Višnička Višnička komentáře u knih

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

04.02.2021 5 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Sandru Brown čtu proto, že přesně vím, co dostanu - nic náročného, ale čtivost, zápletku, vášnivé vzplanutí..a tak je to i u její poslední knížky, kdo má Sandru rád, bude spokojený. Jen mě teda pobavil překlad - když Violet utrousila, že by příšta radši viděla Taylora Swifta :-))))))

04.02.2021 5 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Nádhera. Strašně se mi líbilo spojení vyprávění rodinného příběhu a k tomu všechna ta historická fakta a reálie, vyprávěné naprosto nenucenou a neencyklopedickou formou, přitom s přesnou vypovídající hodnotou...sedl mi i autorův smysl pro humor..určitě jedna z nejkvalitnějších knih, co jsem kdy četla, bude ve mě dlouho rezonovat.

29.01.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Dobře se četlo, zápletka šla poměrně lehce odhadnout, i když hlavní důvod celé té zášti jsem neuhodla. Jednu hvězdičku strhávám za lehkou nelogičnost - opravdu hlavní postavu v 21. století nenapadlo připevnit nějakou malou kamerku nad hlavní chod a prostě si pustit, kdo jí týdny a týdny chodí do baráku? Na druhou stranu, o čem by to pak bylo, že?

12.01.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

První část se trochu táhla a na můj vkus byla trochu moc popisná, ale druhá půlka knihy to vynahradila, rozjelo se to a pak už jsem knihu nemohla odložit, aniž bych zjistila, jak to dopadlo. Doporučuji!

08.01.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knihy Petry Soukupové mám ráda, bože jak ona dokáže popsat to, co spousta z nás prožívá , s takovou lehkostí. Styl vyprávění mi naprosto sedí , ani otevřený konec mi nevadí , tak to prostě je a každý z nás si to v duchu dokončí po svém a to se mi líbí

25.12.2020 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Sandra Brown. Nic víc, nic míň, mám její knihy moc ráda.

09.12.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tak já půjdu asi proti proudu - za mě jednoznačně nejlepší knihy této spisovatelky! Možná to je tím, že mě tak neberou "thrillery", kde je vše od začátku a dané a všichni víme jak to dopadne. Toto bylo opravdu spíše rodinné a vztahové drama, kniha mě chytla první větou a už mě nepustila, přečteno na dva zátahy, musela jsem vědět co nejrychleji jak to dopadne. Doporučuji!

05.12.2020 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Přečteno prakticky na jeden zátah, četlo se samo a lehce, jako když odkrajujete plátky dortu, lehounké, sametové a přitom hutné..postavy v knize jsou až nereálně dobrotivé a laskavé, ale vlastně mi to v této době konvenovalo. Příběh plný lásky a naděje a v rámci svého žánru opravdu krásný. Já to moc neumím posoudit , čtu převážně severskou krimi , ale určitě knihu doporučuji už jen pro autorčin styl psaní , který je jiný než u ostatních a po prvních šesti kapitolách zaslaných zdarma mě tak zaujal, že jsem bez váhání o půlnoci zakoupila e-knihu a četla dál.

30.11.2020 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Ale tak jo, hezká pohádka pro dospělé, čte se úplně samo, tak proč ne, jako oddychovka

28.11.2020 5 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Knížka se hezky četla, ale na mě trochu už na hraně teenage románu.

24.11.2020 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Camillu mám moc ráda, ale u této knihy přišlo trochu rozčarování ..jako povídka super, ale na knihu mi to přišlo málo propracované, bez pointy, bez momentu překvapení...ale styl psaní super , čte se samo.

18.11.2020 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl série ještě lepší než první, moc doporučuji!

06.11.2020 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Přečteno za dva dny, nemohla jsem se odtrhnout, moc mě to bavilo!!

02.11.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak to byla jízda..kniha se čte velmi dobře, odsýpá stránka za stránkou a člověk je ihned vtáhnut do děje...moc se mi líbil i neotřelý námět. Za mě super a doporučuji!

31.10.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Taková nenáročná jednohubka, přečtená za jeden den, ale autorův humor mě prostě baví a už teď se těším na další díl!

27.10.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha. Přečtena za dva dny, nešlo se odtrhnout. Unikátní příběh, jedinečný jak svou barvitou popisností, tak charakterem hlavní hrdinky, ve které se spolu snoubí neskutečná bolest a samota s neskutečnou osobní sílou a odvahou a schopností čistého citu, i po tom všem zklamání, které zažila...Příběh mě naprosto pohltil, věřila jsem každé jedno napsané slovo. Čtu opravdu hodně, jsou knihy lepší a horší, ale tato opravdu vysoce vyčnívá a po dočtení ve mě stále rezonuje.

"Po cestě se hnal od oceánu tak silný vítr, že když došla na pláž, aspoň měla někoho, o koho se mohla opřít. Příroda byla jediným kamenem, který uprostřed řeky neklouže"

26.10.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Tyhle ženské thrillery mám ráda, chytlavé od první stránky, dobrý příběh, dobré prostředí, střídání dvou časových rovin. Určitě page turner - chcete číst a číst. Jednu hvězdičku ubírám jen za trochu "předvídatelného" pachatele/lku (ať nic neprozradím, kdyby náhodou někdo fakt už od půl knížky nevěděl :-) )

23.10.2020 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Po dlouhé době fakt nádherná knížka, čisté, ryzí charaktery, krásný příběh, protknutý historickými událostmi a velkými city...moc všem doporučuji! Pohladilo po duši.

18.10.2020 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Kniha se moc dobře četla, vraha jsem neodhadla, moc mě to bavilo.

10.10.2020 5 z 5