Normanský dobyvatel

O své svatební noci namíchá lady Roscelyn novomanželovi, který se nepěkně zachoval k její mladší sestře, uspávací prostředek. Možná trochu přehnala dávkování, a Cedrik je přesvědčen, že ho chtěla otrávit. Hned ráno však musí spolu s Roscelyniným otcem a jejími dvěma bratry odjet do bitvy proti Normanům. Při odjezdu slibuje své novomanželce pomstu. Z bitvy se však vrátí jen jediný voják. Všichni ostatní zahynuli. Roscelyn nemá příliš času na smutek. Musí se sama postarat o své panství a o lidi, kteří tam žijí a kteří kvůli vleklým válkám trpí značným nedostatkem potravin. Netrvá však dlouho a ve vesnici se objeví Varin de Brionne, normanský dobyvatel, jehož král ustanovil novým majitelem panství Cyningu. Požádá Roscelyn, aby zůstala, ba dokonce přijme i její rady, týkající se obdělávání půdy a starosti o dobytek. Roscelyn zjistí, že Varin není takový barbar, za jakého ho považovala. Ve vesnici se však dějí podivné věci. Roscelyn s hrůzou zjišťuje, že za vším stojí její manžel, který zbaběle utekl z boje a spolčil se s Dány. Vyhrožuje Roscelyn, že mu musí pomoci, jinak zabije její sestru. Roscelyn rychle spěchá za Varinem, aby ho požádala o pomoc, ale ten jí nevěří…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15491/normansky-dobyvatel-15491.jpg 3.938
Vydáno, Oldag

Falling For Her

Kniha Normanský dobyvatel

účetní

Pěkná středověká romance podaná v takovém odlehčeném vtipném stylu a se sympatickými hlavními postavami. Cedrik byl na středověkého hrdinu docela až moc hodný, ale i Roscelyn byla taková dobrá duše, starala se o všechny okolo a na sebe moc nemyslela, takže si hodného a starostlivého chlapa zasloužila a oba se k sobě moc hodili. Líbilo se mi, že Roscelyn nebyla žádná ukřičená hysterka, jak to někdy ve středověkých romancích bývá.

DUNIKO
19.02.2018

První knížka kterou jsem od spisovatelky četla a nezklamala mě.PĚKNÉ.

Enny4
08.02.2018

Hezká knížka kterou jsem již dříve četla.

Danulka11
29.03.2017

Šla jsem do čtení této knihy s tím, že podle celkového hodnocení se bude jednat o "průměr". Musím říci, že jsem byla mile překvapená! Určitě jsem ráda, že jsem si knížku od této autorky přečetla a ráda se k ní ještě vrátím. Líbili se mi hlavní hrdinové, jak to mezi jiskřilo a celkově děj celé knihy byl povedený.

havrmoni
22.12.2016

Opět pohodové a zábavné čtení. Drsný středověk s humorem.

věra
20.06.2013

Pohodové čtení i vtipné,moc se mi to líbilo.

11. století Anglie harlekýnky pro ženy historické romance

Sandra Lee