Vera.sarance

Mrtví pro světMrtví pro světC. Harris

Můj oblíbený díl. Paní překladatelka by se měla naučit nepřekládat některé výrazy doslovně a ujasnit si, s kým si Sookie vyká a s kým ne.

HostitelHostitelS. Meyer

Meyerová dokázala že není jen spisovatelkou "zamilovaných blbin" ale i "zamilovaných nadprůměrně krásných blbin".Rozhodně lepší než Twilight sága,překlad je hezčí a ne tak strašně jednotvárný, tak to jde hned líp, plus nápad taky pěkný.A taky člověk netuší hned 2.kapitolu,jak to dopadne.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Nebudu tvrdit, že byla dobrá, ani, že byla špatná, jenom prostě udělala na mne dojem,prostě hodně zapůsobila a tak bych jí, i když nějak nevím, co si mám o ní myslet dala těch hvězdiček i osm, když by to šlo.

TrápeníTrápeníR. Mead

Na ukrácení dlouhé chvíle je to dobré, jenže i tak tam jsou některé věci takové poněkud zvláštní, Georgina je na mně v začátcích knihy taková nepropracovaná, připadá mi jak kdyby to bylo hlavně o tom, že autorka chce dokázat, že zvládne i trochu dospělejší knížku o nadpřirozenu a tak to prostě udělá tak, že oproti Rose, která byla vyjukaná a neposkvrněná, tak tam dala nadneseně řečeno "pěknou rajdu", aby se jí líp pracovalo.
No a zápletka, musím říct, že prostě podvědomě tušíte, kdo je záporák, což bych přežila. Ale osobně mne štve, že zaporák není trošku lepší, Georgina se mu tam bojí a prostě mi připadá, že se ho bojí jen na základě "Jsem velkej zlej psychotickej --tady by byl spoiler, tak si to domyslete:-)--, nebudeme moc řešit moje jednání, ani fakt, který by ze mně mohl udělat záporaka trochu lepšího, jen se mně prosím tě ted tak 5 kapitol boj, než tě něco zachrání". Takže shrnuto, moje nejoblíbenější knižka to nebude, má to spoustu chybiček, ale tak když mi dojdou oblíbené série knih, tak si další díl přečtu, na světě jsou rozhodně mnohem horší fantasy romány pro ženy/dívky. Což mně přivádí k faktu, že nechápu, jak to některé brněnské prodejny mohou dát tohle do kategorie typu "Čtení pro dívky", z vlastní zkušenosti vím, že v kategorii čtení pro dívky jsem se hrabala tak od svých 12ti no a některé scény v této knize by mne možná trochu ehm,překvapily..

StmíváníStmíváníS. Meyer

Na tohle musí mít člověk prostě vyloženě chuť.Nebudu si vymýšlet, stránku a půl jsem pubertálně přemýšlela, jak to ta Belluše má užasný,chodit s takovým "božským klukem" (Nějáký upír?No tak, koho to zajímá, je pěknej a hodnej a "stráášně" ji miluje,na ničem jiném přece nezáleží:D), ale pak ona byla čím dál tím nudnější a blbější a Eda se pořád a pořád opakoval.Nebylo to vůbec špatný,ale taky to nebylo vůbec dobrý.

ZrazenáZrazenáK. Cast

Oproti prvnímu dílu zlepšení. Ale potetovaní upíři mně prostě nechytaj.

NezkrotnáNezkrotnáK. Cast

Z poměrně nadějné upířiny se stává pomalu a jistě krvavý guláš.

PřebytečníPřebytečníG. Malley

Když by se z 1984 měla udělat knížka pro děti, bylo by to nějak takhle.

Zloděj bleskuZloděj bleskuR. Riordan

Doufám, že se to uchytí u nás aspon ze čtvrtky jak Harry Potter, protože by byla škoda, když by to zapadlo. Je to krásná kniha, má sice hodně chybek a příběhů o nějákem vyvoleném chlapci či dívce je všude až až, ale pan Riordan vymyslel krásný způsob, jak dětem (a nejen jim) zajímavě nacpat řeckou mytologii.

OznačenáOznačenáK. Cast

Celkem to ujde.Nesedla mi "mytologie", nebo jak to napsat. Řecká Nyx a Čerokézové dohromady? Ale tak jako... Já mám ráda hodně kýčů, ale i já mám meze.

VyvolenáVyvolenáK. Cast

Chtěla jsem původně dát 4*, protože se tam konečně něco dělo, ale zase se do toho autorky trochu zamotaly,aby z 3 dílů serie vyšel konec, jak z americké teen komedie, kdy holka skončí sama, protože je blbá,když měly našlápnuto na něco lepšího... Tak nakonec jen 2*.

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling

Bylo to fajn, to mi nikdo nevymluví.(Zde začínají malé spoilery) Je trochu špatné, že chtěla vyhovět s koncem každému a neudělala třeba "No je mrtvej, máte smůlu, 8. díl, kde bych ho oživila nenapíšu" a stihla ho i oživit. Nemám ráda neutrální konce(půlka postav pomřela, ale svět bude zase v pořádku), byla bych spíš pro uplně veselý, nebo uplně smutný. A hlavně ne tak zamotaný.

Drasticky děsivý DexterDrasticky děsivý DexterJ. Lindsay

Myslím si, že panu Lindsayovi se musí prostě uznat, že napsal obdivuhodné dílo, zajímavé se spoustou nečekaných věcí, které člověka zaujmou a vtáhnou do děje, ale ve chvíli, kdy se člověk nejprve podívá na to, co z jeho díla udělala stanice Showtime, tak prostě nemuže dát dle mého názoru 5 hvězdiček, poněvadž si stýská za trochu větší porcí napětí. A to byl bohužel i můj případ.

01.01.2012

Drasticky dojemný DexterDrasticky dojemný DexterJ. Lindsay

Dr. Danko je prostě psychopat jak má být, že Vás to udrží přibité na židli, i když třeba s knížkou právě ležíte na posteli:-). Jeho praktiky jsou takové, že jsem jen ehm "valila oči" a napnutě polovyděšeně četla dál. Myslím si, že je škoda, že seriálová verze ho nezvolila za zaporáka nějáké série, poněvadž by svou psychotičností předčil i Briana. Rozhodně zatím ze 4 přečtených Dexterů dle mne nejděsivější díl.

01.01.2012

Vampýrská akademieVampýrská akademieR. Mead

Dala bych tomu tak 3,6 hvězdičky, což bohužel přesně nejde. Na upířiny pro dívky je to vlastně nadprůměrné, zavěrečná zápletka je hodně dobrá. Jen ten začátek, než se to rozjede, to jsem si opravdu říkala,co jsem si to sakra koupila.

Klub mrtvýchKlub mrtvýchC. Harris

Není to vůbec špatné ( v angličtině), ale čeští překladatelé tenhle díl oproti dvěma ostatním pěkně "zmrvili".

Moře nestvůrMoře nestvůrR. Riordan

Hezká knížka se závěrem, kterým se zničila předvídatelnost díla. A jelikož po tomto závěru netuším, jak to dopadne, tak se těším na další díl/y.

Mrazivý polibekMrazivý polibekR. Mead

Tady už příběh začíná za něco stát. Je to dobré. Asi jak bude vycházet třetí díl, "Stínem políbená" tak si pujdu zastanovat před knihkupectví.

ZatměníZatměníS. Meyer

Jedna hvězda, za poslední scénu. Jinak díl na houby. Bella si má podle anotace zvolit mezi životem a smrtí, Jacobem a Edwardem a bla bla... Tak člověk by řekl,že to bude napínavé. Pche! A ještě jednou pche. Bella má zvoleno už na 6. straně a tak je celý díl o tom, že "Zabije ji ta Victorie, nebo ne?" a je evidentní, že ne.

Stínem políbenáStínem políbenáR. Mead

První díl byl jak vamp-sága o dvou pubertálních pseudo-lesbách,no hrůza. Ale s každým dílem se to zlepšuje a mám pocit, že než to Richelle Mead stihne všechno dopsat, tak si tyhle knížky nakonec oblíbím.

PádPádR. Muchamore

Stojí za přečtení, ale po Zvířeti a Šílenství je trochu zklamáním.

Řeka bohůŘeka bohůI. McDonald

50 stránek, než plus mínus člověk pochopí o co jde a bylo to zatracený přemáhání dostat se přes těch 50 stránek, ale stálo to za to, pak už je to skvělé. Ale ne každý má na těch 50 stránek nervy:D

30.11.-0001

Vítěz je sámVítěz je sámP. Coelho

Pro mne trochu neobvyklé, protože čtu normálně něco jiného, ale skvělé. Konec mi naopak sedl.

Krvavý slibKrvavý slibR. Mead

Pár věcí mi nesedlo, ale bylo to hezké a konec byl tak napínavý, že jsem si 5. díl musela hned objednat v angličtině. Paní překladatelka až na 2 výrazy, které byly trochu divné, tak válí a překládá moc dobře.

30.11.-0001

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyS. Larsson

Na to, jak se tam miliardu stran nic neděje, se to čte dobře.

12.01.2011

BrasylBrasylI. McDonald

Je to trochu přehnaně složité, ale líbilo se mi to. Je to svým zpusobem hrozně skvělé, jen ten konec byl trošku trapně zvláštní..