Pohlavní životy siamských dvojčat

Pohlavní životy siamských dvojčat https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249587/mid_pohlavni-zivoty-siamskych-dvojcat-dHJ-249587.jpg 4 84 21

Svůj román Welsh zasadil netypicky do USA, a hlavní postavy jsou tentokrát ženy. Jedna z nich je Lucy Brennanová, trenérka ve fit centru, která odzbrojí možného vraha, a přivolá tak na sebe pozornost policie a zpravodajských relací. Druhá je deprimovaná, nadváhou sužovaná a manipulativní Lena Sorensenová, která se stane svědkem celé příhody a zapíše se do Lucyina kursu, i když jí jde spíš o její tělo než o své vlastní. Obě ženy se víc a víc sbližují, a to nemůže zůstat bez následků. Krom mimořádných ženských postav se čtenář v románu setká se všemi rejstříky bohatého Welshova arzenálu. Nechybí vražda, zvrácenost, pomsta, spousta sexu a jídla...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Sex Lives of Siamese Twins , 2014

OliP
13.03.2024 4 z 5

Není to kniha, kterou bych si sama koupila... ale četla se rychle, oceňuji její spád. Bylo to postupně až trochu "ulítlé," ale pro jednou... to nevadilo.

Mrnda
11.03.2024 5 z 5

Román o dvou naprosto odlišných ženách, které dohromady svede zvláštní shoda náhod. Každá z nich má svůj příběh, který kniha postupně odkrývá a čtenář je postupně začíná chápat a souznít s nimi. Welsh svým typickým drsným a syrovým přístupem člověka baví a drží uvězněného, až nechcete odložit knihu z ruky.

midloch
24.10.2023 5 z 5

Tak tohle byla zase Welshovská paráda. Po heroinové trilogii Trainspotting, Porno a Heráci jsem v knihovně sáhnul po téhle knize. Prvních pár stránek jsem se musel trochu do čtení nutit, ale pak se příběh rozjede a nabere na tempu. Jeden ani neví jak a už se blíží do finále. Na rozdíl od Trainspottingu a Porna už Welsh píše svým vypsaným stylem, který je pro mě daleko víc čitelnější než ten stylisticko-interpunkční freestyle z prvních knih. Každopádně si od něj zase něco dalšího půjčím až na to narazím v knihovně.

dr.horrible
22.07.2023 4 z 5

Konečne môj prvý Welsh! Je to preto, že nerád čítam knihy, ktoré som už videl ako film. A konkrétne Trainspotting je môj najobľúbenejší film. Videl som všetky Welshove sfilmované romány. No a stretol som jednu holku a tá ma naňho motala, a túto knihu mám v knižnici snaď od Vianoc 2018 (alebo 17?). A docela pecka to bola. Len bez záverečných 20 strán by som sa obišiel. Trochu mi zruinovali tie postavy. Každopádne, už mám objednanú knižku o Bagbiem.

VendulaB
14.01.2023 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha, výborně propracovaný příběh, vtipná, sprostá - ale ne samoúčelně. Čtenář si u ní skvěle odpočine, příběh Vás vtáhne do děje a pevně drží až do konce. Knihu jsem si naprosto užila.

mgeisselreiter
05.11.2022 3 z 5

Po Špíně je to druhá kniha, kterou od Welshe čtu. Autor "nezklamal" svým nechutně sprostým stylem, až se mi to nelíbí. Bohužel i děj pro mě nebyl dvakrát zajímavý, i když musím uznat, že byl dost dobře propracovaný a promyšlený. Moje uspokojení z četby kolísá mezi 60-75%, dávám tedy 3* a myslím, že si od autora na dost dlouho odpočnu, pak možná ještě něco zkusím. 5. 11. 2022.

Enforcer
07.05.2022 5 z 5

Zatím nejlepší kniha co jsem letos četl. Vypráví o Lucy, fitness trenérce z Miami, která ze srdce nenávidí ty obtlouslé bachyně bez sebeúcty, které ji vyhledávají, aby zhubly. Dává jim to najevo a zdá se to být součástí její role, jednoho dne ale Lucy překročí hranici...
Welsh se literárně stěhuje ze Skotska na Floridu a ukazuje, že psychopatické typy nenajdeme jen mezi narkomany, ale i mezi lidmi posedlými jídlem a zdravou výživou.

los
30.07.2019 4 z 5

originální příběh, nekonvenční jazyk, nápaditá kompozice, vadil mi jen ten rozjásaný happyend

Pepina19
15.05.2019 5 z 5

To mě dostalo. Dokonce jsem začala víc cvičit :o)

kleozpatra
01.05.2019 5 z 5

Po Edinburghu je tu osvěžující slunné Miami, dvě ženy a odvrácené strany přístupu k životu. Ačkoli obě mají v sobě cosi společného, cosi shnilého, Lucy je tak trochu ženský Begbie a Lena naopak hodná, až to bolí, bavilo mě nahlížet do jejich sebezpytů až k úplným začátkům toho rance, co vlečou na zádech. Výlet do uměleckého světa Leny a bodybuildingu Lucy byl výletem za dvojčaty, co měla teprve srůst, a dík Welshovu peru byl tak unášející, že se to zkrátka hltalo samo.

Česneksmedem
14.11.2018 5 z 5

Spoiler!
V knize je několik postupně se prolínajících příběhů. První je svojí tématikou hnusný, neboť v něm jde o pedofilii. Zároveň z něj vyplývá známé pořekadlo: „Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán.“ Druhý příběh je o siamských dvojčatech Annabel a Amy Wiksonových. Třetí (hlavní) příběh je o dvou dámách Leně a Lusy, které si jsou zpočátku podobné asi jako tenistka Serena Williamsová a hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Obě knižní hrdinky k sobě postupně ale nachází cestu a zalíbení, takže k sobě začínají zapadat. Nakonec do sebe zapadnou nejvíc, jak to jen u dvou děvčat jde.
Na závěr dvě ukázky:
První širokopásmová ukázka, hodící se i do naší společnosti: „Dohromady tu sebranku drží jenom jedno: láska k čistý nepančovaný nemravnosti.“ Za tu „nemravnost“ by se dalo dosadit ledacos, že.
Druhá: „Na tu zbotoxovanou mediální mrdku kašlu; ona a jí podobný jsou jako záchodová mísa, zvenčí hladký a bělostný, ale plný hoven a chcanek.“
Bez typicky drsného slovníku by to prostě nebyl on.

petaSk
24.06.2018 4 z 5

Moje první kniha od Welshe, ani Trainspotting jsem neviděla.
Po knize jsem sáhla poté, co jsem viděla divadelním představení, ač výborné, měla jsem dojem, že některé věci tam nebyly zcela vyjádřeny.
Kniha mezery zaplnila. Postava Lucy je šílená, až karikaturní, ale když jsem přistoupila na Welshovy charaktery i lavinu vulgarismů, bavila mě. I Lena mě bavila. Oba charaktery jsou dobře prokreslené, ale Lucy je prostě neuvěřitelná. Zato vedlejší postavy jsou popisované pořád stejně: buď jako neschopné nebo botoxové uměliny viděné očima Lucy.
Konec mě ale zklamal, byl zkratkovitý a happy end, jako kdyby vypadl z jiného příběhu, té nejčervenější knihovny.

erik385
09.05.2018 4 z 5

Welsh má proste skvelý, nabušený štýl, čokoľvek napíše, fakt sa to dobre číta... Nápad tejto knihy je dosť vymakaný, a zatína dráp do sveta konzumu, posadnutosti chudnutím a aj do akejsi podivnej bisexuality... bavilo ma to dosť dlho, až kým sa z toho nestala taká lesbo romanca, ku koncu už mi to prišlo také lacné, akoby nevedel ako to ukončiť... ale inak - je to dobrá, originálna prasačinka, a zároveň vás to núti zamyslieť sa nad psychologickými okolnosťami extrémneho chudnutia a extrémneho prežierania...

ondras666
07.05.2018 5 z 5

Tohle je prostě pan Welsh. Původně jsem knihu chtěl odložit, protože mě nějak moc nebavila, ale styl psaní mě donutil vydržet a vyplatilo se.
Postava Lucy je hodně zajímavá a její psychologie a charakter postupně ukáže, co uvnitř opravdu skrývá. Za mě opravdu super.
Dnešní doba nahrává zdravému životnímu stylu, ale zde to byla přímo posedlost, hnaná až do krajnosti. Ale bohužel pro některé lidi je to realita všedního dne.

sick.boy
07.09.2017 4 z 5

Říkal jsem si, nová knížka od Irvina, paráda, jenže pak sem si přečetl anotaci a ani kapku mě to nezaujalo. Chvíli sem tuhle záležitost nechal ležet, přečetl X jiných knížek, ale tahle mi pořád ležela v hlavě. Nakonec sem si řekl, vždyť Welsh snad zklamat ani nemůže a tak sem knížku mrdnul do košíku na megaknihách, teď sem jí s úsměvem na tváři dočetl a..

Opět sem se setkal s Welshovými typickými figurkami, sice v jiném balení, ale v jádru to pořád smrdí podobným zmrdstvím. Krutě hodnotí vše co se kolem nich hýbe, tentokrát tu máme fitness trenérku s pořádnou porcí odporu k tlusťochům. Vůbec Irvinovo postavy sou na své okolí často extrémně kritické až zlé, až se stydíte, že s nimi často sympatizujete. Zajímalo by mě, jestli jeho samotného napadají v duchu tyto věci, když třeba prochází městem, nebo se jen dokáže skvěle vcítit do vyšinuté mysli. Správně je tuším obojí.
V knize je spousty tvrdého sexu a popkulturních odkazů. Welsh ve všech dílech pracuje se skutečnými reáliemi, interprety, umělci, nebo s politikou, nicméně v této knize dosáhla tato hranice pomyslného vrcholu. Naprosto v pořádku. Taky mě obyčejně sere, když jsou v knihách imitovány maily, smsky a podobný sračky, ale tady mě to vyloženě osvěžovalo. Možná to bude tim, že mě baví všechno co do mě tenhle plešatej úchyl nasází. A nestydim se za to! Pohlavní životy sice nejsou tak syrové jako Trainspotting, próza je uhlazenější, ale bylo by naivní neočekávat za dvacet let nějaký vývoj.
Irvine Welsh je pro mě něco jako kapela, ke který se v pubertě upnete, posloucháte jí roky, ona zatim experimentuje, klidně otočí styl úplně jiným směrem, ale vám je to jedno a pořád jim to všechno žerete. (Tímto zdravím kapelu Ceremony.)
Navíc se mi trefil do noty postavou umělkyně a poměrně četnými stránkami, kde se uměním zabývá. Jelikož umění sám studuju, přidávám za to plusové body.
Abych ale jen nechválil, občas se mi stalo, že jsem nějakou zápletku či pointu odhalil pár stránek dopředu, což není machrování, jen důvod, proč knihu nehodnotím plnou palbou. To a celkem pomalý rozjezd. (Ale pak to byla jízda.)

Welsh se zkrátka rozhodl napsat knihu o lásce a taky jí napsal!

Honzeecheck
02.01.2017 4 z 5

Slabší než "Postelová tajemství..." ale přesto to má alespoň v první polovině solidní odpich. V reálu nemůžu tyhle zdravym životním stylem posedlý lidi ani vystát, stejně jako ty motivační kecy, ale Lucy je napsaná takovým způsobem, že mi to přišlo sympatický. Nejhorší je, že minimálně částečně má pravdu, takže jsem si po snědení burgeru připadal ještě jako větší prase než obvykle :-) Hlavní Welshovou předností jsou brilantní dialogy, slabinou pak až zbytečně vulgární erotický scény, který děj nijak neposunujou. Až jsem se občas v MHD bál, aby mi někdo nečetl přes rameno... Čistá zábava, nic víc, nic míň.

Klamm
23.11.2016 4 z 5

Moje první kniha od Welshe. Viděl jsem sice film Trainspotting, ale v knize jsem takovou syrovost a vulgaritu nečekal. I když mě ta nasranost ze začátku hodně bavila, po čase začala trochu nudit. Naštěstí děj neuvadal a tak se to dočetlo téměř samo. Protiklady se holt přitahují a je potřeba jen najít vhodnou cestu k symbióze…

Knihu doporučuji všem zájemcům o zdraví životní styl. Dá vám cvičební lekci a možná začnete tušit, co se honilo v hlavě doktorce Kateřině Cajthamlové, když proháněla tučňáky v pořadu Jste to co jíte a vyhazovala jim kalorické bomby z přeplněné lednice.
80%

Inozuka
16.10.2016 5 z 5

Tak nevím, jestli se po přečtení téhle knihy ještě někdy v životě odhodlám, vzít si osobního trenéra. Říkám si, že Welsh asi docela přesně popsal, co se jim při práci honí hlavou :-) Pohlavní životy siamských dvojčat jsou super kniha. Čtou se výborně nejen jako thriller nebo cynicky vtipný a odlehčený příběh, ale věřím, že mohou mít i jakýsi terapeutický účinek. Přece jenom, problémy, s kterými v trochu extrémní formě bojují obě děvčata má většina populace a tak ztotožněním se s jednou z hrdinek nebude vůbec problém. Welsh napsal knihu svižně, nápaditě a promyšleně, i když postup vyprávění děje na střídačku od dvou hrdinů již v minulosti použil, tady jej dotáhl k dokonalosti. A i přesto, že jsem si na začátku říkal, že trochu kopíruje přístup ze své předchozí knihy Postelová tajemství mistrů kuchařů, po přečtení si to tak úplně nemyslím. Tak jo, jdu si dát smoothie (450 kcal) a pak si sjedu na rotopedu...

Zezinka
15.06.2016 4 z 5

První polovina se docela vlekla, ale druhou půlku už jsem dočetla na jeden zátah během jednoho dne za neustálého opakování "cožeee?", takže nemůžu než doporučit. Lucy mi sice byla celou dobu proti srsti, ale četlo se to skvěle.

ClariceL.
08.05.2016 5 z 5

Stejně jak dokáže vykreslit Edinburgh,daří se autorovi přiblížit Miami z té druhé strany.Dvě ženy,které jsou naprosto rozdílné a přece do sebe navzájem zapadají.A to doslova.Každá má svůj příběh,který postupně odkrývá a čtenář se nestačí divit.Je to svižné,drsné,vtipné,místy připálené a mastné,v závěru dokonce až na kost.
Nebyl by to Welsh,kdyby se nedržel typického slovníku a neokořenil sexuální vyžití.V případě dívek jsem se toho trochu obávala,ale není to tak zlé.O něčem to je,příběh má vývoj a fajn konec.A líbilo se mi to trošku víc než Edinburghské rauše.

Irvine Welsh
skotská, 1958
2004  86%Trainspotting
2004  86%Porno
2014  90%Heráci
1999  78%Acid House
2003  82%Lepidlo

Kniha Pohlavní životy siamských dvojčat je v