Vera.sarance Vera.sarance komentáře u knih

Brasyl Brasyl Ian McDonald

Je to trochu přehnaně složité, ale líbilo se mi to. Je to svým zpusobem hrozně skvělé, jen ten konec byl trošku trapně zvláštní..

02.01.2012 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Na ukrácení dlouhé chvíle je to dobré, jenže i tak tam jsou některé věci takové poněkud zvláštní, Georgina je na mně v začátcích knihy taková nepropracovaná, připadá mi jak kdyby to bylo hlavně o tom, že autorka chce dokázat, že zvládne i trochu dospělejší knížku o nadpřirozenu a tak to prostě udělá tak, že oproti Rose, která byla vyjukaná a neposkvrněná, tak tam dala nadneseně řečeno "pěknou rajdu", aby se jí líp pracovalo.
No a zápletka, musím říct, že prostě podvědomě tušíte, kdo je záporák, což bych přežila. Ale osobně mne štve, že zaporák není trošku lepší, Georgina se mu tam bojí a prostě mi připadá, že se ho bojí jen na základě "Jsem velkej zlej psychotickej --tady by byl spoiler, tak si to domyslete:-)--, nebudeme moc řešit moje jednání, ani fakt, který by ze mně mohl udělat záporaka trochu lepšího, jen se mně prosím tě ted tak 5 kapitol boj, než tě něco zachrání". Takže shrnuto, moje nejoblíbenější knižka to nebude, má to spoustu chybiček, ale tak když mi dojdou oblíbené série knih, tak si další díl přečtu, na světě jsou rozhodně mnohem horší fantasy romány pro ženy/dívky. Což mně přivádí k faktu, že nechápu, jak to některé brněnské prodejny mohou dát tohle do kategorie typu "Čtení pro dívky", z vlastní zkušenosti vím, že v kategorii čtení pro dívky jsem se hrabala tak od svých 12ti no a některé scény v této knize by mne možná trochu ehm,překvapily..

02.01.2012 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Dala bych tomu tak 3,6 hvězdičky, což bohužel přesně nejde. Na upířiny pro dívky je to vlastně nadprůměrné, zavěrečná zápletka je hodně dobrá. Jen ten začátek, než se to rozjede, to jsem si opravdu říkala,co jsem si to sakra koupila.

02.01.2012 3 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Dr. Danko je prostě psychopat jak má být, že Vás to udrží přibité na židli, i když třeba s knížkou právě ležíte na posteli:-). Jeho praktiky jsou takové, že jsem jen ehm "valila oči" a napnutě polovyděšeně četla dál. Myslím si, že je škoda, že seriálová verze ho nezvolila za zaporáka nějáké série, poněvadž by svou psychotičností předčil i Briana. Rozhodně zatím ze 4 přečtených Dexterů dle mne nejděsivější díl.

01.01.2012 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Myslím si, že panu Lindsayovi se musí prostě uznat, že napsal obdivuhodné dílo, zajímavé se spoustou nečekaných věcí, které člověka zaujmou a vtáhnou do děje, ale ve chvíli, kdy se člověk nejprve podívá na to, co z jeho díla udělala stanice Showtime, tak prostě nemuže dát dle mého názoru 5 hvězdiček, poněvadž si stýská za trochu větší porcí napětí. A to byl bohužel i můj případ.

01.01.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na to, jak se tam miliardu stran nic neděje, se to čte dobře.

12.01.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Bylo to fajn, to mi nikdo nevymluví.(Zde začínají malé spoilery) Je trochu špatné, že chtěla vyhovět s koncem každému a neudělala třeba "No je mrtvej, máte smůlu, 8. díl, kde bych ho oživila nenapíšu" a stihla ho i oživit. Nemám ráda neutrální konce(půlka postav pomřela, ale svět bude zase v pořádku), byla bych spíš pro uplně veselý, nebo uplně smutný. A hlavně ne tak zamotaný.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Pár věcí mi nesedlo, ale bylo to hezké a konec byl tak napínavý, že jsem si 5. díl musela hned objednat v angličtině. Paní překladatelka až na 2 výrazy, které byly trochu divné, tak válí a překládá moc dobře.

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Pro mne trochu neobvyklé, protože čtu normálně něco jiného, ale skvělé. Konec mi naopak sedl.

30.11.-0001 5 z 5

Řeka bohů Řeka bohů Ian McDonald

50 stránek, než plus mínus člověk pochopí o co jde a bylo to zatracený přemáhání dostat se přes těch 50 stránek, ale stálo to za to, pak už je to skvělé. Ale ne každý má na těch 50 stránek nervy:D

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Z poměrně nadějné upířiny se stává pomalu a jistě krvavý guláš.

30.11.-0001 2 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Chtěla jsem původně dát 4*, protože se tam konečně něco dělo, ale zase se do toho autorky trochu zamotaly,aby z 3 dílů serie vyšel konec, jak z americké teen komedie, kdy holka skončí sama, protože je blbá,když měly našlápnuto na něco lepšího... Tak nakonec jen 2*.

30.11.-0001 2 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Oproti prvnímu dílu zlepšení. Ale potetovaní upíři mně prostě nechytaj.

Označená Označená Kristin Cast

Celkem to ujde.Nesedla mi "mytologie", nebo jak to napsat. Řecká Nyx a Čerokézové dohromady? Ale tak jako... Já mám ráda hodně kýčů, ale i já mám meze.

Pád Pád Robert Muchamore

Stojí za přečtení, ale po Zvířeti a Šílenství je trochu zklamáním.

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Když by se z 1984 měla udělat knížka pro děti, bylo by to nějak takhle.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

První díl byl jak vamp-sága o dvou pubertálních pseudo-lesbách,no hrůza. Ale s každým dílem se to zlepšuje a mám pocit, že než to Richelle Mead stihne všechno dopsat, tak si tyhle knížky nakonec oblíbím.

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Můj oblíbený díl. Paní překladatelka by se měla naučit nepřekládat některé výrazy doslovně a ujasnit si, s kým si Sookie vyká a s kým ne.

30.11.-0001 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Jedna hvězda, za poslední scénu. Jinak díl na houby. Bella si má podle anotace zvolit mezi životem a smrtí, Jacobem a Edwardem a bla bla... Tak člověk by řekl,že to bude napínavé. Pche! A ještě jednou pche. Bella má zvoleno už na 6. straně a tak je celý díl o tom, že "Zabije ji ta Victorie, nebo ne?" a je evidentní, že ne.

30.11.-0001 1 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Tady už příběh začíná za něco stát. Je to dobré. Asi jak bude vycházet třetí díl, "Stínem políbená" tak si pujdu zastanovat před knihkupectví.