Irčin románek

Irča Miňovská, dcera ředitele automobilky, se náhodně seznámí s montérem Lexou Horou. Zamilují se do sebe, Irčin otec však nerovnému vztahu své dcery nepřeje a rozhodne se poslat Irču do penzionátu, aby se s Lexou nemohla scházet. Lexa nechá u přítele Harryho Peterse v továrně plány svého nového motoru, dá výpověď a odjede, aby na Irču zapomněl. Ředitel Miňovský by rád nový typ motoru vyráběl, ale Lexa není k nalezení. Pouze Irča zjistí, že Lexa je v Jugoslávii, a uteče z penzionátu za ním. Oba pak založí prosperující firmu Adria bus. Harry konečně Lexu vypátrá a vypraví se do Jugoslávie. Za čas navštíví Lexu a Irču jako zástupce tajemné konkurenční firmy, která v poslední době přivedla Adria bus na pokraj krachu. Nabídne jim, že se u anglického šéfa přimluví, aby je také zaměstnal. Z Angličana se však vyklube Irčin otec. Přijme Alexe zpět do továrny, nyní už jako konstruktéra, a dá mu za ženu svou dceru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225223/big_ircin-romanek-23s-225223.jpg 32

Kniha Irčin románek

Verkavcelka
30.06.2018

Tuto knihu jsem našla při úklidu babiččiny knihovny. Podle data vydání je ještě po její mamce. Hodila se mi do Čtenářské výzvy 2018. Je to takové něžné čtení o první lásce, kdy prožíváte každý pohled, dotek. Irča ctí rodiče, mluví o mamičce a tatíčkovi.
Není ovšem pravda, jak se píše v popisu knihy, že Lexa je montér. Je bankovní úředník.
Kniha se mi líbila, zajímavé je řazení a použití některých slov, ale je přece vydána před 100 lety.