Veeczko Veeczko komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jak já tuhle knihu miluju...Není to "jen" příběh o tom, jak vypadal život Židů, kteří se snažili uniknout krutému osudu. Je to silný příběh o životě mladé dívky, která věřila. Nikdy nepřestávala věřit. Pokud chcete zažít silné emoce, doporučuji.

07.04.2021 5 z 5

Zvládla jsem přečíst první - velmi nudné - stránky, které mají čtenáře uvést do problematiky. Poté jsem jen žasla nad informacemi obsaženými v knize. Tato kniha by měla být povinnou četbou ve škole. Opravdu povinnou. :-)
Od té chvíle, co jsem knihu začala číst, ji doporučuji kde mohu, protože věřím, že informace v ní přispějí k upevnění zdraví každého člověka. Pokud je bude dodržovat...:-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize nic třeba dodávat. Krásná klasika.

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Tato kniha je Kniha s velkým K. Bobeš provázel mé dětství, také jsme žili v chudobě a já v něm našla velkou oporu. Chystám se si ji přečíst i jako dospělák, z jiného úhlu pohledu. Knihu budu jistě předčítat i svým dětem.

05.04.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velmi silný příběh náctileté dívky. Vyprávění je velmi smutné, ale takové knihy mám ráda. Upřímné, silné, opravdové.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Příběh je to krásný, reálný. Sama jsem podobný příběh žila a bylo to jedno z nejkrásnějších období mého života. Člověk věří pouze v to, co hluboko ukrývá jeho srdce. Děkuji, Coelho.

Doporučuji si knihu přečíst. Četla jsem ji prozatím pouze dvakrát. Pokaždé mi příběh poskytl jiný prožitek, jiný úhel pohledu.

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Příběh je to velmi krásný, čtivý, mnoho lidí se v něm, věřím, najde. Čekala jsem však od knihy více. Možná ale záleží, v jakém období knihu člověk čte. Četla jsem ji v době, kdy jsem vcelku věděla, kde se v životě nacházím a co od života chci a kam směřuji. Vrátím se ke knize ve složitějším životním období a věřím, že mi bude velkým přínosem.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Děkuji, Coelho. Kvalitní příběh, který mi dal podněty k zamyšlení pro můj život... Kdo je nakonec blázen?...

17.04.2021 5 z 5

Tato kniha by měla být povinnou četbou...A tímto bych skončila. Kniha je to skvělá, velmi přínosná a přečtu si ji ještě minimálně dvakrát, protože napoprvé si myslím, že člověk nemůže obsáhnout všechny cenné informace, které nám autor dává.

Vřele doporučuji.

Paměťový kód Paměťový kód Alexander Loyd

Nejspíš jsem na knihu měla převeliká očekávání...Autor moc hezky popisuje mysl, jak mysl zpracovává vzpomínky, bylo tam spoustu zajímavých informací - teoretických. Co se týče praktické části, přišlo zklamání. A to jsem knize (autorovi) opravdu věřila. Nastavování paměti (a to jsem opravdu dost open minded člověk) mi přišlo nereálné. Přinejmenším nereálné provést bez terapeuta, sám.

Bohužel mi již v teoretické (první) části knihy překáželo autorovo neustálé odkazování se na to, co se bude dít v druhé části knihy. Působilo to neprofesionálně.

Za mě dvě hvězdy díky zajímavým poznatkům.

05.04.2021 2 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Coelha mám ráda, tato kniha mě však tolik neoslovila. Druhá polovina knihy už byla lepší, její message byla pro mě jasnější, nicméně stále jsem z ní na rozpacích.

17.04.2021 3 z 5

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

Souhlasím s komentářem níže. Ačkoliv kniha není přímo psaná podle skutečnosti, i přesto je to každodenní skutečnost lidí/dětí v Indii (a také jinde). Napínavý příběh dvou sester. Když jsem knihu četla, nemohla jsem mnohdy přestat. Jak už jsem zmínila, příběh je napínavý, velmi smutný a zároveň velmi naučný. Přinutí nás přemýšlet nad tím, jaké štěstí máme v tom, kde žijeme a že mnoho lidí takové štěstí nemá...Doporučuji.

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Coelha mám ráda, ale tuto knihu jsem nepochopila. Pro mě nejslabší.

05.04.2021 1 z 5

Kniha se mi líbila, příběh může být pro mnoho lidí velkým přínosem, mě se však dotkl pouze dějově, ne naučně, ani jako velká inspirace. Určitě nějakou inspiraci si z knihy odnáším, ale pokud hledáte knihu, kde se dozvíte nečekané informace pro Váš osobní rozvoj, to zde, troufám si říct, nenajdete.

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Kniha se mi líbila. Dost jsem se u ní pobavila. Je napsána upřímně a bez omáček, ostatně jak to Peasovi dělávají.

Odpověď Odpověď Allan Pease

Dostala jsem tuto knihu jako doporučení a... DĚKUJI. Tato kniha a poznatky z ní mi pomohly docílit několika stádií v mém životě, kterých bych docílila bez informací z knihy jen stěží.
Je pravda, že na toto téma se píše dost knih, ale pokud Janička a Anička dělají totéž, není to totéž. :-)
Je jasné, že autoři píšou knihy pro peníze, který autor to nedělá? Za mě upřímná kniha plná rad a inspirace.