vikaa vikaa komentáře u knih

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Kniha se mi moc líbila i když je určena pro mladší čtenářky. Určitě může probudit v mladých zájem o historii a to velmi nenásilnou formou.

11.05.2013 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kniha se mi líbila. Doporučila bych ji jako "povinnou" četbu už na druhý stupeň základních škol. Myslím si,že v letech dospívání by se mi kniha líbila ještě víc. Narozdíl od některých čtenářů nesdílím názor,že popisy ostrova jsou nudné a že si ho i přes autorovu snahu nedokáží představit. Já s tím žádný problém neměla.

26.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Zvláštní kniha. V první čtvtině jsem si byla téměř jistá,že ji nedočtu.Kniha mi přišla primitivní a psaná primitivním jednoduchým jazykem. Opakující se fráze mě začínaly pomalu zabíjet. Tohle že je kniha, kterou čtou na světe tisíce žen? Sexuální scény mi připadaly popsány velmi nudně a jako podle manuálu. Potom jsem začala být zvědavá na to,co je špatně s Christianem (zapalovalo mi to ale o dost dřív než Aně:-)). Ani nevím jak,najednou jsem se do četby ponořila a každou volnou chvilku sahala po knize.Přestala jsem všem říkat,že druhý díl už nikdy a začala jsem si přiznávat, že mě budoucí osudy hlavní dvojice asi zajímají. Takže možná, že si dopřeju i další porci. Možná?Nebo určitě?

16.03.2013 3 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

O této knize jsem slyšela samou chválu dávno před tím,než jsem ji začala sama číst a možná proto se mi zpočátku zdálo,že je jenom jednou z mnoha dalších knih napsaných pro ženy a že se od běžného "ženského" čtení nijak neliší. Po přečtení asi třetiny knížky jsem byla vtažena do děje a každou volnou chvilku jsem trávila s Tarou a jejími dětmi. Tento čas jsem si báječně užila a nepovažuji ho za promarněný, přestože některé zápletky byly hodně předvídatelné. Opravdu skvěle napsaná knížka.

09.03.2013 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Nějak jsem od té knihy čekala víc. Film se mi líbil moc, ale tentokrát je filmové zpracování překvapivě lepší než předloha. Tohle je první kniha od Haliny,kterou jsem četla a asi zůstane jediná:-(. Ne,že by to bylo tak hrozné, ale zážitek ze čtení mě nenutí sáhnout po autorčině další knize.

28.11.2012 3 z 5

Umělecká licence Umělecká licence Katie Fforde

Autorka jako vždycky nezklamala. Moc se mi líbí styl, kterým píše a těším se na další její knížku, kterou mám nachystanou na nočním stolku. Její ženské postavy jsou uvěřitelné a můžu se s nimi klidně ztotožnit. A co teprve jejich potencionální protějšky:-)

02.11.2012 4 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Tak tuhle knížku jsem zbožňovala a s hlavní hrdinkou Judy jsem všechno prožívala. Vždycky mě dostala do dobré nálady.

15.08.2012 5 z 5

Vrah ve mně Vrah ve mně Jim Thompson

Zajímavý pohled do nitra psychopata. Prý to byl i film,tak bych se na něj měla někdy podívat.

15.08.2012 3 z 5

Ondřejka Ondřejka Lilly Hodáčová

Tohle byla srdcovka mého dětství.Četla jsem tuhle knížku mockrát a nikdy mě nezklamala. Měla jsem ráda ten úplně jiný svět cikánů a snahu některých z nich se přizpůsobit. Dnes by se mi to asi zdálo dost zidealizovaný.

15.08.2012 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Knihu určenou pro ženy, jejíž děj se odehrává ve Francii na konci 19. století, jsem měla přečtenou asi za tři dny. Od autorky se mi zatím nejvíc líbilo Heřmánkové údolí a to asi už nic nepřekoná. Dům u tří borovic ukazuje dobu plnou předsudků, zášti a závisti, dobu a místo, kde by dnešní mladá žena rozhodně nechtěla žít. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a při vší smůle, která ji potkala, měla v životě štěstí na lidi, kteří ji milovali a stáli za ní v dobrém i zlém. Závěrečný happy end byl očekávaným vyvrcholením.
Za mě tři a půl hvězdy!

05.06.2024 4 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Jude Deveraux (p)

Klasická romanťárna pro dlouhé chvíle u vody nebo v zimě u krbu. Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, kapitán Baker byl tajemný jak hrad v Karpatech. Celkové hodnocení 3,5 hvězdy. Od autorky jsem četla lepší knihy.

27.05.2024 3 z 5

Absence zázraků Absence zázraků Michael J. Malone

Kniha byla napínavá podle mého názoru od začátku až do konce. Žádné velké překvapení se v ní sice neodehrálo, ale líbilo se mi prohlubování pout mezi bratry po mnoha nečekaných odhaleních. Je smutné, že se takové věci v rámci rodin dějí a ještě smutnější je, že jen nepatrná část z toho se dostane na povrch a viník je potrestán...

07.05.2024 4 z 5

Lásky šlechtické Lásky šlechtické Zuzana Francková

Neurazí, nenadchne. Nic moc jsem nečekala, jen se mi dostala do rukou, tak jsem si ji přečetla. Na ukrácení dlouhé chvíle dobrý...

10.04.2024 3 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Mně se kniha četla dobře a bavila mě. Milostné scény byly líčeny celkem s vkusem a bavilo mě jak jídlo, pití a zajímavé destinace, tak i nespoutanost hlavní hrdinky. Věřím, že Lenka Požárová taková neřízená střela opravdu je.
Brzy si zase od ní něco přečtu, někdy má člověk prostě chuť na trochu toho nenáročného počteníčka:-)

08.04.2024 4 z 5

Odešla, ale vzpomínka zůstává Odešla, ale vzpomínka zůstává Phillip Margolin

Starý dobrý právnický thriller, kterému čas na čtivosti rozhodně neubral. Margolin dokáže připoutat čtenáře ke křeslu! Škoda, že s Betsy Tannenhaumovou nenapsal nějakou menší sérii. Určitě ráda sáhnu po nějaké jeho další knize.

02.04.2024 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Líbilo se mi, že v hlavní roli tohoto příběhu byl DŮM, který si žil vlastním životem anebo spíše pravidly toho, kdo jej navrhl a postavil. Dům obývaly dvě ženy. Jedna v minulosti, druhá v současnosti. Jedna mrtvá a druhá živá. Obě byly v okamžiku, kdy do domu vešly živé a nešťastné. Obě dům opustily, i když každá jiným způsobem... Jednání žen bylo pochopitelné a omluvitelné, jednání mužů bylo nepochopitelné a neomluvitelné. Muži zde nejsou vylíčeni v příliš příznivém světle. Závěr knihy mě nepřekvapil.

16.03.2024 4 z 5

Švestkový dvůr Švestkový dvůr Jan Drozd

Útlá novela o dětství a dospívání se odehrává v období před a během druhé světové války na panském dvoře poblíž Komárna. Autor líčí pěkné okamžiky z chlapcova dětství, které se střídají s těmi tragickými. Přesto je z knihy cítit, že chlapcovo dětství a dospívání je spíše šťastné a Jirka se dokáže radovat i z maličkostí. Přestože pracuje od útlého dětství, čas na zábavu se svými vrstevníky si vždy najde. Autor nás nenásilně seznamuje se slovenskými zvyky a tradicemi. V závěru se román zabývá sociálními problémy poválečné doby.

14.03.2024 3 z 5

Polykač hříchů Polykač hříchů Francine Rivers

Spojení křesťanské ideologie a románu určenému víceméně pro ženy tady funguje. Kniha pojednává o osudech obyvatel jedné vesnice, jejíž počátky spadají až do období osídlování Ameriky. Staré hříchy vyplouvají na povrch a vznikají hříchy nové. Hříšníci, kteří se obávají pekla se rozpomenou na Polykače hříchů, který by mohl sejmout jejich vinu. Polykač hříchů je postava, jejíž počátky nalezneme ve Skotsku, Anglii a Walesu. Jedná se o osobu, která na sebe brala hříchy zesnulých a ze společenství byla vyloučena. Vypravěčkou je dívka Cadi, kterou ochromují pocity viny za zemřelou sestru a která trpí nedostatkem rodičovské lásky a pochopení. Jejím posláním je nalézt Ježíše a předat evangelium lidem svého společenství.
Ráda se podívám na film, nepamatuji se, že bych ho někdy v minulosti viděla.

15.02.2024 4 z 5

Babky Babky Marka Míková

Knížka pro děti, jejich rodiče i prarodiče. Já mám vnučku ještě malou, ale až bude v předškolním věku, tak si tuto knihu přečteme, aby věděla, že babičky mají stejně bohatý život jako děti. Že si dokážou užít každý den naplno, umí si trošku zabláznit a ví, že síla přátelství je pro život požehnání. Možná občas na něco zapomenou, možná se někdy pohádají, ale pořád si užívají krásy života. Ráda bych se svými kamarádkami takhle trávila dny v důchodu. A fajn je, že pokud má člověk přátele, může si tento "způsob" trávení času v pozdějším věku vybrat.

10.02.2024 4 z 5

Věnečky Věnečky Blandine Le Callet

Neotřelý nápad, kdy se během jedné svatby dozvídáme o jednotlivých účastnících svatby možná až příliš. Vypravěči jsou hosté svatby a je zajímavé, jak každého zaujme něco jiného. Někdo pozoruje svatební obřad a baví se na hostině, druhý sleduje své osobní cíle a třetí pochybuje a doufá...Zpočátku nesympatická nevěsta si to u mě vylepšila až v poslední kapitole:-) Nechte se překvapit!!!

10.02.2024 4 z 5