Vendelín2000 Vendelín2000 komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha mne pohtila, co nejdříve si chci přečíst další ze série o Harrym Holeovi. Závěr byl pro mne nečekaný, Harryho myšlenkové pochody jsou opravdu geniální a autor umí udržet čtenáře v napětí. Skvělé! :)

30.06.2015 4 z 5

Palác rozkoší Palác rozkoší Kate Emerson

Ještě jsem ani nezačala číst, pouze studuji rodokmeny a ejhle! Ferdinand II. Aragonský splodil s Isabelou Kastilskou Jindřicha VIII., který si vzal Karla V. a splodil s ním dceru Marii Krvavou. Takhle krásně mě rodokmen už dlouho nepobavil. :) Jen by mě zajímalo, jestli je to i v originále, nebo se stala chyba u překladu. Každopádně, jestli to takhle bude pokračovat dál, o své oblíbené dynastii se toho dozvím spoustu nového. Už se na čtení těším :)

30.06.2015 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Moje druhá kingovka. Po Carrie jsem čekala trošku krvavější děj, ale i bez lekaček a prvoplánového strašení jsem si knihu opravdu užila. Kingovy slovní obraty jsou krásným doplňkem, bez kterého by jeho tvorba neměla tolik žádanou a opěvovanou "šťávu". Kniha se mi opravdu líbila, doporučuji :)

28.06.2015 3 z 5

Paměti Marie Stuartovny Paměti Marie Stuartovny Carolly Erickson

Velmi pěkné jako vždy. Autorka svou fantazií probouzí k životu nové teorie a příběhy. Jen by bylo dobré, kdyby překladatelka uměla správně skloňovat zájmeno jenž. Až na tuto pravopisnou chybu nemohu knížce nic vytknout. :)

28.06.2015 4 z 5

Hřích panenské královny Hřích panenské královny Ella March Chase

Krásné! Už jsem četla o synovi panenské královny, ovšem příběh dcery byl mnohem napínavější. Autorka píše čtivě a nabízí nám jiný pohled na jednu z největších královen v historii. Nemohu nic, jen doporučit :)

28.06.2015 4 z 5

Ve stínu koruny Ve stínu koruny Jean Plaidy (p)

Další špetka historie od nedostižné autorky :)

28.06.2015 3 z 5

Křišťálové srdce Křišťálové srdce Marina Fiorato

Moc pěkný příběh, jen mohl být psaný trošinku čtivěji, trochu se to táhlo :) Ale jinak zajímavá a napínavá kniha.

07.06.2015 4 z 5

Jediná láska Jediná láska Juliette Benzoni

V mém věku maminčina nejoblíbenější kniha, či série. Krásná. Jen mne zamrzela Gauthierova smrt. Tenhle obr mi byl velmi sympatický. Jinak vřele doporučuji :)

02.06.2015

Všema čtyřma očima Všema čtyřma očima Alena Vostrá

Přečteno mnohokrát, nasmála jsem se. Skvělá! :)

27.05.2015 4 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Svého času jsem ji měla moc ráda, četla jsem ji mnohokrát a nikdy nezklamala. Doporučuji! :)

27.05.2015 3 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Krásně napsaný dojemný příběh známé biblické postavy :)

26.05.2015 4 z 5

Ludvík Milovaný Ludvík Milovaný Jean Plaidy (p)

Na autorce mám nejraději její styl psaní, a sice že jsou tu historické skutečnosti a souvislosti, a přitom nenudí. Přesně to v knihách o historii hledám a přesně to u ní vždy najdu. Jako vždy, spokojenost :)

24.05.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha předčila moje očekávání, myslela jsem, že to bude spíš o naivní holčině a chlapci, samozřejmě oba chudí, rodiče pro ně chtějí lepší partnery, ale oni všechno překonají atd.. No zkrátka klasika. Ale bylo to moc pěkné, sice se to tomuto popisu dost blíží, navzdory všem obavám má kniha dobrý děj a velmi sympatickou hrdinku. :)

17.05.2015 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Krásná, čte se jedním dechem, ke konci jsem plakala. Nejdojemnější a nejlépe napsaná kniha v této sérii, přičemž autorka sérii nádherně zakončila. Tedy doufám, pokračování se sem už vůbec nehodí :)

15.05.2015 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Přečteno jedním dechem :) Ačkoliv je v textu celkem dost překlepů, čte se skvěle. Doufám, že autorka napíše pokračování :)

15.05.2015 4 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Tak se procházím v knihkupectví a najednou... Takříkajíc mě praštila do očí. :) Musela jsem si ji koupit (mimochodem, vážně krásná obálka), a začít číst ještě cestou domů. Zápletka výborná a konec naprosto neočekávaný, přičemž mi trochu vadilo to neustálé skákání z místa na místo a z osoby na osobu, ale pak jsem si zvykla a dočetla příběh do konce. Hodnotím čestnými pěti hvězdičkami. :)

13.05.2015 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha i děj dobrý, jen jsem se chvílemi ztrácela a musela se vracet. Jinak pěkné, další díl si určitě přečtu. :)

13.05.2015 3 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Pecka!! Nejdřív jsem se lekla, že to bude jenom další příběh o chlápkovi, který je silný, ale svou sílu využívá jen na obranu a spravedlivě, bohatým bere a chudým dává atd.. Prostě něco jako Robin Hood. Ale mile mě překvapila. Drsné prostředí a postavy, napínavý děj i zápletka. Prostě perfektní :)

28.04.2015 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Blanka Jehlíková

Jedna z nejoblíbenějších v mé knihovničce, však jí také patří čestné místo hned vedle Drákuly :)
A s majorem neskončí, pokud si dobře pamatuji :)

28.04.2015 4 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Moc pěkné, nejvíce se mi líbil ten originální nápad.

28.04.2015 3 z 5