Vilas1979 Vilas1979 komentáře u knih

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Pátá Sigma a opět nejde o nic menšího než o záchranu lidstva. Jak už je u Rollinse zvykem, děj se odehrává v atraktivních lokacích, ústředním tématem je tentokrát parapsychologie a geniální autistické děti. Kniha mne nepohltila, tak jak bych si přál, moje počáteční nadšeni z Rollinse trošku opadlo, nicméně oceňuji, že se vždy dozvím něco nového a zajímavého. Nezřídkakdy čtení přeruším a začnu googlit další informace. Není za tím touha usvědčit autora z přílišného fantazírování, spíše si chci udělat lepší obrázek o tom, co autor popisuje a co se dost často jeví jako neuvěřitelné. To na Rollinsovi nejvíc oceňuji, nevaří z vody, vše má nastudované a podložené. Tentokrát 4 hvězdy.

16.11.2014 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Téma biochemie mi vůbec nesedlo, jak jsem byl po prvních třech dílech nadšen, tak tohle je zatím jednoznačně nejslabší Sigma Force. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit, kniha mne prostě nedokázala vtáhnout a byl jsem rád, když jsem to měl konečně za sebou. Zapletení Grayových rodičů do příběhu nebyl podle mne moc dobrý nápad, sledovat strachem paralyzovaného Graye nebylo zas tak moc zábavné, Monkova superprotéza, která vyřeší každou situaci, no nevim... Zajímavé bylo snad jen vyprávění Marca Pola a luštění šifry. A jsem moc zvědav jak se bude vyvíjet vztah mezi Grayem a Seichan. Snad bude příští kniha lepší.

02.11.2014 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Dokonalé! Nesbo prostě umí. Čekání na nového Harryho Holea se zdálo být nekonečné, ale vyplatilo se. Chvíli mi trvalo, než jsem z paměti vylovil kdo je kdo, a znovu si tak potvrdil, že u knižních sérií je dobré číst knihy popořadě a jednu za druhou, což se mi u prvních osmi dílů poštěstilo a můj čtenářský zážitek byl maximální. Začatek knihy tedy připomínal shledání s někým, koho velmi dobře znáte, ale dlouho jste ho neviděli. Počáteční rozpaky však velmi rychle vymizely a mne brzy připadalo, jako bych Levharta dočetl právě včera, vítej zpátky Harry! Gustovo vyprávění bylo velmi osvěžující, vždy jsem se těšil, až se objeví kurzíva, sonda do duše narkomana, který je vám celkem sympatický a nakonec vám ho je přece jen i líto. Harryho linka byla samozřejmě neméně čtivá i když by někdo mohl namítnout, že je až neskutečné, z kolika situací dokáže Harry, byť se šrámy, vybruslit. S radostí to však Nesbovi odpouštím. Zápletka je opět geniální, Nesbo vám předhazuje možné pachatele, aby jste na další stránce zjistili že ten to také nebyl a vám dochází, že si s vámi jen hraje jak kočka s myší. Samozřejmě plný počet, čekání na poslední díl bude dlouhé a já už teď vím, že mi Harry Hole bude velmi chybět. Bude těžké díru po něm zaplnit.

21.10.2014 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Super, další pro mne zajímavé téma - kvantová mechanika. Obdivuji Rollinsův záběr a rozhled. Než jsem se pustil do prvního dílu o Sigma Force, příliš jsem od toho neočekával, špionážní thriller? Ale s každou další knihou mám tohodle spisovatele rád čím dál víc. Výborné čtení.

16.10.2014 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Mám rád historii, hlavně evropskou, takže toto téma mne oslovilo víc než předchozí kniha. Začínám Rollinsovi pomalu přicházet na chuť, líbí se mi, že se na každou knihu pečlivě připravuje a alespoň v teoretické rovině to celé může docela dobře fungovat a drži to pohromadě. Zmíněný svazek Tajemství katedrál si určitě časem přečtu. Kniha je napínavá doslova do poslední stránky, teším se na další díly, za mne plný počet.

10.10.2014 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

První kniha od Rollinse a vlastně i moje první v tomto žánru, tedy jsem vůbec netušil, co mne čeká. Začátek byl trošku rozpačitý, ale pak se to docela rozjelo, takový Indiana Jones říznutý Batličkou a Šifrou mistra Leonarda. Občas to bylo trošku přehnané, člověk nad tim prostě nesmí moc přemýšlet a pitvat to. Ale jako jo, docela se mi to líbilo, bavil jsem se a další knížky ze série určitě zkusím, jsem zvědav, co dalšího může tento žánr nabídnout.

01.10.2014 4 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Podle hodnocení jsem čekal rozhodně víc, obrovské zklamáni. V půlce jsem měl chuť knihu odložit, postava komisaře Marthalera mi byla od samého začátku silně nesympatická. Nudný, vždy korektní, ale na druhou stranu občas se neovládající, nerudný chlapík. Nechtěl bych s ním mít dvojdomek. Děj se příšerně vleče, autor často zabíhá do zbytečných podrobností, jako třeba popis přes půl stránky, co se zrovna Marthalerovi zdálo. Zajímavá je snad jedině postava tajemné dívky Manon, jinak je to naprosto tuctová detektivka bez špetky atmosféry. Další šanci asi Seghers nedostane, je mi líto.

14.09.2014 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělé, nemohl jsem se odrthnout, i když od začátku jsem měl, jak se později ukázalo, správné tušení, jak to asi s Jurkem bude. Asi nejlepší keplerovka, opět jsem s radostí odpustil pár nelogických situací, beru to tak že to ke Keplerovi už tak nějak patří, jen začínám mít pocit, že s každou další knohou jich je víc a víc. Kdyby se mne někdo zeptal na typické zástupce severské krimi, tak vedle Larssona a Nesba bych nyní nepochybně zařadil i Keplera. Moc se těším na pokračování, k němuž otevřený konec vybízí. A mimochodem, obálky všech keplerovek jsou úžasné.

06.09.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Z prvních třech keplerovek mi tato připadá jednoznačně nejslabší, nějak jsem postrádal atmosféru předchozích dílů, sympatické vedlejší postavy... Jako kdyby to chtěli autoři tentokrát zkusit "trošku jinak", ale uplně jim to nevyšlo. 5 hvězd, ale s odřenýma ušima.

04.09.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Wow, to byla smršť, po Hypnotizérovi jsem se na dalšího Keplera vážně těšil a musím říct, že nezklamal. Joona Linna se definitivně zařadil po bok Harryho Holea, konečně detektiv, který má nápady a případ skutečně řeší.V závěru se sice objevilo pár těžko uvěřitelných situací, ale neměl jsem nejmenší problém to autorům odpustit. Za mne plný počet, prostě poctivá severská krimi. Doporučuji.

26.08.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělé, za mne plný počet, ze severských krimi jsem přečetl kde co a až teď jsem se dostal ke Keplerovi a jeho Hypnotizérovi. Určitě patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr může nabídnout. Napínávé od začátku do konce, nemohl jsem se odtrhnout. Po prvním Wallanderovi od Mankella jsem si skutečně spravil chuť. Těším se na další díly.

20.08.2014 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Prvni kniha, kterou jsem od Mankella četl, a na nějakou dobu zřejmě i poslední. Podle hodnocení zde jsem čekal lehký nadprůměr, o to větší bylo moje zklamání. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit, kniha mne prostě nedokázala strhnout, ale chtěl jsem dat autorovi šanci, takže jsem ji nakonec dočetl až do konce. Žádné velké finále se samozřejmě nekonalo, je sice fajn, že 20 stránek před koncem pořád ještě netušíte, kdo je vrah, ale vycucat si z prstu těsně před koncem dvě úplně neznámé postavy, které se v cele knize předtím ani nemihnou, to je prostě úlet. Špatné, hodně špatné...

07.08.2014 2 z 5