Kouzelná šunka

Kouzelná šunka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152100/bmid_kouzelna-sunka-152100.jpg 4 34 7

Nezaměnitelný slovní i situační humor, osobitá galerie nejrůznějších figurek, obyčejných lidí žijících všední životy, kdy se hlavním zdrojem komiky stává charakteristika postav. To je Karel Poláček v povídkách a humoristických románech, v drobných novinářských prózách i v práci pro film a divadlo. Ukázkou jeho mistrovského stylu i humoru je i povídka Kouzelná šunka, v níž se stane zázrak, který ovšem nemůže dopadnout dobře.... celý text

Kabuky
29.05.2022

Skvělé.

láskyplnáTerez
16.12.2021 5 z 5

Krásná povídka od mého oblíbeného autora, doplněna o úžasné ilustrace Adolfa Borna. Nepostrádá humor, pointu ani děj, třebaže má pouze necelých 50 stránek.

vladkamudrova
29.05.2019 5 z 5

A proč né,že jo. O tom knihy jsou,aby jsme aspoň na chvíli utekli z té uspěchané reality.

TheCiko5
30.12.2018 5 z 5

Mravnostní povídka s nenapodobitelnou poláčkovskou satirou a ironií. Povídka? Pohádka? Je to celkem fuk, protože autorův jazyk je tak skvostný, že ikdyby psal černou kroniku, číst se to bude jako román.
Moc hezké.

papaja
06.11.2017 5 z 5

Kniha měla vše, co má kniha mít - spád, příběh, humor, ponaučení. Autor má úžasný styl psaní a dokáže psát kouzelné příběhy.

v.kalabova
01.11.2017 5 z 5

Hele, mně se to líbilo. Taková "jednodohubka" jak by řekla moje máti. Příjemně napsané a doslova kouzelné. Taková miloučká troška písmenek.

douchová
14.07.2015 5 z 5

Jemný humor, příjemné osvěžení. Lze dávkovat vícekrát.