VendulaB VendulaB komentáře u knih

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Velmi čtivá a příjemná kniha, která doslova odpovídá nedávné televizní sérii. Postavy jsou vylíčeny neuvěřitelně živě a moderně a kniha se čte sama. Těším se na pokračování.

02.01.2023 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Tentokrát jsem se do příběhu příliš nedokázala začíst a prvních 200 stran jsem se do čtení musela nutit. Teprve v druhé polovině se kniha pořádně rozjede a pak už úžasně a napínavě pádí až do konce. Osobně mám problém s inspektorem Gamachem, který působí jako naprosto nereálný Mirek Dušín. Celkově ale příjemná kniha.

23.11.2022 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Velmi příjemná a čtivá kniha popisující život Jany Brejchové. I když vypadá tlustě, čte se velmi rychle a snadno. Úžasné je obrovské množství fotografií, které příběh krásně dokreslují. Četbu jsem si moc užila.

23.11.2022 5 z 5

Tajemství závoje Tajemství závoje Soňa Bulbeck

Zajímavá a čtivá kniha popisující život v Saudské Arábii na základě osobní zkušenosti. Krásně ukazuje každodenní život na tomto exotickém místě. Příjemné čtení.

23.11.2022 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Není to špatná detektivka, ale na zadek Vás rozhodně neposadí. Opět se ukazuje autorovo mistrovství spočívající v tom, jak skvěle je schopen popsat atmosféru určitého prostředí, ale kvalit "čínské série" zde rozhodně nedosahuje. V příběhu jsem nepociťovala napětí a samotná zápletka mi přišla nesmyslná.

23.11.2022 4 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

Absolutní hrůza. Tohle už, Mistře, prosím nikdy nedělejte. Trapné, slizké, děj žádný, vložená povídka i hra naprosto absurdní. Copak to nikdo ve vydavatelství nevidí? Smutné.

31.10.2022 2 z 5

Kateřina II. - Lesk a bída impéria Kateřina II. - Lesk a bída impéria Milan Švankmajer

Výborná kniha nejen o životě Kateřiny II., ale hlavně o Rusku - tehdy i dnes. Skvělé souvislosti, pohledy i poznatky. Mělo by se jednat o povinnou četbu.

31.10.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Výborný další díl skvělé série. Jednoduchá, nekomplikovaná zápletka, velmi čtivé a dostatečně napínavé. Žádné překvapení a zvraty, ale prostě dostatečně dobrá detektivka.

25.10.2022 5 z 5

Stejně jako mnozí ostatní, po knize jsem sáhla v souvislosti se čtenářskou výzvou. Kniha je hodně naivní a hloupá, úroveň "detektivních" příběhů je dostatečná spíš pro děti. Jediné pozitivum je, že knihu přečtete za maximálně dva večery.

23.10.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Výborné pokračování oblíbené série, tentokrát skutečně těžká "bichle". Příběh je velmi zajímavý, napínavý a čtivý. Skvělé je i pokračování osobních životů Robin a Strike. Jediným lehkým mínusem pro mě bylo velké množství postav, které se mi občas lehce pletly. Celkově jsem si knihu více než užila.

23.10.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jde o čtenářsky příjemnou knihu, která má více než zajímavý konec, bohužel cesta k němu mi příliš napínavá nepřišla. Musela jsem se do četby trochu nutit, neustálé opilecké vzpomínání hlavní hrdinky Rachel mě moc nebavilo. Není to špatné čtení, ale rozhodně to není žádná bomba.

04.10.2022 4 z 5

Kateřina II. Kateřina II. Milan Švankmajer

Výborně a velmi zajímavě podaný portrét Kateřiny II, vhodný spíše pro čtenáře, kteří už o životě této panovnice něco přečetli. Autor vše dává do zajímavých souvislostí a přináší tak spoustu témat k zamyšlení.

Drak Drak Conn Iggulden

Závěrečná část výborné tetralogie - tentokrát zaměřená na život krále Richarda a na Jindřicha Tudora. Autorovi se podařilo udržet vysokou úroveň až do konce série. Pro všechny milovníky období Války růží je to zkrátka povinná literatura.

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Skvělé pokračování výborné série. Neuvěřitelně živě popsaný vnitřní svět, pocity a motivace hraběte z Warwicku, člověka, který je na vrcholu moci, postupně o vše přichází a je okolnostmi přinucen ke zradě. Krásné počtení.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velmi povedená detektivka, napínavá, uvěřitelná, zajímavá zápletka i vyústění, detailně vykreslené jednotlivé osobnosti. Jen mi trochu chybělo bližší vysvětlení vztahu dvou hlavních záporných mužských postav. Příjemná série, která se stále zlepšuje.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Výborný a čtivý historický román o Přemyslu I. Otakarovi, který se zkrátka nikdy nevzdal. Toto je přesně ten typ knihy, který Vondruškovi sedí - a jde skvělý způsob, jak trochu blíže poznat české dějiny.

Sedmý syn Sedmý syn Reay Tannahill

Velmi zajímavá kniha o životě Richarda III. a jeho ženy. Jeden z možných pohledů na vnitřní svět a způsob uvažování Richarda vzhledem k situaci, v níž se ocitl. Kniha se mi četla dobře, ale asi bych ji doporučila spíše tomu, kdo už životní příběh Richarda a Jindřicha Tudora trochu zná.

04.10.2022 5 z 5

STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země Tomáš Poláček

Výborná, zajímavá kniha, která se čte jedním dechem. Jediná má výhrada směřuje ne přímo ke knize, ale k cestě samotné. Škoda, že tato byla tak uspěchaná a dělaná v časovém presu. Ten pocit spěchu, únavy, stresu, nevědění, kde se zrovna nacházím se z reality přenesl i do knihy. Škoda, že na cestu místo 3 měsíců neměl alespoň 6. Mohlo to být naprosto super.

03.10.2022 5 z 5

Příběh mladšího bratra Příběh mladšího bratra Ludmila Vaňková

Kniha se mi relativně líbila. Příběh, který vypravuje je zajímavý, ale psán je dost nepřehledně. Množství postav postav je zde zbytečně přehnané, určitě by to šlo trochu osekat. Knize by také pomohlo, kdyby zde byla více užívána přímá řeč a příběh nebyl vyprávěn z pohledu tolika vypravěčů.

03.10.2022 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhý díl příjemné detektivní série. Stejně jako v díle prvním mi není hlavní hrdinka příliš sympatická, ale vše ostatní mi v knize sedí. Zajímavá zápletka, strhující tempo, příběh je dostatečně napínavý a nakonec je vše dobře vysvětleno. Od detektivky toho víc nechci.

03.10.2022 5 z 5