vcielka vcielka komentáře u knih

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Bolo to milé. Kto však čaká nejakú akciu alebo príbehové zvraty, nedočká sa. Príbeh je jednoduchý a priamočiary s veľmi predpovedateľným dejom. Celé je to postavené na konverzácií a myšlienkach hlavných postáv, ktoré merujú výhradne na seba navzájom. Obaja hrdinovia sú pokojný a taký je i celý príbeh. Napriek tomu sa to dobre čítalo.

31.05.2023 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Veľmi to bolo milé. A uveriteľné. Zároveň veľmi jednoduché. V podstate skoro žiadny dej. Nič sa tam naozaj veľmi nedialo. Bolo to viac menej postavené na premýšľaní postáv.

27.05.2023 5 z 5

Normanský dobyvatel Normanský dobyvatel Sandra Lee

Páčilo sa mi, že vykreslila autorka hlavnú mužskú postavu ako rytiera, čo nevie čítať a počítať a aký to malo dopad na rozhodnutia. V tej dobe naozaj nevedel počítať a písať hocikto a u rytierov to bola bežná vec, že nevedeli. Mne sa to páčilo, aj keď sebaobetovacie rozhodnutia hlavnej hrdinky na konci boli také patetické, i tak dávam plný počet hviezd

25.05.2023

Láska na první pohled Láska na první pohled Sandra Lee

Hlavná hrdinka je drzá a hrubá a nepôsobí pritom nesympaticky. Práve naopak. Páčilo sa mi, ako ju vykreslila autorka. Aj hlavného hrdinu. Bolo to celé také milé. Tie ich slovné súboje až do konca :) A čubčí pysk z toho som nemohla :)

24.05.2023 5 z 5

Stratená nevesta Stratená nevesta Sabrina Jeffries

Pekné čítanie. Aj keď malo to svoje nudné pasáže, hlavne ku koncu, kedy sa vydali na rodinnú oslavu. Postavy však boli sympatické a celkom uveriteľné. Naozaj príjemné čítanie

23.05.2023

Hadí princ Hadí princ Elizabeth Hoyt

Už od Havranieho princa som premýšľaľa, kde Simon ruže v Londýne pestuje, keď si od neho de Raaf nadránom bol vyžobrať tucet koreňov pre Anne. Či má obrovskú záhradu. Sklenník mi na ruže nenapadol. Na jeho postavu som sa tešila po celú sériu. Je to môj obľúbený typ charakteru. Ani nesklamal, len som čakala, že ho viac spoznám z normálnej stránky a menej z tej, ktorá premýšľa len nad pomstou alebo nad Lucy. Popravde mi tam niečo chýbalo. Na strane druhej som to zhltla s potešením :)

21.05.2023 4 z 5

Námluvy z rozumu Námluvy z rozumu Anne Ashley

Hrdinovia áno veru sympatický, lenže Exmountha a jeho prejavu by tam mohlo byť o kúsok viac. Inak som to čítala veľmi dlho. Celkom mi to prišlo ako nudný príbeh.

09.10.2022 3 z 5

Podvržený osud Podvržený osud Anne Herries (p)

Ach bože, to je tak nudný príbeh s nudnými hrdinami a nudnými myšlienkovými pochodmi a dialógmi, až beda.

30.09.2022 3 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

(SPOILER) Tu som mala opacny problem ako v predchadzajucich dieloch. Tentokrat hlavna hrdinka super, asi najlepsia zo vsetkych hrdiniek v tejto serii, aj ked v priebehu akonahle je uz ruka v ruke s hlavnym hrdinom sa z nej stava presladena nudna hlavna hrdinka, ktora straca vsetko, co na nej bolo zaujimave. No a hlavny hrdina stal za prd. To je akoby tam dosadili gorilu. Nikto by ziadny rozdiel nepoznal. Ani vzhladom, ani inteligenciou. Zo zaciatku to vzeralo slubne, ked sa snazila autorka medzi nimi vyvinut konflikt. Zabudla vsak napisat k tomu viac replik a konflikt viac vyhrotit, no a potom to utala este na zaciatku a uz bolo po konflikte medzi nimi a uz to bolo zasa v starych kolajach o nezaujimavych neracionalnych rychlo riesiacich konfliktoch medzi hlavnymi postavami. Mala nadej sa vyskytla, ked hlavna hrdinka odmietla napriek vsetkemu hlavneho hrdinu, ale potom sklamanie, lebo jeho dcera sa s nou velmi rychlo porozpravala a velmi rychlo sa opat udobrili. Preco stare vyjazdene kolaje? Lebo kazda kniha tejto serie je uplne rovnaka. Uplny rovnaky vzorec. Vsetci chlapi sa spravaju rovnako majetnicky, ziarlivo, praveko. Mlatia sa do prs a vrcia na vsetkych chlapov, co prejdu okolo. Vsetci zaroven flirtuju s inymi babami a vsetky baby flirtuju s nimi, lebo vsetci su neuveritelne kusy a kazdeho typ a vsetky hlavne hrdinky ziarlia a vybuchuju. A vsetky hrdinky a hrdinovia su natrepani v kazdom diely a drziac sa za ruky tancuju rodinny tanec kumbaja okolo stromu stastia a seru sa vsetkym navzajom do zivota. Boze, preco jej nedohodili toho pravnika? Preco nesla na rande s tym ucitelom historie? Take zaujimave konflikty z toho mohli byt. Miesto toho boli zasa pochovane pod povrchnym nudnym balastom stastnych prdov hlavnych hrdinov vonajucich konvalinkami. Este jeden postreh. Kazdym dielom je hlavna hrdinka starsia a starsia. Zrejme ako autorka starne. Co osobne mne viac vyhovuje, ked nie je hlavna hrdinka baba, co ledva dokoncila skolu a tvari sa, kolko toho uz zazila. Chapem, ze sa kazdej snazi autorka napisat tvrdu pestru minulost, ale zrele zenske blizsie k tridsiatke ako k nastinam mam radsej. Autorku rovno radim k brakovej literature, ktora nic inteligentne, prevratne, vzrusujuce citatelovi neponukne. Vsetko ma ako cez kopirak, pcha vsade ludi, co prdia vonave kvetinky kade chodia a su stastni, skveli, uzasni, najkrajsi, najuspesnejsi, najtalentovanejsi, len ich skutocna rodina su vzdy orkovia z Mordoru, ktori im znicili a stale nicia zivot. Ciernobiely svet, kde bud ste dokonali alebo totalni zakomplexovani luzri, resp. mrchy, ako to rada o tych zenskych pise.

21.02.2022 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Kniha mala svoje vzostupy, ale i pady.Bola o nieco lepsia ako dvojka a nieco horsia ako jednotka. Take 3+, Neviem preco, nedokazala som si Natea predstavit ako sexi herca, nech som sa snazila ako som sa snazila. Stale to bol pre mna clovek s nizsou postavou a menej vypracovany, nez sa snazila autorka akokolvek ho prezentovat. Ak by som si mohla vybrat herca na prirovnanie, mozno Orlando Bloom skrizeny s Antonio Banderasom. Ani jeden nie moj typ, ale povahovo zlaty. Takze som sa akosi nevedela celkom preniest cez predstavu, ze citam sexualny zivot nejakeho kamarata a nie vysnivaneho hrdinu. Chybalo mi tam i trochu viac dramatu. Mam pocit, ze autorka i ked nejake drama zacne, velmi rychlo ho vyriesi, miesto toho, aby ho trochu ponatahovala, pozauzlovala a potrapila tak hrdinou i nas. Snazi sa, ale zatial jej to nejde. Co jej ide, su sladucke recicky a rozplyvanie sa nad fantastickymi vecami, ktore su v podstate nudne na citanie a clovek by ich najradsej preskocil a skocil rovno do tej dramy.

21.02.2022 3 z 5

London Road London Road Samantha Young

Druhý diel považujem za oveľa horší, než prvý. Od polovice knihy sa to ťahá ako žuvačka. Zhruba do 3/4 knizky je vsetko skvelé a parádne bez nejakého diania. Človek si búcha hlavu o stenu, kedy sa už konečne niečo stane, lebo ak to pôjde takto ďalej, bude musieť zájsť k zubárovi, lebo tá sladkosť ich doslova pokazí. Ku koncu knihy sa konečne niečo začne diať, ale nič veľkého, pretože to vyzerá asi takto: na jednej strane príde vzťahový problém, na druhej strane sa všetko vyrieši a všetci sme opäť šťastní ako blšky. Potom príde opäť vzťahový problém a o 2 strany sa opäť vyrieši a všetci plačeme nad tonou sladkosti, ktorá sa ťahá už do konca knižky a všetci sa tešíme a mávame vlajočkami šťastia v čakárni u zubára

15.02.2022 2 z 5

Nesnáze s láskou Nesnáze s láskou Laura Lee Guhrke

Hm hm hm, asi o kúsoček horšie ako jednotka, pretože veľa vecí sa tam po nej opičilo, ako i tie kecy počas sexu a tak. Inak pekná premena sestry Clary z jednotky. Hlavný hrdina tiež na jednotku, len škoda, že sa viac neťahal príbeh aj okolo neho a jeho rodičov, prípadne tých ľudí, ktorým poradil.

04.02.2022 4 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Asi mám slabosť pre uvedomelé pokrokové ženské postavy, ktoré nechcú by len domácimi puťkami. Dokonca aj ten "suchár" Torquil bol vlastne sexy milý chlap, pre ktorého by som vo svojom háreme našla jedno čestné miesto. Námet a scenár na jednotku. Každý vie, ako to skončí. Prečítala som už aspoň 1000 romantických príbehov a všetky tak končia. Ak nie, je to dráma. Takže ak sem niekto píše, že dej a koniec predvídateľné, dávam si facepalm a hovorím: však a čo čakáte od romantického príbehu? Možno Odviate vetrom. kde Rhett odchádza a necháva hlavnú postavu si spytovať svedomie a nadávať si do hlupáň. Ok aj to sa dá, aj keď potom prišla iná autorka a dokreslila Odviatemu vetrom ružový koniec, kde tí dvaja žijú šťastne až do smrti, ako Hobbiti v nore s plnou špajzou. Prečo? Lebo jednoducho romantické príbehy väčšinou končia rozprávkovo a príbeh sa odvíja v duchu Popolušky. Problémové dievča, do ktorého sa zamiluje princ, ktorému nevadí, že má problémy, pretože láska znesie všetko. Takže teraz už isto chápete, prečo mi ten predvídateľný dej a koniec nevadili. Naopak, popolušku si rada prečítam zas a znova, vždy s pozmeneným prostredím, hrdinami a zápletkou. Tento príbeh moje romantické srdiečko dokonale nakŕmil, tak sa ide na druhú knižku zo série.

04.02.2022 5 z 5

Panenské hříchy Panenské hříchy Anna Randol

Necakala som to od tejto knizky. Mozno to vysoke hodnotenie aj preto, ze fakt prekvapila. Od autorky moja prvotina, ale urcite si ju pre styl pisania, nie naivitu, realisticke inteligentne charaktery precitam celu. Dej zaujimavy, odsypal, neboli ziadne hluche pasaze a omacky. Vztach hlavnych postav a ich premena sa vyvijali v priebehu celej knihy rovnomerne. Sice vraha som mala vytipovaneho od zmiznutia kocisa v krcme, ale vobec mi to nevadilo. Nie je to priamociare. Zaroven sa mi paci na autorke, ze sa neboji trochu drsnejsich vyjadreni a obrazov. Zvlastne bolo, ze hlavna hrdinka s tym mala problem i po 10 rokoch, co robila spionku a kadeco s roznymi muzmi. Po takych 10 rokoch mala byt v tomto smere tak otrla, ze jej z toho uz ani pri pomysleni nemalo prist zle. A niektore veci uz mala brat skor ako samozrejmost. A predsa.

06.08.2021 5 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

No, dalsia kniha od Woodiwiss, ktora ma len utvrdzuje v tom, ze napriek dobrym hodnoteniam som s vyberom autorky siahla riadne vedla. Opat len ciernobiele postavy. Ked je niekto zly, tak je jednoducho zly a hlupy. Vsetci su naivni, povrchni a jednoduchi rovnako ako cely pribeh. Jeden z komentarov nizsie mi ale dava nadej, kedze tvrdi, ze autorka ma dva druhy knih a tato patri k tym horsim, ale iny komentar, ze vsetky su na jedno kopyto ma zasa strasi a fakt premyslam, ci mam dat sancu este tretej knihe od nej

19.07.2021 2 z 5

Kráska a špion Kráska a špion Julie Anne Long

Velmi pekny pribeh. Charaktery krasne vykreslene. Jedno z mala knih cervenej kniznice, kde pribehy nie su tak pateticky ciernobiele, ale konaju preto tak, lebo su k tomu situaciou prinuteni. Trochu mi tam chybal akysi zvrat. Nieco sokujuce. Nieco co s pribehom zamava, ale inak som velmi spokojna, ze som natrafila na inteligentnu autorku.

11.07.2021 4 z 5

Cudzinec z papiera Cudzinec z papiera Ivica Ďuricová

(SPOILER) V podstate baby v komentároch podo mnou už napísali všetko, čo som mala na jazyku i na srdci. A nie je čo dodať. Knižka bola milá, príjemná a veľmi oddychová. Neurazí, ale ani neohúri, pretože takmer od začiatku viete, kto je cudzinec a ako to skončí, i keď pár dielikov skladačky Vám stále zdanlivo nepasuje. Napríklad ja som si od začiatku kládla otázku, čo Nina doučuje resp. učí? Odpovedala som si správne, ale s istotou som to tvrdiť nemohla. Opisov Trenčína tam bolo fakt nad rámec mojej tolerancie. Hlavne ten úplne prvý opis jej prechádzky som pretrpela. Zvyšok už taký útrpný nebol. A áno, myslím, že si naplánujem niektorý z najbližších výletov smer Trenčín :) Inak, čo mi vadilo na knižke je, že všetky postavy používali anglické bonmoty / výroky z filmov, či piesní. To nie je práve vec, čo máme všetci vžité a je potom také divné ich počuť od kolegov v práci, od hlavnej postavy, od cudzinca na papieri... Vtedy mi to prišlo, akoby autorka vložila seba do každej z postáv, ale nie v tom dobrom slova zmysle. Akoby tak postavám vzala časť ich osobnosti, niečoho, čo ich robí nimi. Priznám sa, že váham medzi 3 a 4 hviezdičkami. Je to niekde na pomedzí, ale keďže som matematicky zmýšľajúca žena, 3,5 vždy zaokrúhľujem nahor. (a za nápad s listami s človekom v jednom byte, ktorého nikdy nestretne si to zrejme aj zaslúži. Mimochodom to ma prinútilo si tú knihu kúpiť. Aj keď som skôr čakala, že si sprvu budú písať hašteriace odkazy ako čo komu vadí a postupne sa dopracovávať k šťastnému koncu, ale to by museli byť iný ľudia a príbeh :) )

02.04.2021 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

(SPOILER) Ako oddychovka fajn, ale zasa to nie je nejaké extra dielo, bez ktorého by ste sa cítili o niečo olúpená. Ani omylom. Je to totálny priemer, ktorý začína veľmi zaujímavo a čitateľa navnadí natoľko, že aj keď to už skĺzne do nemastných neslaných scén užívania si dvadsiatnikov na chate, pri opíjaní sa, pri pozeraní hororu, pričom sa fakt nič nedeje, človek to už dočíta do konca. No fakt. Nemalo to ani poriadnu zápletku. Hrdinov hárem autorka orezala príliš ľahko a až prvoplánovo, pretože sa jej odrazu nehodil, všetky postavy boli kladné a milé a dobrosrdečné, až sa vám prášil od úst práškový cukor, teda až na na dve, ktoré sa tam síce vyskytli len pidi krátko, ale ani to neboli v podstate záporné postavy, len povahovo hrdinke nevyhovovali. A keď sme už pri hrdinke, tá mi tými drsňáckymi a hysterickými stavmi po čase celkom liezla na nervy. Ku podivu, jediný, kto mi neliezol na nervy bol Simon. Jeho som fakt mala rada. Autorka vkuse spomína akési značky všetkého možného, či nábytku, či domácich potrieb, či oblečenia, čo časom začne liezť na nervy (ani jednu z tých značiek som inak nepoznala, takže mohla ich menovať do aleluja, nijak ma tým neohúrila). A keď sa ide na chatu alebo na dovolenku, zákonite tam musí byť všetko najluxusnejšie. Samozrejme, že má hlavný hrdina nakoniec na konte obrovský balík prachov, len tak medzi rečov. Nemohol jednoducho zostať len takým obyčajným celkom slušne zarábajúcim fotografom. Celkom ma rozčuľoval aj ten slang. Nespomínam si, že by moja generácia v dvadsiatke tak rozprávala a to som tridsiatnička, ale kto vie. Možno rozpráva. A inak je to Amerika. Iný kraj iný mrav. Len už nikdy nechcem počuť slovné spojenie Ó jé. Prečo som mala v knihe raz písané očko a raz óčko? Spodná Caroline sa mi ale páčila. Hárem a búšenie do steny bolo tiež super. Škoda, že medzi hlavnými hrdinami nebolo viac tých napriekov. Miesto toho boli skoro hneď k sebe milí, zlatí, roztomilí, bez poriadneho deja, bez náboja, absolútne žiadne problémy. I to óčko nebol problém, ani ten hárem. Všetky polienka, ktoré im niekto hodil pod nohy do sekundy preskočili. I sex bol celkom nudne napísaný. Tá ich niekoľkotýždňová predohra bez sexu totálne nezáživná, a keď nakoniec došlo na sex, tak ním autorka bola schopná popísať záverečnú pätinu knihy v jednom kuse. Keby aspoň fakt zaujímavý bol. Ale tá hrdinka mi už ku koncu tak liezla na nervy, že i to ich milovanie som len pretrpela. Jednoducho, moje óčko pri tejto knižke sa na začiatku aj ukázalo a vyzeralo, že sa možno aj nechá zlákať, ale potom veľmi rýchlo zutekalo, a ani len končeky vlasov som mu už nikde nezahliadla. Dúfam, že sa ukáže pri ďalšej knižke a nebudem ako Caroline a budem musieť vybiť si zlosť na obálke tohto diela za to, že mi ukradlo Óčko.

16.03.2021 3 z 5

Píseň lásky Píseň lásky Catherine Anderson

Suhlasim s komentarom od scarletblue. Uplne vystihla moje pocity. Navyse mi celkom vrtalo v hlave, ze zo zaciatku myslienkove pochody a uvahy Annie posobili zaostalo a detsky a potom, ked sa pocas tehotenstva Alex naucil celkom rychlo odpozeravat rec z pier, tak rozpravala a uvazovala, akoby nebola nijak zanedbavana. Pricom som si uvedomovala, ze to dievca bolo uplne odrezane od spolocnosti i od knih. Poznalo len svoju najblizsiu rodinu, ktora s nou vobec nekounikovala ako so seberovnou, ani neuvazovali o tom, ze by im rozumela, tak sa nenamahali. A aj to vacsinu casu travila v lese a nie s nimi. Myslim si, ze jej vyjadrovanie by malo byt velmi tazkopadne, ale nebolo. Plus ten sex mi prisiel v knizke tohto typu uz taky prvoplanovy. Som citatelka cervenej kniznice a v podstate ho cakam v kazdej jednej knihe, ale tu mi akosi nesedel. Prislo mi to tak trochu nasilne tam vtlacene. A aj tie presladene happy endy alebo ten pribeh s mysou na stanici mi celkom nesedia. Inak ma samotna knizka celkom prekvapila. Bola mila. Ale aj ked suhlasim s kazdym jednym slovom od scarletblue, dam jej o jednu hviezdicku navyse, pretoze 3 davam fakt priemernemu priemeru a tato bola predsa len o kustik lepsia :)

14.03.2021 4 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

(SPOILER) Co ja viem. Cely cas sa tam skoro nic zaujimave nedialo, az ku koncu ale to bolo len chvilu a aj to Bannorovi trvalo strasne dlho, kym sa prichystal a vypravil. No a potom uz zdrazu bol epilog. Pocas citania to ale bolo mile a ctive. Po skonceni knizky som uz taka nadsena privetiva k obsahu nebola. I to, ako sa jej najprv chcel zbavit a vyhybat a zo sekundy na sekundu uz ju uspokojuje sa mi zdalo take prvoplanove, nerealne. Nemam velmi rada pribehy, kde sa hrdinovia sebe cely cas vyhybaju a tak nemaju sancu sa spoznat, ale hlavne, ze medzi nimi vznikla od prvej chvile obrovska nezdolna laska, ktorej sa neda odolat. Toto mi velmi kazi cely pribeh, ale ocenujem, ze seriu nazvala autorka Rozpravka a preto prizmurim oko a budem ju tak brat. V nej to mozne je. Velmi sa mi pacil ale vztah Desmonda a Beatrix. Toto mi ten pribeh pozdvihlo. 3,5*

28.02.2021 4 z 5