ViktorieMars ViktorieMars komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

Od začátku byla kniha zajímavá a četla se moc dobře. Akorát konec nebyl úplně stoprocentní.

10.06.2020 3 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Ty jo, celkem napínavé čtení. Sice uprostřed byla taková asi 50ti stránková nudnější pasáž, ale závěr brilantní. Christie je fakt dobrá a to pozor! mě detektivky normálně nebaví.

27.05.2020 3 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Žádná pecka, ale musím říct, že se mi četla dobře. Až na ten přemrštěný konec byla kniha docela zajímavá.

21.05.2020 3 z 5

Loď mrtvých z Altony Loď mrtvých z Altony Virginia Doyle

Pohodové počtení, hezky vylíčené prostředí a zápletka celkem zajímavá. Podle mě fajn knížka, ale žádná pecka.

18.05.2020 3 z 5

Red Red Jack Ketchum (p)

Na knihu tak malého rozsahu docela dobré, děj svižně utíkal, ale první polovina knihy značně kvalitativně převyšovala tu druhou. Ten konec mi přišel přehnaný a nijak zvlášť mě neztrhl.

01.05.2020 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Opravdu nic moc. Četla se sice celkem dobře, ale velice nic se tam nestalo. Za mě nuda.

19.03.2020 2 z 5

Čekala jsem, že to pude pro mě jen taková knížka na odlehčení a pobavení. Ale nakonec byla daleko víc než to. Opravdu skvělá.

16.03.2020 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Konečně zase po dlouhé době pořádný horor! Kniha se i výborně četla a měla velmi zajímavý děj. Předčila má očekávání.

07.03.2020 4 z 5

Ďábel v těle Ďábel v těle Raymond Radiguet

Dala se snadno přečíst, ale kdyby nebyla tak kratká tak je to nuda...

04.03.2020 2 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Za mě skvělé čtení. Dozvěděla jsem se díky knize mnohé o práci funebráka a také různá fakta. Chvilkama mě pobavila a chvílemi mi spadla brada. Moc, moc vydařené...

29.02.2020 4 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Poměrně realisticky napsaná kniha o něvěře, tak po třetí čtvrtinu, závěr byl přikrášlený a většinou to tak nechodí. Ale přesto má u mě vysoké hodnocení, protože má schopnost silně působit na city a mysl, přináší mnohá poučení a uvědomění. Za mě skvělé čtení.

19.02.2020 4 z 5

Já, legenda Já, legenda Richard Matheson

No, četla se velmi dobře navzdory tomu, že postrádala hlubší příběh. Ala za mě dobrý.

08.02.2020 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Dost drsná knížka. Do poloviny to byla naprostá paráda, akorát potom začala být na mě moc fantasy. Ale i tak se četla dobře až do konce.

17.01.2020 3 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

No... Začátek knihy na mě zapůsobil, četla se svižně a dobře, děj byl barvitý a poměrně akční a závěr uspokojivý a příjemný. Ale v důsledku to byla taková blbost... :-D Že jsem z toho zmatená. Ale asi dobrý, jen vím, že se mi ta kniha do paměti nezaryla a za pul roku nebudu vědět o čem byla...

28.12.2019 2 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Tato kniha mě velice překvapila. Takové téma není zrovna můj šálek kávy, ale je tak skvěle napsaná, že jsem se i tak nemohla odtrhnout. Paráda.

14.12.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha má velice zajímavý děj, je velmi napínavá a člověk se od ní nechce odtrhnout. Závěr byl také pozoruhodný, ale dokonalý mi nepřišel.

10.11.2019 3 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Pěkný příběh, postava Sweeneyho Todda je skvěle propracovaná a čtenář z knihy pochytí krásně ponurou atmosféru. Je napsaná moc hezky, akorát mi trochu vadil ten "úžasný happyend", ale to je otázka vkusu..

06.11.2019 3 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Ikdyž bych tuto knihu nezařadila mezi Mariovy nejlepší kousky, četla se mi velmi dobře a vůbec nelituji času stráveného nad její četbou. Pro mě nádherný realismus, který vždy ocením.

11.10.2019 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Pane Bože, tak toto bylo fakt něco. Ignácius Railly je takakový blázen, že si jej prostě zamilujete... No a ostatní postavy byly též skvěle propracované. V této knize nebyla snad jediná nudná část.

21.06.2019 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Opravdu velice zajímavá kniha, velmi atipická, což mě na ní dost zaujalo. Je prostoupena černým naturalistickým humorem, čehož si také velmi cením. Sklatba vět je poněkud zvláštní, ale myslím, že tím se autor šikovně odlišuje.. Nejspíš nemám co vytknout a jsem velmi zvědavá na filmovou adaptaci.

12.06.2019 4 z 5