Prodané dcery Habsburků

Prodané dcery Habsburků https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48338/mid_prodane-dcery-habsburku-L7Y-48338.png 4 21 6

Princezny z rodu Habsburků, ač vzdělané, odvážné a důvtipné, byly často opomíjeny kronikáři. O jejich životních osudech často víme jen pár střípků. Tato kniha přibližuje osudy alespoň šesti z nich, od Kunhuty, narozené v 15. stol. po Leopoldinu, kterou provází čtenáři až do 19. století. Příběhy přibližují nejen osobnosti princezen, ale i politická rozhodnutí a zajimavosti doby, v které žily.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Melantrich

Habsburgs verkaufte Töchter

VendulaB
14.01.2023 4 z 5

Zajímavý nápad napsat o přehlížených princeznách habsburské dynastie, bohužel provedení bylo slabší. Především první polovina knihy nepředstavuje příliš oslňující osobnosti, resp. kvůli nedostatku pramenů mi přišlo, že moc nebylo o čem psát. Navíc v některých příbězích vystupovalo příliš velké množství postav a příběh byl tak občas matoucí.

4444913
30.07.2019 5 z 5

Velmi propracovaná kniha vycházející ze studia historických materiálů,nemám ráda takové ty knihy kde se domněnky autora vydávají za historická fakta-což tady neplatí.Přitom jen studie korespondence Anny Rakouské a kardinála Mazarina je obrovská nálož-je nesmírně obsáhlá a ještě psaná částečně šifrovaně.U mě klobouček dolů a určitě doporučuji.

petgona
22.05.2017 3 z 5

Tieto naucne, ale stale dostatocne beletrizovane knizocky mam velmi rada. Citaju sa lahko a su plne zaujimavych, pre mna novych faktov. Dala by som aj viac hviezdiciek, ale ten preklad bol strasny, plny stylistickych chyb, casto som sa musela vratit spat, aby som pochopila vyznam vety. A nie kvoli tomu, ze by bola komplikovana svojim obsahom, ale preto, ze stylisticky mi nedavala zmysel. Okrem zvlastnej stylizacie som natrafila aj nejake preklepy, ale tie mi az natolko neprekazali.

Muhibbis
26.09.2016 5 z 5

Smutný údel historičky a feministky, level 2.0 Tak, aké nešťastnice sa nám tu prišli vyžalovať z neutešeného osudu princeznej a ženskej v "starých dobrých časoch"?
1. Kunigunda alias Žiadna rohožka. Žena, ktorá dokázala zvrátiť dobré štátnické rozhodutia svojho manžela kvôli vlastnej hrdosti. Díky Broňa... Aspoňže tentoraz nenarobila veľa škody.
2. Margaréta alias Trikrát vydatá, aspoň nie panna. Panovníčka, prokonzulka a náhradná matka.
3. Mária alias Pamätník Moháča. Robila v podstate to, čo Margaréta, len nie tak dobre. A nemala na krku žiadne cudzie decká.
4. Anna alias Dôvod, prečo budem po všetky veky vekov hejtovať Troch mušketierov. Najlepšia regentka, akú Francúzsko kedy malo, a protagonistka úžasnej romance. Teda aspoň dúfam. Ak by sa nakoniec ukázalo, že s Mazarinom neboli do seba, dosť by ma to sklamalo.
5. Mária Karolína alias Tá, ktorá si nedala ufiknúť hlavu. Staršia sestra tej blbej Márie Antoinetty a skutočná duchovná následníčka Márie Terézie. Okrem toho tiež dôkaz, že ani osemnásť detí nie je pri dostatočnom prijme ospravedlnenie pre politickú nečinnosť.
6. Leopoldína alias My life always sucked. Lebo môžete byť hoci aj matkou vlasti, ak je váš manžel kretén, tak máte smolu. Strašne, strašne veľkú smolu. Zvlášť v 19.storočí.

angelice
04.12.2015 4 z 5

Nečekala jsem že u ní budu brečet, nicméně je tak smutná že se dojetí jen tak někdo neubrání.
Jinak se mi líbilo nepřikrášlování už tak citlivé situace princezen, které musely plnit svůj úděl.

R.E.M.
14.07.2014 5 z 5

Nevšední kniha, která nám přibližuje lidské osudy princezen, jejich radosti a strasti, lásku i bolest.

Habsburkové královny dějiny Evropy

Thea Leitner