Prokletý král

První díl fantasy série Koruna tří. Trojčata, rozdělená po narození, jsou předurčena vládnout Toronii. Cesta k trůnu je však dlouhá a krvavá Království Toronie složené ze tří říší je sužováno občanskou válkou. Železnou rukou tu vládne král Brutan, jehož vláda je plná krutosti a utrpení. Naději přináší proroctví, že se králi narodí trojčata. Ta mají Brutana zabít a společně nastoupit na trůn. Tehdy v království zavládne mír. Trojčata se skutečně narodí, ale čaroději Melchiorovi se je podaří dostat z královského hradu dřív, než se o nich někdo dozví. Když je trojčatům třináct let, žijí rozdělena v různých koutech království a o existenci svých sourozenců netuší. Elodie vyrůstá ve šlechtické rodině. Dobře ví, že je nástupkyní trůnu, a podle toho se i chová. Je ctižádostivá a spratkovitá. Co ale neví, je, že rodina, u níž žije, ji plánuje využít jako loutku a vládnout sama. Galf, který trpí zvláštním postižením, putuje s potulnými komedianty a předvádí akrobatická čísla jako hadí muž. Tarlan žije ve vzdálené ledové zemi Yalaste, kde se naučil mluvit s obrovskými ptáky torody — a s lidmi nechce mít nic společného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258796/big_koruna-tri-proklety-kral-Yl0-258796.jpg 473

Koruna tří 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Crown of Three, 2015

Kniha Prokletý král

Frida12
10.04.2021

(+ SPOILER) Ke knížce jsem se dost dlouho odhodlávala, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec začala číst. Elodie mě nejdříve dost štvala svou rozmazleností, ale ke konci už to bylo lepší. Galf-nevím, ten je pro mě takový složitý. Nejvíce jsem si oblíbila Tarlana a jeho smečku-Theeta, Nasheen, Kitheen, Filis a Šedotrn. To, že je Rhoto zrádce bylo dost zjevné. A když umřel Brutan, tak nějak jsem očekávala, že se tam ještě nachomejtne. Ale překvapilo mě, že Samiel je duch, ale zase ne tolik, abych to celý den rozdýchávala.
Rozhodně doporučuju!!!

veru1367
04.04.2021

Kniha byla dost krvavá, což se mi líbilo.

Wasdy
01.02.2021

Byl to strhující příběh. Knihu mooooc doporučuji. ❤

david6666
26.01.2020

Kniha byla hezká dost krvavá což se mi líbí nejlepší hrdina pro mě byl Tarlan a konec vás přinutí číst další díl

MayaBu
09.11.2018

Knihu bych nečetla, kdyby se do ní nepustil můj mladší bratříček a upřímně - o nic bych nepřišla.

První polovina je relativně čtivá, čtenář se seznamuje s postavami (Galf mi byl nejsympatičtější, Tarlan se ukázal jako docela chladnokrevný zabiják a s Elodií jsem tedy měla problém až do poslední stránky...) a s královstvím. Jenže pak dojde k jistému podivnému zvratu, od kterého se děj ubírá neméně podivnou cestou a já zjistila, že mě vlastně vůbec nezajímá, jak to bude dál.

Co se dá dělat, jsem na tuhle knihu pravděpodobně příliš stará :) Pro čtenáře kolem 12 let asi atraktivní čtivo, jen je pravda, že v knize teče hodně krve (až zbytečně moc, řekla bych)

Star-Lord
12.10.2018

Myslím si, že to byla dobrá kniha, hlavně akční. I ty postavy byly docela sympatické, já měl nejradši Tarlana (měl by mít víc kapitol z jeho pohledu), Elodie byla na začátku děsná, ale pak to i s ní šlo vydržet :)
Možný SPOILER - ten cliffhanger s Melchiorem na konci vás nutí k přečtení dvojky!

blazkoma
15.06.2018

Příběh trojčat, která byla skryta před světem, aby mohla vyrůst a naplnit proroctví, možná není zcela výjimečný, ale stejně tak není špatný. Svět plný magie, napětí, bitev, duchů či fantastických zvířat bezpochyby zaujme mladší čtenáře, i když podle mého názoru pro ně může být až příliš brutální. Je ovšem snadné nechat se strhnout k přečtení celé trilogie a já nemohu než pokračovat.

wwwknihomol.cz
25.01.2018