakcí ženského těla při milování vyzněl mnohdy až nechutně. A to nejsem žádný puritán. Muž se dal ještě snést, což mě překvapovalo o to víc, protože knihu napsala právě žena. Na konci mi počínání hlavní hrdinky přišlo dost nepochopitelný, ale co. Jako celek mi knížka sedla a nakonec ji hodnotím. Na volné pokračování se nechystám. Prý bych si zkazila dojem i chuť

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Pěkné, napínavé a perfektní. Je dobré si přečíst knihu a i sledovat film či seriál. Obojí dá hodně.

RMarkéta
12.05.2021 4 z 5

Na skok v Austrálii a bylo to odskočení příjemné, protože se po většinu svého čtecího času pohybuju po evropském kontinentu. Prostředí je to pro mně velmi atraktivní. Austrálie je opravdu jiný vesmír (fauna a flóra). Životní styl vyšší společnosti v osmdesátkách je kapitola sama pro sebe. Seriál mě zaujal a měla jsem ho ráda, i když šlo zřejmě o odpověď na americké seriály typu Dalas a Dynastie. Taky jsem na ně koukala. Krásně se mi propojil seriál s knihou. Postavy se tak nějak zhmotnily. Knihu beru jako oddechovku. Zápletka je to poměrně klasická, ale s tím nemám nejmenší problém.

vivalamuff
03.05.2020

Neskutečná nostalgie. Seriál jsem viděla jako malá a pamatuji si na něj doteď. Kniha má však něco navíc. Je lepší.

Taralcielle
29.08.2019 4 z 5

Jednička je dobrá, příběh je zajímavý. Je to příjemná oddechovka. Jako dítě jsem sledovala i seriál, také to bylo dobře zpracované.

Barbora H
25.10.2018 3 z 5

Lepší je shlédnout film, než louskat ta malá písmenka... A některé postavy byly na odstřel, takže se o nich nedalo číst, aniž by člověk u toho nesoptil...

kuky921
31.08.2016 5 z 5

Na filmové zpracování si pamatuji jen opravdu útržkovitě, ale knížka je opravdu prima čteníčko.

lucifrid
20.04.2012 4 z 5

Serial jsem jako mala milovala a proto me kdysi trochu iritovalo, ze kniha (hlavne druhy dil) se v nekterych ohledech lisi. Ale dnes to ocenuju a je to jen dobre. Velice prijemna oddychovka, ke ktere se moc rada vracim.

bedkniha
02.08.2011 5 z 5

Kniha je lepší, než byl seriál...

zfilmováno

Rosalind Miles
anglická, 1945
1993  88%Návrat do ráje
2011  84%Válečnice
2003  80%Královna Letní země
1993  73%Návrat do ráje - Prokleté dědictví

Kniha Návrat do ráje je v