Normanský dobyvatel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O své svatební noci namíchá lady Roscelyn novomanželovi, který se nepěkně zachoval k její mladší sestře, uspávací prostředek. Možná trochu přehnala dávkování, a Cedrik je přesvědčen, že ho chtěla otrávit. Hned ráno však musí spolu s Roscelyniným otcem a jejími dvěma bratry odjet do bitvy proti Normanům. Při odjezdu slibuje své novomanželce pomstu. Z bitvy se však vrátí jen jediný voják. Všichni ostatní zahynuli. Roscelyn nemá příliš času na smutek. Musí se sama postarat o své panství a o lidi, kteří tam žijí a kteří kvůli vleklým válkám trpí značným nedostatkem potravin. Netrvá však dlouho a ve vesnici se objeví Varin de Brionne, normanský dobyvatel, jehož král ustanovil novým majitelem panství Cyningu. Požádá Roscelyn, aby zůstala, ba dokonce přijme i její rady, týkající se obdělávání půdy a starosti o dobytek. Roscelyn zjistí, že Varin není takový barbar, za jakého ho považovala. Ve vesnici se však dějí podivné věci. Roscelyn s hrůzou zjišťuje, že za vším stojí její manžel, který zbaběle utekl z boje a spolčil se s Dány. Vyhrožuje Roscelyn, že mu musí pomoci, jinak zabije její sestru. Roscelyn rychle spěchá za Varinem, aby ho požádala o pomoc, ale ten jí nevěří…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15491/normansky-dobyvatel-15491.jpg 3.938
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Oldag
Orig. název

Falling For Her

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Normanský dobyvatel

Přidat komentář
účetní
18. února

Pěkná středověká romance podaná v takovém odlehčeném vtipném stylu a se sympatickými hlavními postavami. Cedrik byl na středověkého hrdinu docela až moc hodný, ale i Roscelyn byla taková dobrá duše, starala se o všechny okolo a na sebe moc nemyslela, takže si hodného a starostlivého chlapa zasloužila a oba se k sobě moc hodili. Líbilo se mi, že Roscelyn nebyla žádná ukřičená hysterka, jak to někdy ve středověkých romancích bývá.

DUNIKO
19.02.2018

První knížka kterou jsem od spisovatelky četla a nezklamala mě.PĚKNÉ.

Enny4
08.02.2018

Hezká knížka kterou jsem již dříve četla.

Danulka11
29.03.2017

Šla jsem do čtení této knihy s tím, že podle celkového hodnocení se bude jednat o "průměr". Musím říci, že jsem byla mile překvapená! Určitě jsem ráda, že jsem si knížku od této autorky přečetla a ráda se k ní ještě vrátím. Líbili se mi hlavní hrdinové, jak to mezi jiskřilo a celkově děj celé knihy byl povedený.

havrmoni
22.12.2016

Opět pohodové a zábavné čtení. Drsný středověk s humorem.

věra
20.06.2013

Pohodové čtení i vtipné,moc se mi to líbilo.

Štítky

11. století Anglie harlekýnky pro ženy historické romance

Autor a jeho další knihy

Sandra Lee
americká

Kniha Normanský dobyvatel je v

Přečtených53x
Doporučených1x
Knihotéce35x
Chystám se číst13x
Chci si koupit1x