Vianescee Vianescee komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Kniha sama o sobě se mi četla skvěle a bavila mě, ale po 16-ti knihách tohle?! Všichni toho hodně prožili a mě bylo líto, že to zmizelo. Těšila jsem se na vývoj Elenina vztahu s Damonem, což taky nebylo. Jako kniha úžasná, jako závěr nic moc. Jinak celou sérii doporučuju, ale pro mě tohle skutečný konec asi nikdy nebude.

17.07.2015 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Výborná kniha která mě zaujala příjemným stylem psaní i poutavým příběhem. Už před touto knihou jsem měla v oblibě řeckou mytologii a tato série tomu ještě napomlohla a rozšířila mé znalosti. Líbí se mi, jak autor zasadil staré mýty do současnosti vtipným a zajímavým způsobem. Percyho jsem si neskutečně oblíbila a nejen jeho, ale i další postavy. V knize nechybí ani akce a dobrodružství. Zalíbil se mi i film, ačkoliv se od knihy dost odlišuje. Knihu jsem četla už dvakrát a určitě se do ní za čas pustím znovu.

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Na knihu jsem čekala v knihovně snad celou věčnost a občas jsem si říkala, jestli to vůbec stojí za to. A rozhodně se vyplatilo si počkat. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a příběh Aarona mě naprosto pohltil. Už jsem četla docela dost knih s tématikou andělů a musím říct, že tato pro mě patří mezi ty nejlepší. Já osobně bych si klidně odpustila trochu toho odmítání andělské podstaty, ale co. Aarona jsem si oblíbila a stejně tak i Gabriela. Je fajn si občas přečíst něco, co není z pohledu dívky. Takže výborná kniha, kterou doporučuju přečíst.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělé zakončení úžasné série, kterou jsem přímo hltala. Kniha mě bavila po celou dobu a neměla jedinou chybu. Líbily se mi všechny zápletky, postavy i styl psaní. Kniha se mi četla velmi dobře a já se ocitla na konci až příliš brzo. Jinak zakončení mi vyhovovalo a sarkastického humoru jsem se nemohla nabažit. Už se těším, že si celou sérii přečtu znovu. Hex Hall rozhodně doporučuju.

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

Kniha mě upřímně moc nezaujala, i když mě děj docela bavil. Na rozdíl od trilogie Strážci času, která byla rozhodně povedená. Příběh nebyl špatný, ale postavy mi nebyly ani trochu sympatické. Takže ke knize se vracet určitě nebudu.

14.07.2015 3 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Kniha na mě působila poněkud zvláštně, nejspíš stylem psaní. Byla to příjemná a dobrá četba. Postavy mě celkem zaujaly. Jinak zajímavý příběh s prvky fantasy ke kterému se nejspíš časem vrátím jako k oddechovému čtení.

13.07.2015 4 z 5

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

Takové opakování prvního dílu, do této knihy jsem se pustila spíše z nedostatku jiných knih. Musím říct, že i když mě první díl nějak extra nezaujal, pořád byl lepší než tenhle. Ani Jacob mi to nějak nevylepšil, jednoduše ten není nic pro mě. Oddechová kniha nad kterou jsem moc nepřemýšlela a ke které se nehodlám vracet.

12.07.2015 3 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Dost průměrná kniha, nezaujala ani moc neurazila. Ta její kouzla byla dost pochybná, rozhodně nejsem moc na tyhle rituály o kterých ani nevím jestli fungují. Hlavní postavy mě moc neoslnily. Stacey samotná ani Chad a ten zbytek nebyli nic moc. Další díl už mám za sebou a mám pocit, že se to jen zhoršilo. Ke knize bych se vrátila jedině jako k oddechovce mezi výraznější četbou.

12.07.2015 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc pěkná kniha k doplnění světa Harryho Pottera. Sérii samotnou jsem sice nečetla, ale tuto knížku jsem si užila i tak. Brumbálovy poznámky bych klidně vynechala, ale jinak mě kniha bavila a nemám co vytknout.

12.07.2015 5 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Výborná kniha, která mě zaujala především vytvořenou kulturou. Líbil se mi nápad autorky na takový vymyšlený středověk. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Kniha se četla velmi dobře a myslím, že to nemá chybu. Nesouhlasila jsem moc s přísností na ostrovech, když se Taoshira vrátila, ale konec byl skvělý. Rozhodně můžu doporučit k přečtení.

12.07.2015 5 z 5

Omámení Omámení Jessica Shirvington

Mezi 1. a 2. dílem jsem měla dlouhou pauzu a chvíli mi trvalo vzpomenout si o co vlastně jde. Takže první kniha moc hluboký dojem nezanechala. Je tu určitě zlepšení oproti 1. dílu. Rozhodně se mi tato kniha četla lépe. Violet už se trochu vzpamatovala a děj nabral spád. Lincolna pořád nemusím a Fénixe mám pořád strašně ráda a je mi jedno co dělá. Doufám, že se trochu změní a Vi si to rozmyslí.:-D Díky tomuto dílu má pro mě série znovu naději a do dalšího dílu určitě jdu.

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Na knihu jsem byla vyloženě zvědavá a myslím, že jde o takovou průměrnou. Proti hlavní hrdince nic moc nemám, ale Lincoln mi z nějakého důvodu vadil. Ne, že bych byla proti těm tzv. hodným, prostě mi nesedl. Fénixe jsem měla na rozdíl od něj ráda. Pro mě šlo o jednu z mnoha knih o andělech a nephilim, které mám za sebou a nijak z nich nevybočuje. Další díl jsem četla spíše ze zvědavosti ohledně Fénixe. Ta mě neopustila, tak si počkám i na pokračování.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Naprosto fantastická kniha, která mě bavila od začátku do konce. Sophie mi byla velmi sympatická a sarkastický humor jí i celé knihy...to je něco pro mě.:-) Kniha mě dokázala překvapit, pobavit i zaujmout. Archera jsem si naprosto zamilovala. Příběh byl poutavý a kniha se četla jakoby sama. Patří mezi mé oblíbené, takže za mě 5 hvězdiček a doporučuju přečíst.

11.07.2015 5 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

Jedna z mála knížek, která mě překvapila tím, s kým skončila hlavní hrdinka. Celá série mě bavila a knize nemám co vytknout. Bylo tam napětí i zábava. Oblíbila jsem si docela i Davida, což se mi s lidskými hrdiny stává málokdy. I proto mě poslední slova trochu rozlítostnila. Nápad série se mi líbil, nebylo to žádné z dokola omílaných témat, ale něco nového. Rozhodně doporučuji přečíst celou sérii.

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Zajímavá kniha s originálním nápadem. Styl vyprávění mi někdy moc nesedl nebo chvílemi hlavní hrdinka. Ale příběh byl dobrý a zábavný a já se u čtení určitě nenudila. Jsem ráda, že si občas můžu přečíst něco, co se neodehrává v Americe. A svým způsobem trochu poznat i jiná místa. Na pokračování jsem zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet, tak si počkám na další díl.

Označená Označená Kristin Cast

Zajímavá kniha s jiným pohledem na upíry. Celkový nápad se mi líbil a kniha se dobře četla. Tento jiný aspekt upírů mě zaujal, všechny ty rituály a propojení s bohy. Příběh se mi zdál poutavý a originální. A ačkoliv už mám za sebou 11 dílů, tak nemám pocit, že by byl příběh natahovaný. Takže celkový dojem velmi dobrý a rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Jaime Reed

Celkem dobrá kniha, i když se mi do čtení občas nechtělo. Postavy mě moc nezaujaly a příběh docela ušel. Plus je pro mě naopak zakončení, které se mi líbilo. Nemyslím si, že se pustím do dalších dílů.

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Krásná kniha, která se dobře čte. Zajímavý nápad a ačkoliv to nebyla má tradiční fantasy četba o záchraně světa a tak podobně, jsem maximálně spokojená. Kouzelný příběh s příjemnou výměnou prostředí (jednou v Paříži a ne v Americe). Takže spokojenost a těším se na další díl.

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Kniha začala skvěle a já byla celá natěšená. Samozřejmě mě zaujala krasná obálka. A pak se objevil Shay. Pro mě to byl někdo naprosto nesympatický. Zato Ren byl můj favorit už od začátku. Takže jsem pořád doufala... Do dalších dílů jsem se původně pustila jen kvůli spoileru, který jsem se dozvěděla ohledně Rena. A prostě jsem si to musela přečíst. Další díly mě příjemně překvapily zlepšením. Callu jsem občas dost nechápala. Takže dobrá kniha, ale určitě se k ní nevrátím.

10.07.2015 3 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Co bych mohla říct...Wow! L. J. Smith je moje oblíbená autorka, takže se pouštím do všech jejích knih. Tato mě rozhodně nezklamala. Celá série byla neskutečně skvělá. Námět se mi líbil a stejně tak jsem si oblíbila postavy, hlavně Gabriela. Konec mě velice příjemně překvapil i dojal. Někdo to možná čekal, ale já prostě ne. Sérii už jsem přečetla dvakrát a určitě se k ní ještě vrátím.

10.07.2015