Verkavcelka Verkavcelka komentáře u knih

Ráno, poledne, večer Ráno, poledne, večer Fjodor Koluncev

Rodina, 3 generace žijící pospolu. Autor popisuje jeden den života této rodiny. Zabývá se city, vztahy, zabíhá do minulosti každého z nich. Donutí k zamyšlení nad tím, že bychom neměli hned odsuzovat.

02.03.2022 3 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Čtení mě bavilo. Líbilo se mi, že jednotlivé kapitoly nejsou dlouhé a nemusím tak dlouho čekat na vysvětlení předešlých situací.

25.02.2022 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Do knihy jsem se musela včíst. Zajímavé bylo hledání vraha vědeckými metodami. Vracet se k ní nebudu.

28.01.2021 3 z 5

Únos Únos Danielle Steel

Pro mě napínavé čtení a první kniha od této autorky.

09.03.2020 5 z 5

Irča a Lexa Irča a Lexa Josef Roden (p)

Pro dnešní dobu roztomilé čtení. Třetí příběh Irči a Lexy je vyprávěním hlavní představitelky Irči, která se vrátila z penzionátu, kam byla odeslána rodiči na konci 1. dílu. Je o stále trvající lásce k Lexovi, o pocitech v zamilovanosti, kdy jí každým dotykem projíždí teplo do celého těla, o úctě k rodičům a těšení se na budoucí společný život s Lexou.
Kniha je psána před 100 lety a tudíž překvapí i některé výrazy. Např. když chtěla Irča nový koupací trikot, kde by byly vidět ramínka a byl by krátký, mamička ji chtěla napravit sápadýlkem, což je metla, kterou se napravují zvrhlé chutě angorskému kocourovi.

30.01.2020 2 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Výborná kniha, tito lidé mají můj obdiv.
Líbí se mi, že autor zmiňuje historii Konga a tím mi tuto zemi víc přiblíží.

27.01.2020 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Kniha mě bavila, zajímavé téma, nádherně psané.

24.01.2020 4 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

"Je neuvěřitelné, jak se za podobných historických situací opakují tytéž chyby. Už od doby lovců mamutů. Člověk je ještě stále ve své podstatě lovcem mamutů. Mamuti už sice dávno neexistují, ale člověk se dodnes žene za co největším kusem masa. A všechna civilizace a všechna kultura jsou jen na to, aby tuto jeho prapodstatu maskovaly."

11.01.2020 5 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Příjemné, vtipné oddechové čtení.

18.01.2019 4 z 5

Jiná Británie Jiná Británie Jiří Hošek

Rozhodně si tuto knihu přečtěte. Obohatíte se o velmi zajímavé informace, které se z běžných článků nedovíte.

18.01.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Moje první kniha od této autorky. Skličující na příběhu odsunu brněnských Němců je chování našich českých lidí. Vždy jsem jen slyšela, jak se chovali Němci, ale že by i naši byli tak krutí... Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, doporučuji.

26.08.2018 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Knihu jsem dostala od kolegyně, která miluje psi, že budu nadšená a tak. Nadšená nejsem, ale nehaním ji. Jde pouze o to, že mi psi "nic neříkají". Přečetla jsem si ji jen proto, že se mi hodí do Čtenářské výzvy - Kniha žánru, který běžně nečtete.

04.07.2018 2 z 5

Irčin románek Irčin románek Josef Roden (p)

Tuto knihu jsem našla při úklidu babiččiny knihovny. Podle data vydání je ještě po její mamce. Hodila se mi do Čtenářské výzvy 2018. Je to takové něžné čtení o první lásce, kdy prožíváte každý pohled, dotek. Irča ctí rodiče, mluví o mamičce a tatíčkovi.
Není ovšem pravda, jak se píše v popisu knihy, že Lexa je montér. Je bankovní úředník.
Kniha se mi líbila, zajímavé je řazení a použití některých slov, ale je přece vydána před 100 lety.

30.06.2018 3 z 5

Lékaři bez hranic mají můj obdiv. Co prožívají, v jakých podmínkách pracuji. Moje první kniha tohoto žánru.

10.06.2018 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Výborné čtení. Příběh z 2. světové války o změně postoje a chování dvou slušně žijících bratrů Stranglových. Nesoudím je, těžko můžeme vědět, jak bychom se v tak příšerné době, plné strachu a obav o život, zachovali my. Já osobně bych zešílela.

18.04.2018 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Ze začátku jsem knize nemohla přijít na chuť. Zhruba v druhé polovině mě chytla a seděla jsem u ní, dokud jsem ji nedočetla. Přesto se k ní vracet nebudu.

21.03.2018 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Bydlím v místě, kde mnoho lidí potkalo to samé o čem autor píše. Museli opustit svoje domy, které byly zatopeny kvůli stavbě vodní nádrže na řece Želivce. Želivská přehrada správně Vodní nádrž Švihov. Kniha Rybí krev mi tuto skutečnost připomněla, ten smutek, stěhovat se tam, kam nechci proto, že kdosi naplánuje. Zůstává ve mně pocit melancholie.

24.02.2018 4 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Dlouho jsem od Remarqua nic nečetla. Do této knihy jsem se zpočátku nemohla začíst. Z příběhů lidí - emigrantů - ve mně zůstává smutno.

05.02.2018 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Krásné čtení, spokojenost.Kniha mě tak pohltila, že po celou dobu čtení jsem měla takový nutkavý pocit varování, který vyjádřil sám autor v kapitole "Autor mluví sám se sebou".
"Člověk by křičel, když se tak na to kouká.Řval by a zvedal obě ruce, jako by viděl vjíždět vlak na špatnou kolej.

03.02.2017 5 z 5

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Klidné, zajímavé čtení, žádný velký trhák.

20.01.2017 3 z 5