uziRM uziRM komentáře u knih

Tato kniha mě jen utvrdila v názoru, že post ministra vnitra v podání ODS i ČSSD, tedy "tradičních" politických stran, je vždy o snaze ovládnuout Policii ČR a ovlivnit soudní systém.
(a jestli bude dalším ministrem vnitra karierista Červ-íček, tak bych se měl asi ohlížet po jiné zemi)

16.10.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z mála knížek, u které jsem se musel několikrát během čtení dlouze zamyslet... Každý člověk, ať už je takový nebo makový, má svůj svět, svoje pocity, emoce i obavy.

13.10.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Asi 3 roky jsem věděl, že tuhle sérii někde doma mám, a až zavřené knihovny mě donutily po ní sáhnout. Silo mě nadchlo svým zajímavým a propracovaným postapo námětem, Turnus nakopl příběh ještě o level výš a Prach už pak jen podtrhl skvělou trilogii.

07.04.2020 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Aby čtenář dostatečně pochopil Vyhlídku na věčnost, radím nejdříve přečíst Noční klub, a aby lépe pochopil Noční klub, doporučuji si nejdříve přečíst Vládce strachu. V tomto ohledu je Kulhánek jednoduše jedinečný.

20.07.2019 5 z 5

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

"Osvěžující" kniha, která je jiná, než se na první pohled zdá. V daném kontextu je minimálně k zamyšlení, když už ne k "otevření očí".
Přes původ viru se v souvislostech dostaneme až k možným viníkům, roli PCR testování, definici rizikových skupin, prevenci, "významu" očkování a ke spoustě dalších informací, které jsou podpořeny asi 40 stránkami zajímavých odkazů. "Thumb up"
(Btw 22x přečteno / 32x hodnoceno?)

05.02.2022 5 z 5

Bitva o Salajak Bitva o Salajak Johan Theorin

Možná je kniha trochu jednodušeji napsaná, vyhýbá se dlouhosáhlým popisům postav i prostředí, ale o to víc sází na čtenářovu fantazii...a to mě baví! Samotný příběh mě příjemně překvapil.

04.07.2019 4 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Jestli jsem po prvním dílu smekal klobouček a doufal v zajímavou českou sci-fi sérii, tak teď už o ní nemám nejmenších pochyb a smekám beranici.

15.06.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Ještě o krapet lepší, než výborný Spad... A hned jdu na další díl.

11.04.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Ne kdejaká kniha mě tahle vtáhla do děje a ani dlouho po půlnoci jsem ji nemohl odložit. "Potřeboval" jsem víc a víc. Děj skvělý, vysvětlivky pod čarou osvěžující a zakončení mě jistě donutí pokračovat dalším dílem. Už abych ho měl v ruce.

08.11.2019 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Opět mě Kulhánek nezklamal a knížka mě bavila. "pikosekunda" a "černý vysoký šněrovací boty" jsou už legendární. Spoustu akce, zbraní, krve a sarkastických i ironických hlášek mluví za vše.

27.09.2019 5 z 5

Zahrada sirén Zahrada sirén Vladimír Šlechta

Moje první seznámení s autorem, ale musím přiznat, že se z toho vyklubalo velmi zajímavé a příjemné české fantasy. Hned se pouštím do dalšího dílu.

22.08.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Příběh mě bavil od začátku až do konce. Škoda jen, že překlad druhého dilu vyjde až někdy v listopadu, ale i tak se na něj budu těšit.

12.06.2019 5 z 5

Časovládci: Skryté ostří Časovládci: Skryté ostří Martin Sládek

Parádní čtení, od začátku až do konce. Snad autor nezapomene na svá slova a do tohoto univerza se ještě někdy vrátí.

26.11.2020 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Není to klasický fantasy příběh plný dialogů, akce a intrik, ale jistě má své zvláštní milé kouzlo.

01.09.2020 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Tak tohle je náběh na hodně povedenou sci-fi sérii z českých luhů a hájů. Klobouk dolů...

08.04.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tohle zběsilé futuristické akční sci-fi mě bavilo od začátku až do konce. Jen těch stránek mohlo být mnohem víc...

23.03.2020 5 z 5

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

I přesto, že tentokrát autor trochu upustil od svého "fantasy stylu", tak mě i tak Zima v Thonnierice bavila. Kniha měla plynulý děj i spád. A že tam nebylo tolik krvavých bitev? V tomto případě mi to vůbec nevadilo a příběh jsem si užil.

05.11.2019 5 z 5

Destrukce Destrukce Alex Drescher

Tak tohle se čte samo. Žádná hluchá místa, i ty "vložené" dějové linie se nakonec krásně propojí. Svou akcí, množstvím zbraní, krve i častým sarkasmem a ironií mi to místy připomnělo Kulhánka. Těším se na pokračování.

21.10.2019 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Udělal jsem dobře, že jsem si před Nočním klubem přečetl Vládce strachu, abych byl v obraze, na jakou knihu se v příběhu stále odkazuje. To propojení mě pak více bavilo. Kulhánek je prostě jedinečný, spoustu akce, napětí i humoru.

15.07.2019 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Když jsem se dozvěděl, že příští rok vyjde film podle této předlohy, tak mi to prostě nedalo a musel jsem si knihu přečíst. Nový svět, zápletka i nečekané dějové zvraty mě bavily. Sice to není nějaké mistrné tvůrčí psaní (viz. například Justin Cronin), ale své kouzlo to jistě má. To samé čekám i od celé trilogie.

05.12.2020 4 z 5