Viki0 Viki0 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem začala číst teprve teď, i když se na to chystám už velmi dlouho. Už jsem viděla filmy, takže jsem nečekala, že mě knihy nějak extra nadchnou. Hned první den jsem se do knihy začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Nenajdete zde jedinou nudnou stránku bez napětí. Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, za což jsem samozřejmě ráda a jsem z toho nadšená, zároveň je mi však líto, že mé dosud nejoblíbenější série se posunuly o místo níže (to konkrétně Demonata a Spirit animals). Harry Potter je asi téma, o kterém bych se mohla rozepsat na hodně dlouho, ale tady se to pokusím trochu zkrátit. Co mě trochu zklamalo je filmové zpracování, které je samozřejmě úžasné, ale hodně (podle mě) důležitějších scén tam chybí. Také je mi líto, že tam nejsou nějaké postavy, které v knize jsou. Tím však nechci filmům nějak křivdit, jsou úžasné. Myslím, že Harryho četl už úplně každý, ale pokud je tady někdo, kdo to stále odkládá jako já, rozhodně se do toho hned dejte.

28.10.2017 5 z 5

Abych řekla pravdu, docela se mi do toho čtení nechtělo. Bála jsem se, že budu patřit mezi ty, kterým tato kniha přijde jako zbytečná a nezajímavá. Nakonec si myslím, že to není tak špatné, jak se říká. Postavy mi byly sympatické, četlo se to dobře a docela mi vyhovovalo, že to bylo ve formě scénáře - nebylo to moc okecané, ale i tak jsem se vžila do děje. Sice jsem od toho čekala něco trochu jiného (myslela jsem, že golden trio zde bude mít více prostoru), ale i tak jsem si to užila.

21.11.2018 5 z 5

Na rozdíl od Bajek a Famfrpálu mě Fantastická zvířata bavila. Bylo zajímavé číst o nich a poznávat je, krásné obrázky čtení ještě zpříjemnily.

30.09.2018 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku až do konce. Děj byl napínavý. Autorka vymyslela dokonalý svět, který je propracovaný do posledního detailu, postavy mají svůj charakter.
Musím říct, že než jsem knihu začala číst, tak jsem od ní čekala něco trochu jiného, ale kniha mě příjemně překvapila. Doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy. Už se těším, až vyjde 4. díl.

17.01.2018 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Opět příjemné čtení, stejně jako u předchozího dílu. Děj byl napínavý a velmi čtivý, zároveň takový odpočinkový. Tento díl mě bavil trochu více než první. Prostředí tábora působilo příjemně, děj byl dobrodružný a odhalilo se zde mnoho věcí, které jsem nečekala. Překvapilo mě i chování některých postav, některé jsem si oblíbila více, některé se mi zprotivily. Konec mě trošku zamrzel, přesto to ale pro mě nebylo tak emocionální, jak autorka nejspíš zamýšlela. Pokud jste četli první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto.

07.01.2018 5 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Zatím nejakčnější díl, který mě také nejvíce zasáhl. Jdu číst další, ale na toto budu myslet ještě dlouho. Konec jsem vážně nečekala, to mě docela dostalo a daná postava mě vážně zklamala. Jsem zvědavá, co se odehraje v příštím díle.

25.07.2017 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Čím začít... Jedna z nejlepších knižních sérií, která se mi kdy dostala pod ruku. Teď s odstupem času si uvědomuji, že má kniha pár nedostatků, ale v době, kdy jsem ji četla, jsem z ní byla naprosto nadšená. Napínavý děj, sympatické postavy, specifický styl humoru... Pan Darren Shan to zkrátka umí.

17.12.2016 5 z 5

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Co k tomu napsat? Pro mě zatím nejlepší díl z celé série. Zaujal mě hned v prvních stranách, což se u předchozího dílu nestalo. Vše, co se zde odehrálo, jsem nečekala, děj mě dostal a některé věci jsem dost dlouho nemohla rozdýchat. Už se těším na poslední díl.

22.09.2018 5 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Musím říct, že tento díl mě bavil více než předchozí, myslím, že zde byly trochu humornější pasáže.

26.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět skvělá a napínavá kniha. Co také od Harryho čekat, že?

26.11.2017 5 z 5

Příběhy Velkých strážců Příběhy Velkých strážců Brandon Mull

Tato kniha mě velmi potěšila. V průběhu celé první série mě zajímala minulost a život čtyř Padlých, když byli ještě Velcí strážci. Kniha mě nezklamala a těším se na další díl z nové série.

03.09.2017 5 z 5

Hrdinové pekel Hrdinové pekel Darren Shan (p)

Závěrečný díl této série mě vážně dostal. Musím uznat, že jsem čekala dost jiný konec. Zakončení této úžasné série mě opravdu překvapilo. Přímo po dočtení knihy jsem měla smíšené pocity, ale postupem času si uvědomuji, že jiný konec by k tomu prostě neseděl. Demonata jsou pro mě srdeční záležitost, moje nejoblíbenější série od pana Shana a jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Teď už mi nezbývá nic jiného než doporučit...

28.01.2017 5 z 5

Stín smrti Stín smrti Darren Shan (p)

Díl byl opět napínavý. Musím říct, že vyprávění z pohledu Grubbse mě stále baví nejvíce. Je mi líto, že to musím napsat, ale za mě je toto asi nejslabší díl ze série, i tak je ale skvělý.

16.10.2017 5 z 5

Nesmrtelní ochránci Nesmrtelní ochránci Eliot Schrefer

Myslím, že druhá série nemohla začít lépe. Dle mého názoru zde bylo více prvků fantasy než v předchozích dílech. Děj byl jako vždy napínavý. Jediné, co bych chtěla zmínit, je, že některé nové vedlejší postavy mi byly nesympatické, a to hlavně svým chováním. Knihu určitě doporučuji, pokud jste četli první sérii.

15.10.2017 5 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Opět mě kniha překvapila a potěšila. Děj byl zajímavý už od začátku. Postupně byl ale napínavější a konec mě vážně dostal.

23.07.2017 5 z 5

Prokletý král Prokletý král J.D. Rinehart (p)

Vážně úžasná kniha. Tuto knihu mi doporučil kamarád a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Když jsem začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Kniha byla zajímavá už od začátku. Děj plynul celkem rychle a bylo tu dost zápletek. O knize nemůžu říct jediné špatné slovo.

20.04.2017 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Knihu jsem četla už dávno. Rychle se četla a nepostrádala vtipné pasáže doplněné o obrázky. Přestože už jsem z této série dávno vyrostla, určitě se k ní někdy ráda vrátím a připomenu si ji.

27.01.2017 5 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Musela jsem se přemáhat, abych přečetla začátek, protože mě nebavil. Celý díl je odpočinkový a klidný. Ke konci děj začíná být trochu akčnější, ale stále to nebylo to, co jsem očekávala. Ale poté jsem si zakoupila druhý díl, který už byl akčnější. Postupně se děj zlepšoval. Chci tedy jen upozornit, že pokud vás první díl nezaujme, tak to s touto sérií hned nevzdávejte. Celý první díl je vlastně o seznamování se s hlavními hrdiny a uvedení do jejich světa.

26.01.2017 5 z 5

Myslím, že je úplně zbytečné něco psát...
Pro mě je to nejlepší knižní série, všechno je kouzelné a rozhodně jsem ráda, že jsem se nedávno dokopala k přečtení. Byla by velká chyba, kdyby všech sedm knih nadále leželo v mé knihovně bez povšimnutí.

02.12.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nevím, čím začít...
Dvory jsem ještě nečetla, takže nemohu porovnat.
Když jsem knihu začala číst, zdál se mi námět originální a zajímavý, určitě si s tím autorka mohla více vyhrát. Postupem času se všechno proměnilo v klišé... Nebudu tu vypisovat všechny věci, bylo jich vážně hodně. Od příběhu jsem očekávala něco úplně jiného, velmi mě zklamalo, že se zde objevila magie a démoni, vůbec se mi to k tomu nehodí.
Styl psaní této autorky mi absolutně nevyhovoval. Působilo to na mě jako slátanina. Kapitoly dlouhé jen 2 stránky? Dobře, párkrát to přežiju, ale zde to bylo úplně zbytečné. Měla jsem z toho dojem, že to psalo dvanáctileté dítě, děj byl nepromyšlený, postavy neměly žádný charakter...
Bylo zde mnoho gramatických chyb, převážně špatně skloňovaná slova.
Nějakým nepochopitelným způsobem jsem to tedy dočetla, ale nenaplnilo to má očekávání.
Další díly přečtu, protože už je mám doma, ale konec prvního dílu mě na to moc nenalákal.

02.12.2018 3 z 5