Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Nechápem ten trend písať o duševných poruchách hlavne v young adult literatúre. Málokedy sa to autorovi podarí tak, aby kniha pôsobila pútavo. Ani v tomto prípade to nebola žiadna výhra, dej uťahaný, striedanie deja v štýle, že neviete o čo ide kto to píše a v akom období. Príbeh fakt slabota, je mi jasné, že kniha je prioritné písaná na zamyslenie sa, ale išlo by to aj pútavejšie, za mňa fakt nie.

02.09.2019 3 z 5

Lapkové Lapkové Tom Cooper

Túto knihu som už dlhšie odkladala, kúpila som ju v náhlom afekte v akcii a v podstate som o nej nič nevedela. Napriek tomu, že námet príbehu (lov kreviet,ropná havária,živeľná katastrofa...) ma nejako nelákal, musím napísať, že kniha ma neskutočne zaujala a prečítala som ju skoro na jeden nádych. Striedanie postáv v deji pridávalo na pútavosti, ale najmä spôsob ako ju autor napísal, ani chvíľu som sa nenudila. Fakt perfektná kniha, bola pre mňa veľkým prekvapením, odporúčam.

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

K čítaniu knihy som pristupovala trošku s obavami či sa mi to bude páčiť, ale zbytočne. Príbeh ma neuveriteľne nadchol bol pútavý, zaujímavý námet aj postavy. Určite skúsim aj autorkine ďalšie diela.

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Druhá kniha od autorky, ktorú som čítala a zasa pecka. Dej knihy neuveriteľne pútavý a rozuzlenie prekvapivé. Striedanie časových rovín a postáv potešilo, môj obľúbený štýl. Odporúčam.

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Tak na túto knihu platí 100%-ne "nesúď knihu podľa obalu", dlho som odolávala tejto knihe, veď povedzme si na rovinu nevyzerá extra lákavo. No musím povedať, že takú pútavú knihu bez hluchých miest som už dlhšie nečítala. Odporúčam všetkým, ktorým sa páčia thrillery alebo detektívky a určite si časom zoženiem aj jeho ďalšiu knihu.

15.08.2019 5 z 5

Posedlost Posedlost Emily Maguire

Ten to druh literatúry nie je práve môj obľúbený žáner, ale napriek tomu bola kniha celkom pútavá. Postavy boli občas na facku, ale OK k tej téme sa to aj hodilo. Posledná tretina knihy už bola však až moc depresívna a brutálna, takže za mňa taký priemer. Prečítanie knihy neľutujem, ale repete si asi nedám.

15.08.2019 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Zo začiatku som mala problém sa začítať do knihy, ale potom ako sa celá skupina ocitla v lese, sa dej rozbehol. Postavy boli zaujímavé, niektoré sympatické, iné menej. Vyvrcholenie knihy ma prekvapilo. Knihu som si užila a určite skúsim aj autorovu druhú knihu.

Strieborný lev na oblohe Strieborný lev na oblohe Annabel Pitcher

Táto kniha ma očarila. Aj napriek tomu, že dej príbehu sa dotýka citlivých tém ako úmrtie v rodine, xenofóbia, odlúčenie v rodine, ma Jamie veľakrát rozosmial. Veľmi milá knižočka. Od spisovateľky som už čítala Kečupové oblaky, ktoré má veľmi nenadchli, po prečítaní tejto knihy zvažujem, že si prečítam aj ďalšie jej dielo.

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Od knihy som nič neočakávala, zobrala som si ju ako oddychovku na pláž. Príbeh ma však príjemne prekvapil. Celkom som si knihu užila až na pár zmätených scén a nie príliš dotiahnutého konca. Ako dovolenkové čítanie odporúčam.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Keď som začala čítať túto knihu, mala som pochyby či ma bude baviť či na ňu nie som už trochu stará. Milo ma prekvapila pútavosť knihy, fakt som si ju užila. Veľmi dobre prepracovaný svet. Postavy boli sympatické a s napätím som očakávala ďalší vývoj deja. Určite si ju ešte niekedy prečítam a skúsim aj ďalšiu knihu od autora.Odporúčam.

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Najprv som mala obavy o to či ma to bude baviť, nakoľko nie som cieľová skupina, ale obavy boli zbytočné. Príbeh bol pútavý a veľmi pekne napísaný. Knihu som si užila, na konci bol príbeh aj dojemný. Určite si ju ešte niekedy prečítam, veľmi odporúčam.

14.07.2019 4 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

Tak to to bol riadny prepadák. Čo viedlo niekoho toto napísať a vydať je mi záhadou. Najzaujímavejšie na knihe sú tie dve vetičky na prebale, vážne!! Nikdy viac.

14.07.2019 1 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Tak toto čo bolo?? Nevedela som sa vôbec začítať do knihy, chytila ma až takmer ku koncu čo je dosť smutné. Na knihu som sa veľmi tešila, najmä kvôli ohlasu, ale aj anotácií, z ktorej som usúdila, že by ma to mohlo dosť baviť. Samotný príbeh nebola zlý, ale to spracovanie mi fakt nesadlo, nedokázala som sa na dej sústrediť. Škoda, dám je ešte niekedy šancu a uvidím, či to bolo vo mne, alebo knihou.

14.07.2019 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha bola o dosť slabšia ako Na vine sú hviezdy či Papierové mestá, autor sa snaží do kníh vložiť hlboké posolstvá a riešiť tabuizované témy, ale niečo tomu chýba. Príbeh bol z väčšie časti nudne napísaný a fakt sa dej tiahol. Viem, že asi nie som cieľová skupina pre ktorú J.Green knihy píše, ale fakt nechápem obľúbenosť jeho kníh.

14.07.2019 2 z 5

Pozvanie Pozvanie Ruth Warburton

Kniha ma neskutočne bavila. Bola pútavá, väčšina postáv správne strelená a teda aj zaujímavá. V knihe je čiastočné prelínanie deja, ktoré mi v tomto prípade trošku vadilo. Koniec už bol taký poslabší, násilne vytvorený. Ako celok som si však knihu užila a vrelo odporúčam.

27.06.2019 4 z 5

Niet úniku Niet úniku Taylor Adams

Zasa jeden zaručený bestseller. Kniha bola pútavá, ale na mňa až príliš akčná. Hlavná hrdinka samozrejme Robocop v ženskom prevedení. To, že o záporných postavách vieme od začiatku, nejako uberá na napínavosti deja. Ako celkovo kniha nebola úplne na zahodenie, ale prevedenie nebolo najšťastnejšie a ani postavy neboli nejako zvlášť sympatické. Nerozumiem toľkej chvále na túto knihu, myslím, že existujú o mnoho lepšie thrillery.

27.06.2019 4 z 5

Hystéria Hystéria Katherine Howe

Kniha ma celkom bavila bola pútavá a striedanie dvoch časových rovín bolo zaujímavé. Musím priznať, že dejová linka zo súčastnosti ma bavila o trochu viac, možno aj kvôli tomu, že v linke z minulosti bolo fakt veľa postáv (s podobnými menami) a dosť som sa strácala najmä na začiatku. Koniec knihy ma však trochu sklamal, zdalo sa mi to také nedotiahnuté. Napriek tomu som rada, že som si ju prečítala.

Rozkazy z Berlína Rozkazy z Berlína Simon Tolkien

Tak táto kniha bola miernym sklamaním. Ak si odmyslíme začiatok a koniec kde je fakt veľmi slabo spomenutá 2.svet. vojna a nejaký pseudorozhovor medzi Hitlerom a Heydrichom, tak celý príbeh je len obyčajná detektívka (slabšia) z Londýna. Väčšina postáv je dosť nesympatická a príbeh tiež nie je žiadna výhra. Knihu som nakoniec prečítala, ale už sa k nej rozhodne nevrátim, nestojí za to.

19.06.2019 3 z 5

Vranská Vranská Petr Kovařík

Kniha napísaná veľmi ťažkým štýlom na čítanie. Na začiatku stále autor odbieha od príbehu Vranskej a rieši úplne nesúvisiace udalosti. Neskôr sa už drží tejto téme, miestami to bolo zaujímavé, ale veľakrát je tam iba taká omáčka. Nakoľko nebol tento prípad vyriešený, obsahuje kniha veľmi veľa dohadov. Zaujímavé, ale viackrát by som to už nečítala.

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha ma veľmi bavila aj bola dostatočne pútavá. Vďaka kratším kapitolkám dej rýchlo ubiehal. Zo začiatku som mala problém sa orientovať v postavách, nakoľko nimi autor vôbec nešetril. Koniec sa mi však zdal opäť narýchlo, násilne ukončený. Napriek tomu sa teším a som zvedavá na autorové ďalšie knihy. Odporúčam.