vendy6619 vendy6619 komentáře u knih

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Naprosto skvělá kniha. Navíc se mi líbí, že i když je pro děti.. má jisté poslání uvnitř. Jak řekl Dobr.. nečiň druhým to co nechceš, aby oni činili tobě. A hrozně se mi to líbilo jeho řečí. ^_^
Kniha se mi moc líbila.

"Jsem v právu nebo v levu?"
"Máš pravdu."

Za 5 * :) kéž by šlo dát víc.

20.10.2016 5 z 5

Padla na mě po dobu co jsem četla šílená nostalgie z toho kolik postav se tam objevilo. Knížka ač to bylo vedeno jako divadelní hra.. mě dostala. Myslím, že tohle stálo rozhodně za to čekání :)
Několikrát se mi chtělo i brečet z těch okamžiků, když vidíte představitele postav před sebou. Smekám výkonu. Nemusí to být jenom kniha, která ve vás probudí emoce jako málokterá kniha.

29.09.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha se mi moc líbila. Cath mi velice přirostla k srdci společně s jejím vztahem s Levim :)
Vážně okouzlující kniha, která se čte sama. ^_^
Těším se na Nedej se! :)

28.09.2016 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Krásná, naivní knížka, která jistě osloví. Mě tedy určitě. Výhodou brigády v malém knihkupectví je, že máte čas na čtení. Já si vybrala P.S. protože už první kniha mě hodně pohltila.
Ale i tak LJ se mi svojí nerozhodností a naivitou moc nelíbí.. nebo spíš bych jí za to dala facku :D
Ale je to krásná letní knížka :) 4 hvězdičky :)

03.09.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Tak to bylo vážně něco! Dámy a pánové.. já nestačím zírat. Tolik emocí. Tolik.. všeho.
Jednu chvíli máte na Celestu takový vztek, že jí chcete něco udělat.. a v další chvíli.. panebože.. tohle bylo snad to nejhorší co jsem na tý knize našla! -_- chvílemi jsem i kroutila hlavou, protože jsem si to nechtěl připustit.
A konečně jsem si oblíbila Aspena ^_^ to ale bylo ve chvíli kdy svíral v náruči Lucy :3
Těch pár posledních kapitol jsem hltala a skoro nedýchala. Maxon jako nový král konečně zdá, že to bude to správný rozhodnutí. :)
I když.. možná jsem chvíli pochybovala, že to bude Mer. A chvíli jsem měla i vážnou konverzaci s Maxonem.. co si to jako dovoluje! :D spoileruje knihu a pak by si vybral jinak :D nene! Takhle by to být nemělo.. a taky nebylo ^_^

12.08.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Není možný.. aby kniha byla tak čtivá. Po prvním díle jsem si myslela, že většina přehání v tom, že je to lepší.. ale tohle.. páni!
Americu jsem hltala jedním dechem.. ale ta její nerozhodnost! Pánové a dámy.. za to bych jí zabíjela. Nechápu jak si může neustále vybírat mezi Maxonem a Aspenem. I když po tomhle díle si taky nejsem moc jistá koho bych chtěla. Maxon na mě přestává působit jako ten ideální chlap, kterého byste chtěli domu hned teď! :) Aspen.. na něj pořád nemám názor.. ani po dvou knihách :/
Každopádně bych nikdy nevěřila, že mě pohltí nějaká knížka až takhle! Dlouho se mi to nestalo :) i když jich mám několik rozečtených.. prostě mě to nepohltí takhle. Krásná, čtivá kniha a stejně jako předchozí.. přečtená v cuku letu :)
Jde se na První.. :D ten spoiler je tam vidět tak moc! :D

05.08.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak tohle byla pecka! :) na to jak jsem knihu dlouho odkládala.. teď mě úplně pohltila. Jeden den a bylo to. Prostě jsem si Maxona a Americu zamilovala během pár stránek :)
Ano sice jsou tam jisté a velmi zřetelné náznaky Hladových her.. obzvlášť v kastách a celkově v tom systému.. jak se Selekce a výběr budoucí princezny projevuje.. rebely a tak.. ale mě se tohle líbí. Zaujalo mě to a já se nemůžu Elity dočkat ^_^
A Aspen se může jít taky bodnout :D

20.07.2016 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Humorná knížka :)
Některé části se mi líbili jiné míň, ale já se rozhodně u příběhů malé Viki hodně smála :)
Jedna z těch knížek co jsem ráda, že mám v knihovně :)

20.07.2016 4 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Tohle zakončení se mi hodně líbilo :) :3 sice jsem konec čekala.. hodně čekala.. kdo ho nečekal! :)
Ale co jsem nečekala a přivedlo mi to pusu dokořán.. byl Seth a jeho cesta zpátky do minulosti! Jeho příběhy a spojení s Georginou bylo až mrazivě úžasný! :)
Tentokrát jsem se nenudila a knihu jsem dočetla za jeden den.. i když jsem se k ní docela dlouho přemlouvala :/ což mě mrzí. Vím jaká to byla chyba.
Sukuba jsem si hodně užila :) tahle série mě uchvátila. :)

03.07.2016 5 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

Řekla bych, že tohle byla jedna z nejslabších z pětice co jsem do tohohle momentu přečetla. Ano bylo tam pár okamžiků kdy jsem si řekl: "Páni!" ale bylo jich vážně jenom pár. Tak nějak mi to tam zachraňovala Simone v podobě Georgina.
Konec mě ovšem zaujal nejvíc! Proto další hvězdy nahoru. Jak Seth věděl její jméno z doby kdy byla člověk. Zprvu jsem myslela, že to Georgina řekla, když jí dostali zpátky, ale ona to neřekla. Zajímavý okamžik.
Na pět to ale bohužel není :) tak snad poslední knížka bude BUM celý série :)

18.06.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka.. to je emocionální peklo. Nechá vás se smát, děsit, strachovat se o všechny hrdiny tam, nenávidět některý z nich.. a pak vám vyrve srdce na posledních deseti stránkách a nechá vás brečet a brečet a brečet.
Knížka se na mě podepsala hrozně moc! Konečně jsem měla možnost poznat o čem se to vlastně mluví a proč se tohle drží předních příček všech knihkupectvích a proč je Jojo tak oblíbená. Ještě aby nebyla. Jestli jsou všechny její knížky takhle hrozně moc emotivní tak potěš koště. Protože se nemůžu dočkat až si přečtu další její knížku! :)
Tohle byla droga, kterou jsem si aplikovala dva dny a po uplynulé době kdy jsem jí dočetla jsem si uvědomila, že nemám dost, že mi to chybí! :(
- Mám sto sedmnáct dnů, během nichž musím Willa Traynora přesvědčit, že má proč žít. - Louise Clark (Než jsem tě poznala)

A ono to nestačilo.

02.06.2016 5 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Nemůžu uvěřit, že to byl Dante! Vážně Richelle vytvořila další mind-blown moment a já nestačila zírat. Po minulých dílech jsem si říkala, že už mě nic překvapit nemůže, ale ona to prostě dokázala! Vždycky se mi zdá, že to dokáže. :)
Želva na konci byla skvělá :)
Těším se na další díl :)

26.05.2016 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

"Myslíme na kluky, které jsme políbili, se kterými jsme šoustali, kluky, které jsme milovali, kluky, kteří nemilovali nás, kluky, kteří s námi byli, když jsme odcházeli, kluky, kteří s námi byli i poté, co jsme odešli."

Ke knize jsem se dlouhoo nedostala a teď vím jaká to byla chyba. 190 stránek jsem měla během jednoho večera přečteno a ještě v jednu ráno jsem si říkala, že těch padesát stránek přečtu! :) tuhle knížku si hodlám přečíst znovu! David je mistrem slova a do jeho psaní jsem se zamilovala :) těším se na knížku s Johnem Will Grayson, Will Grayson :)
Škoda, že nemůžu dát víc jak pět hvězd :)

22.05.2016 5 z 5

Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Annie Proulx

Zkrocená hora. Film nebo kniha.. v obojím vidím Heatha a Jakea! :) a oboje miluju stejně! :)

28.04.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Knížku jsem zhltla jedním dechem. Za jeden den jsem jí dočetla. Začátek mě až tak nezaujal jak by si tato knížka zasloužila. A konec už pak jsem sledovala s pootevřenou pusou. Tobyho jsem si vážně oblíbila a tajně jsem doufala, že takový konec nenastane. Bylo to tam dost jasně napsáno jak to s Tobym bude :( tu postavu jsem měla radši jak June nebo Gretu. I když ta se taky vytáhla na konci a docela jsem si jí oblíbila :)
Knížku bych hodně doporučila! :) je to skvělá knížka! :)

14.04.2016 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Nemyslela jsem si, že další díl Sukuby mi otevře pusu, protože jsem měla pocit, že tu předchozí do nepřekoná.. ale ono jo :) koukala jsem opět s pusou dokořán a říkala jsem si co to má znamenat :D Rozhodně jsem si Sukubu zamilovala! :) a Georgina se mi hodně líbí! :) nemůžu se dočkat až si přečtu další knížku :)

30.03.2016 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

První knížka na kterou jsem u části Georginy a Dany zůstala zírat s otevřenou pusou. Nikdy jsem takhle překvapená nebyla :D rozhodně daleko lepší jak ten díl předtím.. i když ten se mi taky četl sám :) Sukuba je rozhodně jedna z nejlepších knížních sérii co jsem kdy viděla.. a četla vůbec! :)

19.03.2016 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

A mě se tahle knížka líbila. Hodně čtivá.. přečteno hrozně rychle. :) nemohla jsem jí na konci odložit! :) nestalo se mi to dlouho u knížky.

25.01.2016 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Nemůžu si na ní udělat názor.. Samovi části mi později přišli docela nudné. Zachraňovalo to tam nejspíš jen Cole a Isabel a jejich vztah - nevztah, který se mi hodně líbil. Za sebe říkám, že nejradši z týhle série mám Váhání :)

23.01.2016 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Přečteno za nějaký dva dny.. začátek se hodně protahoval.. nevím proč, ale i tak se mi to musím říct líbilo. Konec teda hodně. Isabel a Cole nejvíc jako postavy. I když jsem chování Grace někdy moc nechápala a přišlo mi, že je jí je víc jak sedmnáct, ale co.. napsané to nebylo tak špatně :) mě se to líbilo. Možná víc jak Mrazení. :) těším se až si přečtu pokračování :)

12.01.2016 5 z 5