VendulaB VendulaB komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další příjemná detektivka, zajímavá zápletka, velmi čtivé, přitažlivé, přiměřeně napínavé. Kate s Tristanem jsou velmi sympatičtí a čtenář jim zkrátka musí přát úspěch. Vyhlížím další díl.

14.02.2023 5 z 5

Marie Terezie: Tchyně Evropy Marie Terezie: Tchyně Evropy Miroslava Zlatníková

Skvělý závěr výborné série. Autorce se po celou dobu podařilo udržet vysokou úroveň. Tento díl, jako všechny před ním, byl čtivý, živý přirozený. Doporučuju.

14.02.2023 5 z 5

Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní Miroslava Zlatníková

Druhý díl skvělé série, opět výborný. Je to nejčtivější a nejpřirozenější pojednání o Marii Terezii, jaké jsem kdy četla. Čte se lehce, jedním dechem. Příjemný zážitek.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Velmi příjemné pokračování dobré série. Příjemné, čtivé, napínavé, uvěřitelné. Velmi dobrá detektivka, těším se na další.

08.02.2023 5 z 5

Růže bez trnů Růže bez trnů Jean Plaidy (p)

Typická kniha této autorky, patří mezi její lepší. Známý a ničím překvapivý příběh Kateřina Howardové, čtivý, jednoduchý, příjemně plynoucí. Ti, co mají rádi tento druh knih, si četbu užijí.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tato detektivní série má trvale vzestupnou úroveň. Opět velmi povedený příběh, který má spád, napětí, zajímavou zápletku a užila jsem si i pus v soukromých životech policistů. Trochu ustřelená byla jen postava vraha, nicméně knihu jsem si velmi užila.

Vládci luku Vládci luku Conn Iggulden

Skvělé pokračování výborné série o životě Čingischána, tentokrát popisující jeho dobývání Číny. Čínské reálie jsou velmi atraktivní a čtenářský zážitek posouvají na další úroveň. Úžasná a čtivá kniha.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další pokračování nevyvážené série. Po skvělém a strašném druhém dílu, zde nacházíme jakýsi střed. Nejedná se o příliš vtipnou a osvěžující knížku (jako byla jednička), ale tentokrát kniha nebyla trapná. Žádná sláva, ale vzhledem k tomu, že knihu přečtete za večer, to rozhodně není ztráta času.

15.01.2023 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Zatím asi nejlepší díl celé série. Příběh má zajímavou zápletku, je dostatečně napínavý, překvapivý a přitom uvěřitelný. A čte se skutečně jedním dechem. Bonusem pro mně bylo, že mi poprvé začala být Erika sympatická.

15.01.2023 5 z 5

Pohlavní životy siamských dvojčat Pohlavní životy siamských dvojčat Irvine Welsh

Skvělá, čtivá kniha, výborně propracovaný příběh, vtipná, sprostá - ale ne samoúčelně. Čtenář si u ní skvěle odpočine, příběh Vás vtáhne do děje a pevně drží až do konce. Knihu jsem si naprosto užila.

14.01.2023 5 z 5

Prodané dcery Habsburků Prodané dcery Habsburků Thea Leitner

Zajímavý nápad napsat o přehlížených princeznách habsburské dynastie, bohužel provedení bylo slabší. Především první polovina knihy nepředstavuje příliš oslňující osobnosti, resp. kvůli nedostatku pramenů mi přišlo, že moc nebylo o čem psát. Navíc v některých příbězích vystupovalo příliš velké množství postav a příběh byl tak občas matoucí.

14.01.2023 4 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Výborná první část série o životě Čingischána. I když mě osobně uvedené historické období či život mongolských kmenů nezajímá (po knize jsem sáhla po zkušenosti s autorovou sérií o Válce růží), byla jsem absolutně nadšena. Naprosto strhující, četla jsem se zatajeným dechem. Skvěle napsané.

13.01.2023 5 z 5

Absolutně skvělá kniha, velmi čtivá a živě psaná. Naprosto strhující je pak její samotný obsah popisující realitu života v Číně - mělo by se jednat o povinnou literaturu.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

První díl série bývá málokdy úplně super, ale tahle kniha se mi dost líbila. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická, příběh zajímavý a příčetně vyústěný. Až do posledních cca 50 stran jsem necítila žádné velké napětí, ale to byla asi jediná vada jinak zajímavé knihy. Těším se na další díl.

Matky Matky Genevieve Gannon

Zajímavý příběh dvou párů a jejich obrovské touze po dítěti a následné záměně vajíčka. První část popisující jejich cestu k těhotenství mi přišla zajímavější a velmi přesvědčivě popsaná, druhá část o soudním sporu pak lehce slabší. Celkově jistě stojí za přečtení.

13.01.2023 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Velmi čtivá a příjemná kniha, která doslova odpovídá nedávné televizní sérii. Postavy jsou vylíčeny neuvěřitelně živě a moderně a kniha se čte sama. Těším se na pokračování.

02.01.2023 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Tentokrát jsem se do příběhu příliš nedokázala začíst a prvních 200 stran jsem se do čtení musela nutit. Teprve v druhé polovině se kniha pořádně rozjede a pak už úžasně a napínavě pádí až do konce. Osobně mám problém s inspektorem Gamachem, který působí jako naprosto nereálný Mirek Dušín. Celkově ale příjemná kniha.

23.11.2022 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Velmi příjemná a čtivá kniha popisující život Jany Brejchové. I když vypadá tlustě, čte se velmi rychle a snadno. Úžasné je obrovské množství fotografií, které příběh krásně dokreslují. Četbu jsem si moc užila.

23.11.2022 5 z 5

Tajemství závoje Tajemství závoje Soňa Bulbeck

Zajímavá a čtivá kniha popisující život v Saudské Arábii na základě osobní zkušenosti. Krásně ukazuje každodenní život na tomto exotickém místě. Příjemné čtení.

23.11.2022 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Není to špatná detektivka, ale na zadek Vás rozhodně neposadí. Opět se ukazuje autorovo mistrovství spočívající v tom, jak skvěle je schopen popsat atmosféru určitého prostředí, ale kvalit "čínské série" zde rozhodně nedosahuje. V příběhu jsem nepociťovala napětí a samotná zápletka mi přišla nesmyslná.

23.11.2022 4 z 5