Křišťálové srdce

Benátky, 1681. Bohatství zdejší republiky vyrůstá z krve a potu sklářských dílen a benátská zrcadla se ve světě cení nad zlato. Tajemství jejich výroby žárlivě střeží Rada desíti a sklářští mistři jsou drženi jako vězni na ostrově Murano, odkud se nesmějí vzdalovat. Nejlepší z nich Corradino Manin přesto najde nebezpečný způsob, jak uniknout, a prodá svůj um francouzskému Králi Slunce, Ludvíku XIV. Je to pro něj jediný způsob, jak zachránit svou milovanou nemanželskou dceru. Potomkem z Maninovy dynastie je i Nora Maninová, která jako dítě odjela s anglickou matkou do její vlasti. Po krátkém nevydařeném manželství se vydává do města svých předků, aby se tu učila sklářskému řemeslu. Když začínají na povrch vyplouvat děsivá tajemství z Corradinova života, Nora zjišťuje, že i její osud je navěky propojen s tím záhadně krásným i krutým městem, jež si zvolila za svůj nový domov. Nezapomenutelný příběh lásky a zrady, jenž se začal odvíjet v Benátkách období renesance, se v románu Křišťálové srdce naklání přes propast staletí do současnosti, která jediná může dát rozhřešení aktérům dávné tragédie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128162/kristalove-srdce-128162.jpg 3.825
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Víkend

The Glassblower of Murano (2008)

Kniha Křišťálové srdce

Dada077

dobré oddychové dovolenkové čítanie. Leonora prichádza do Benátok, aby sa stala jedinou fúkačkou skla v krajine a objasnila pritom záhadu svojich predkov a koreňov medzi talianskymi sklármi zo 16. storočia.

Barbara182

Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, kvůli rozdvojenému ději na současnost a minulost, ale pak mě příběh pohltil, zejména ten Corradinův. Moc pěkná kniha, pěkně napsaná, líbí se mi spousta odkazů a drobností týkajících se mých milovaných Benátek a výroby zdejšího skla a proslulých zrcadel :-) Nakonec jsem fandila i Noře :-)

evice26
03.06.2017

Souhlasím s HanKasp i sVendelín2000...
Pohodové čtení na dovolenou. Nalákalo mě navštívit Murano s tamějším muzeem skla .-)
Co mě ale při čtení dost rušilo, bylo množství chyb v textu :-(

MíšaS.
30.04.2017

Za mě nejlepší, co jsem od autorky četla.

HanKasp
08.12.2016

Velmi zdařilé oddychové čtení. Myslím, že si jej užijí víc ti, co v Benátkách někdy byli, protože se lépe vžijí do autorových vyprávění o pocitech lidí a také o místech, kudy postavy chodí.

Pestrost knize dávají dvě linky - historická a soudobá a také mírný detektivní nádech. Kdo milujete detektivky, neočekávejte ale složitost a propletenost příběhu.

Pohodové čtení na dovolené, nebo k podzimním sychravým dnům u vína.

orinka3
27.07.2016odpad!

Tak to je teda dost strašné. Došla jsem ke stránce 39 a končím. Nejen, že jsou ty předchozí samá chyba, což přičítám nedbalosti korektora. Ale co si mám myslit o větě .... "Třicátník, výjimečně pečlivě upravený jako většina Italů"????? Tak když většina, pak to přece není výjimka, ne? Paní Fiorato se snaží dělat dojem vypočítáváním zvučných jmen italských umělců, ale mě tím neošálí. Je to kravina. Nečíst.

anickalysano
31.01.2016

Ech. Čekala jsem tedy něco úplně jiného. Nejenže autorka moc literárních kvalit nepobrala, ale místo dobrodružného historického románu s tajemnou zápletkou (jako můj milovaný Lamprierův slovník) to končí jak přiblblej milostnej román. Ble.

Vendelín2000
07.06.2015

Moc pěkný příběh, jen mohl být psaný trošinku čtivěji, trochu se to táhlo :) Ale jinak zajímavá a napínavá kniha.