Věrka256 Věrka256 komentáře u knih

Pád Pád Lauren Kate

Musím přiznat, že takové hodnocení jsem ještě žádné knize nedala. Tohle bylo snad to nejhorší co jsem četla. Oddechovky nečtu, ale tohle by do nich možná někdo zařadil. Popravdě jsem nedočetla ani první kapitolu a u mě je to hooodně zlý, protože jsem dost vášnivý čtenář (si teda o sobě myslím). Dočetla jsem se je ke stříhání vlasů. A to se u mě vážně nestává, přečíst za necelý týden tak málo. Nejsem si jistá jestli to je mnou, nebo knihou, protože tu je celkem dost pozitivních komentářů.
Shrnutě: Tahle kniha je u mě na samotném konci žebříčku a pochybuju, že najdu zase něco, tak strašného, aby tohle přebylo.

13.06.2017 odpad!

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tahle knížka rozhodně patří k mým nejvíce oblíbeným. Tak proč čtyři hvězdy a ne plný počet? Časová úhlednost byla strašná! V jednom odstavci bylo ráno a v dalším odpoledne a někdy dokonce večer. V dalších knihách to už sice nebudu na to dbát, ale za zmínku to muselo být.
Jinak příběh byl poutavý, napínavý a já nevím, co všechno. Nebudu váhat a zítra pádím pro další díl. Možná kniha u mě nevyvolala pocit k pláči jako jiné, ale nepopírám, že mě dokázala rozesmát a rozesmutnit.
Nemám sice příliš v lásce postavy, které se o vše starají, považují se za nejdůležitější a, že bez nich ostatní nepřežijou ani týden, ale tady se to docela dalo pochopit.
A ten konec?! Zabíte mě prosím... Bylo strašné, jak se k sobě začali Peeta s Katniss chovat! Film jsem sice viděla, ale už je to dost dávno, ale přikláním se k tomu, že kniha je vždy lepší. Zatím se mi nestalo, že by to bylo naopak (tedy kromě Divergence).
Už se moc těším na další díl a nemohu jinak než doporučit, ale tu úhlednost se snažte přehlížet.

05.06.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Tahle kniha sice nebyla tak dobrá jako první díl, ale špatná taky nebyla. Jax se mi tady zdál jiný, než jakého Paige popisovala v jedničce. Ostatní byli naprosto úžasní. Zek, Nick... Všechny jsem si je oblíbila. Konec mě dost překvapil, protože já u knih nepřemýšlím. U mě se realitou stane svět hlavního hrdiny/hrdinky a zbytek nevnímám. Přemýšlím jak postava a nemyslím na logiku... Prostě super! Knihu rozhodně doporučuju přečíst a těším se na další díl.

14.05.2017 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Až teprve teď jsem si všimla, že jsem zapomněla napsat komentář, tak to napravím teď.
Takhle kniha patří mezi moje TOP. Ani jsem se nemusela nutit ji číst. Šlo to samo a několikrát jsem ani nedýchala. Paige byla fajn, ale k tomu konci mi přišla trochu moc... nevím jak to říct. Taková "velitelka" a já osobně takové lidi (postavy) nemám ráda. Strážce byl... zajímavý. V jednu chvíli chladný a v tu druhou ochranitelský. Jejich vztah byl také velice zajímavě protkaný. V jednu chvíli jsem nevěděla, jestli je dobrý, nebo na straně Nashira. Bylo to celé zajímavé. Všem vřele doporučuji.

09.05.2017 5 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Nejsem sice příliš náročný čtenář a mám ráda anděly, mytologii atd... Ale tahle kniha byla pro mě děs. Od samotného začátku jsem se nemohla začíst. Sice jsem se ze začátku těšila, prostě "andělé", ale pak jsem zjistila, že se to ani nedá číst. Jsem ráda, že jsem si tu knihu půjčila v knihovně. Tuhle knížku osobně nedoporučuju. Sorry, ale ne.

06.05.2017 1 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Takže už mám dočteno a jediné jak to popsat jednou větou je: Já tu SJM tak nenávidím až ji zbožňuju!!! Ona vytvoří tak úchvatné světy a já o příbězích z nich můžu pouze číst.
POZOR: tenhle komentář bude obsahovat spojlery!
Musím podotknout že Tamlina jsem malá radši jako začarovaného blázna. Tehdy byl fajn i Lucien jenže v tomhle díle se oba jaksi vybarvili a já​ je začala nenávidět. Rysh mi že začátku (této knihy) připadal jako Rampelnik že seriálu Bylo nebylo. Ale pak se z něj vyklubal chlap kterého by asi každá holka chtěla. Pak ti z jeho nejbližšího kruhu byli naprosto dokonalí! Všechny jsem si oblíbila, ale Tamlina bych teď nejraději praštila lopatou a pak ho někde daleko zakopala. Stal se z něj vazne parchant.
Jinak knížka naprosto dokonalá a jediné co můžu vytknout je že ve třetí části příliš často používala Feyre ve svých myšlenkách ,,Můj druh" ale to je jen menší detail. Tenhle díl si zamiluje snad naprosto každý.
P.S.: už u komentáře Dvůr trnu a růží jsem chtěla pochválit znaky dvorů v mapě Prythianu.

22.04.2017 5 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Tenhle díl se mi líbil asi nejmíň. Bylo zvláštní že měla kovové vlasy a já si ji pak nedokázala dost dobře představit. Mohla byt i lepší, ale a tím člověk už nic nenadělá. Úplně nejlepší to nebylo, ale i tak doporucuju

31.03.2017 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Tak mě napadlo... Ve škole jsme braly, že česká literatura má oproti té světové zpoždění, takže je nad slunce jasné že zahraniční četba (nejčastěji anglická, nebo americká) je daleko vyspělejší, ale na to, že je tohle kniha napsaná českou to není až tak zlé. Všimla jsem si že na první díl bylo dost zlých ohlasů, ale tohle je... Něco jako zahraniční (amatérská) literatura moderní doby.
A abych přešla k příběhu. Uznávám že byl lepší než ten první a nedivím se že Elena nechtěla jet zpět k elfům, ale trochu mě zaráží ten trojúhelník. Jeden je její protiklad a druhý bojovnický král. Nepřijde vám to zvláštní? Její učit říká že by se neměla ohánět mečem, ale sám si užívá pohled na to...
Bylo to zajímavé, ne příliš originální, ale zajmave téma i dej

31.03.2017 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Takže já jsem tu knížku četla už dřív (asi loni, mozna predloni) ale vím že jsem se do ní zamilovala. Byla to moje první tlustá knížka a naprosto mě uchvátila. Četla jsem ji asi dvakrát, ale neomrzí. Sice mi teď trochu připomíná skleněný trůn ale stále tam je šílené moc prvků odlišných. Třeba ve skleněném trůnu je Celena taky bojovnice atd.... Ale tohle byl ojedinělý příběh ve kterém jsem si zamilovala i draky. Tady se staly mim oblíbeným fantasy zvířetem. Abych to nějak zakončila, úžasné, suprove, bombastické... Jednoznačně doporučuju

31.03.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tak já jsem teda jako první viděla film a dlouho jsem čtení této knížky odkládala. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi že se ty postavy chovají daleko starší než jsou. Například Tris bych podle knihy typla na 18-19 a Čtyřkovy tak 23-25... Kniha má zvláštní styl psaní a musím říct že film se mi líbil víc. K zahození to nebylo, ale má vrchol mého žebříčku to rozhodně nemá.

28.03.2017 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Celenu jsem zbožňovala od prvního dílu a Sam byl skvělej (i na tu chvilku). Nejvíce se mi líbilo jak Celene poprvé řekl že ji miluje a pak to jen utvrzoval. Arobyna jsem měla od začátku za naprostého zmetka i v Královně stínu. Docela mě překvapilo, že Celena odmítala připustit že ji zradil. Bylo docela od začátku zřejmě, že ji považuje za svůj majetek.
No k Samovi není co říct. On měl podle mě se Celenou ten nejlepší vztah. Byl v podstatě bezchybný a jak ho autorka popisovala bylo... Myslela jsem že ho mám před očima a hledím do těch jeho. Také mi přišlo že měl trochu podobné rysy s Chaolem (hnědé oči, vlasy...).
V povídce Vražedkyně a poušť jsem si všimla, že Celena skoro každého ztrácí. Vemte si, že přišla o rodiče, Nehemii a tady od sebe odehnala Ansel.
A přiznám se jsem cíťa! Ano věděla jsem co se stane, ale i tak mi kanuly slzy po tvářích, jakmile Arobyn řekl: ,,Je mi to líto." A jak to Samovi tělo... Prostě jsem se Celeně ani nedivila, když se vydala za Farranem. Být ji udělám to samé bez rozmýšlení.
No a kniha dost dobrá. Kapitoly tady nestrácely a z výsledků jsem šťastná.
Rozhodně doporučuju ;-).

02.03.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Konečně jsem našla čas napsat sem ten komentář. Tahle kniha byla velice dobrá. Hodně mi připomínala knihu Kostičas. Sci-fi knihy moc nemusím, ale tahle byla fajn.
SPOJLERY:
Když jsem se dočetla, že Cal a Maven budou nepřátelé, tak jsem počítala s tím, že Cal nakonec bude ten nejhorší a půjde ve stopách svého otce (což měl prvně v plánu), ale to co se stalo na konci mě vážně překvapilo. Maven mě překvapil. Čekala jsem, že on bude ten, kdo s Mare uprchne, ale sama jsem věděla, že by kniha potom nebyla záživná. Druhý díl zatím čtu a jsem velice zvědavá jak se to vyvine. Rozhodně doporučuju.

08.01.2017 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

U tohoto dílu jsem sérii zatrhla. Ani jsem tento díl nechtěla dočíst, kdyby mě sestřenice nepobízela. Každopádně se mi tento díl nelíbil. Naprosto zlé to nebylo, ale... Řekla jsem si, že Percy Jackson asi nebude kniha pro mě.

20.12.2016 2 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Tento díl mě po druhém velice líbil, ale nevím jestli se mi ho bude chtít ho ještě někdy si přečíst.

20.12.2016 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Už jsem tu knížku sice přečetla (cca 2 roky zpátky), ale teprve teď jsem si uvědomila, co jsem v knížce zjistila. Teď jsem se rozhodla si ji přečíst znovu a byla jsem natěšená, že opět přečtu příběh, který mě tehdy uchvátil. Teď to je však jiné. Musím se přemlouvat, abych knížku znovu dočetla, a ani to nepomáhá. Možná se mi podaří ji podruhé přelouskat, ale jen tak se k ní opět nevrátím.

20.12.2016 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nemůžu ani uvěřit, že Sarah dokázala napsat ještě lepší díl, než ty předchozí! Knížku jsem s těží odkládala, abych se mohla něco naučit do školy, nebo abych se vůbec vyspala. Snažila jsem se ji číst pomalu, takže se mi to podařilo číst 14 dní. Velké díky patří taky překladatelce, která knihu přenesla do češtiny. Stále mě však překvapuje, že Sarah dokáže do každého dílu přidat minimálně jednu novou postavu a přitom nezapomínat na ty staré. SPOJLER: K příběhu můžu pouze prozradit, že mě překvapila slova krále, která na konci pronesl. Nečekala jsem, že se to takhle vyvine! Každopádně se nemůžu dočkat dalšího dílu. V komentářích píšete, že se někteří dáte do okamžitého čtení "Epire of storms", jenže já si na to netroufám, takže můžu pouze čekat.

07.12.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jsem nadšená! Jako první jsem přečetla skleněný trůn (všechny tři zatím) a potom jsem se dozvěděla, že Sarah má ještě jednu sérii. Nemohla jsem to přestat číst a i když jsem se snažila, aby mi vydržela aspoň měsíc, ale do dvou týdnu jsem ji přečetla. Opravdu jsem se nedokázala odtrhnout! Doporučuji! Už se těším na druhý díl.

14.10.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl byl senzační! Celenina minulost byla ještě dojemnější! V noci jsem kvůli tomu ani nemohla usnout. Stále jsem myslela na to co prožila na další díl se ŠÍLENĚ těším. Všem ji doporučuju!!!

20.08.2016 5 z 5