v.kalabova v.kalabova komentáře u knih

Na památku černá Na památku černá Carlene Thompson

V rámci čtenářské výzvy jako kniha poprvé vydaná v roce mého narození. Výborná záležitost. Člověku to pořád šrotuje - tak jak to je? Dělá to někdo? Je to duch? Konec parádní, myslím, že nikdo to nemůže čekat. Pořád se divím, jak je možné, že takový skvost není známější... nebo třeba zfilmovaný?

26.02.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye jsem četla díky výzvě a vůbec nelituju, viděla jsem filmové zpracování, tak jsem si říkala, že mě nemůže nic překvapit. Naopak, kniha je napsaná velmi čtivě, velmi mě to bavilo.

21.02.2018 5 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

V rámci čtenářské výzvy jsem šáhla po Chocky (poslední vydaná kniha nežijícího autora). Doufala jsem, že to bude něco na styl Midwichských kukaček, ty se mi líbily děsně. Stylem velmi podobné, akorát mě se to trochu hůř četlo (stejně jako kukačky). Velmi zajímavý námět, bavilo, líbilo.

19.02.2018 5 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Možná jsem se nechala unést hodnocením a některými komentáři, ale přišlo mi to jako obyčejný, dobrodružný, trochu duchařský příběh. Nějak jsem moc tomu vyprávění nevěřila, ale pro děti to může být hezká knížka

10.02.2018 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Očekávala jsem trochu více akce.... vlastně pořád jsem tak nějak čekala, kdy se to "rozjede". Tím, že mi byly všechny skutečnosti známy ze seriálu, mi přišel příběh trochu nudnější než by musel být. Ale prostředí naprosto ubíjející a depresivní, parádně vykreslené a do posledního detailu domyšlené.

05.02.2018 4 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Nebylo to špatný, ale jsem čekala asi něco jiného. Číst dál mě poháněla pouze myšlenka na to, co teda jako bude, zemřou všichni, pozabíjejí se, zblázní se sluníčka? Nápad výbornej... ale fakt mě nebralo trápení puberťácké holky, která mi byla celkem ukradená.

05.01.2018 3 z 5

Zázraky z nebe Zázraky z nebe Christy Wilson Beam

Opět jsem byla trochu skeptická. Nicméně, kniha mě vtáhla do děje, přečetla jsem jí celkem rychle. Kniha nenásilně popisuje cestu dívenky za uzdravením, ale nikomu nic nevtírá. Nikoho nepřemlouvá, nikoho neunavuje odbornými termíny nebo vírou, která je v knize dost podstatná. Za mě krásná kniha, silný příběh, jde z ní cítit neuvěřitelná láska a silné pouto rodiny a víry.

19.12.2017 5 z 5

Osm smrtelnic posedlých Osm smrtelnic posedlých Tennessee Williams (p)

OK, moc jsem tomu nedávala... člověk si říká, nějaký povídky v Levných knihách za 29Kč... ale ono to bylo fakt dobrý! Některé povídky méně a jiné více, jak to tak bývá. Hrozně mě bavila slečna Contyová... to jsem se až červenala, když jsem knihu četla v buse. Knížka určitě zůstane v mé knihovně :)

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Krásné pokračování, ani mi nevadilo, jak tu někdo zmínil, že se tam toho stalo moc... ona je to trochu pravda... pořád samé pikle, intriky, uvězňování, hledání, obavy... ale na konci si to všechno hezky sedlo. Mně ohromě vyhovovalo, že autorka vždy ty události/osoby v krátkosti osvětlila/popsala, tzn. vůbec by nevadilo, kdybych první díl nečetla. Za mě gut a až bude kromě čtenářský výzvy čas, určitě se pustím do dalších dílů... Akorát trochu mrzí, že v levných knihách lze koupit paperbackové vydání, ale to je "daň" za cenu, která nikoho nezruinuje.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Ehm... která z nás by nechtěla mít takového Christiana pro sebe? Mě kniha zaujala především tím, že jde autorka hned na věc, žádná okecávačka a natahování děje. Ještě více se mi líbilo, že jsem u Goslaru trávila týden se školou a v jednom takovém stříbrném dole jsme byli na exkurzi. Celá ta oblast tam je magická a člověk si tak dokáže lépe představovat, jak to tam asi tak mohlo vypadat.

13.11.2017 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Mě kniha nijak extra nezaujala... jako já chápu, že to dřív bylo jiné, ale jakto, že Robinson měl tolik vědomostí a nakonec na ostrově zvládl kde co? Chápu, měl dost času všechny ty věci zkoušet, ale i tak mi to vrtalo hlavou... Možná jsem si knihu měla přečíst před lety.

01.11.2017 3 z 5

Řekla bych klasika, občas se mi špatně četlo a asi dvakrát se mi zdálo, že na sebe slova nijak nenavazují. Taky mi přišlo, že se autor doslova vyžívá v zazdívání lidí.

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Tímto děkuji mamince, která mi knihu donesla, když vyklízela děcák. Pohádky jsou napsané přenádhernou češtinou. Takže i když padají hlavy tisícům vojáku, zní to kouzelně a celkem mile. Díky čtenářské výzvě se člověk zasní a zavzpomíná a dětská léta a opět zatouží po nějakém tom rytíři v naleštěné zbroji, na čarokrásném koni a hlavně s oslňujícím jměním, že? :)

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

OK, vůbec mi nevadí, že celá tahle série je "youngadult". Rozložení Paige ohledně Strážce naprosto chápu, protože sama mívám takové protichůdné myšlení. Navíc kvůli profesní deformaci miluju zpracování vazby knih. To je prostě dokonalé. Vždycky se nad tím rozplývám. Jednoduše - celá série má své čestné místo v mé knihovničce... a v mém srdci... och.

Lapkové Lapkové Tom Cooper

Přiznávám, že mě kniha zaujala obálkou a cenou - já prostě miluju výprodeje. Ze začátku mi dělalo problém uvědomit si, kdo je kdo. Ale když se schylovalo ke konci nabralo to super spád a konec byl překvapivej, akční, vtipnej, zoufalej a dokonce dojemnej. Navíc hlášky, které špikovaly celou knihu, byly fakt vtipný. U některých jsem se slušně rozechtala... až tak, že se mě pes lekl a se staženým ocasem zalezl pod postel.

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

Kniha byla dobrá, to by tak sedělo. Lehce kouzelné a podivné, přišlo mi to jak z jiného světa, protože ti kluci byli hrozně hodní, citliví... to jako kdo z dnešních puberťáků je? Pasáže, kde se vzpomínalo na cosi, co jakože souviselo s aktuálním dějem, mě rušily a zbytečně natahovaly příběh. Řekla bych, takový příjemný obyčejný počteníčko.

Kouzelná šunka Kouzelná šunka Karel Poláček

Hele, mně se to líbilo. Taková "jednodohubka" jak by řekla moje máti. Příjemně napsané a doslova kouzelné. Taková miloučká troška písmenek.

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Od knihy jsem moc nečekala, ale velmi příjemně překvapila a nemohla jsem se odtrhnout. Níže zmiňované přeskakování ve stylu vyprávění mi nevadilo. Ku podivu jsem se i dobře časově orientovala (např. v "Dívce ve vlaku" jsem nebyla úplně schopna vnímat časové linie). Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a chvíli jsem váhala, jestli to ten chlap přeci jen nemyslí dobře... nemyslel... Akorát mi vadí, jak se dneska všude cpou nějaké S&M praktiky... to je jako nějakej trend?!

01.09.2017 4 z 5