Tyrael Tyrael komentáře u knih

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Celou dobu jsem čekal, co z této knihy "vyleze", ale podle mého názoru "nevylezlo nic". Podle konce bych řekl, že nás čeká pokračování. Námět má kniha skvělý a velmi zajímavý. Nicméně mi zatím připadá, že jeho potenciál zůstal nevyužitý. Uvidíme jestli se dočkáme pokračování, které by hlouběji rozvinulo celý příběh.

07.02.2014 3 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Po 125 stranách mám chuť knihu odložit a už se k ní nevracet. Nemám rád příběhy, kde jde v podstatě celá armáda se všemi technickými vymoženostmi po dvou lidech, kteří ve stylu Batmana a Robina na poslední chvíli uniknou před nejlepším komandem světa a zachrání se. A začínalo to tak zajímavě...

SPOILER: Když hlavní hrdinové unikali ve vrtulníku, ke kterému letěly čtyři mířené rakety a oni si těsně před tím než byl vrtulník sestřelen, stihli během několika vteřin vytrhnout pár zubů (kvůli identifikaci DNA) a následně z něj vyskočili, to už bylo na mě vážně moc.

14.02.2014

Vědomí - Klíč k životu v rovnováze Vědomí - Klíč k životu v rovnováze Osho

Co věta, to neskutečné životní moudro, které je velmi srozumitelně vysvětleno. Další z řady oshových knich, které každému, kdo alespoň trochu naslouchá, může změnit život. Konečně jsem naplno pochopil, co je přítomný okamžik...

24.02.2016 5 z 5

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

Co věta to neskutečně hluboká myšlenka podána velice srozumitelně. Pro mnohé to může být kniha, která otevře oči a pohladí duši. Doporučuji všem, co hledají "smysl života" a odpovědi na "duchovní otázky".

19.02.2016 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem dosud četl. Skvěle vymyšlený hlavní záporák. Knihou jsme se nechal pohltit a některými "logickými" chybami, nebo věcmi jsem se nepozastavoval. Hned bych se šel do "Podlondýna" mrknout. Smekám před schopností pana Gaimana vytvořit imaginární svět. Nad Gaimanovými knihamy nesmíte přemýšlet, ale nechat se jimi unášet.

11.02.2014 5 z 5

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

Jedna z nejlepsich knih o vztazich, kterou jsem cetl a navod jak je zmenit k lepsi vcetne vztahu k sobe samemu. Budu se k ni pravudelne vracet.

14.12.2018 5 z 5

O mužích O mužích Osho

Moderní člověk = rebel = Zorba Buddha. Jak nadherná myšlenka...

02.03.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Poslední třetinu knihy jsem četl jedním dechem....

13.01.2016 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Jedna z nejlepších knih o jídle a jeho vlivu na zdraví člověka. Doporučuji

16.04.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jedna ze nejlepších psycho-horových knih všech dob. Skvěle propracovaná psychologie hlavních postav a především Jacka Torrance. SPOILER: Jen škoda konce, osobně bych si "přál", aby je Overlook dostal všechny, avšak kdyby to tak dopadlo, tak by King nemohl napsat "pokračování" Doktor Spánek.

21.04.2014 4 z 5

Cesta k osvícení Cesta k osvícení Jeffrey Hopkins

Skvělá kniha (učebnice), ve které je vše, a ke které se můžete neustále vracet. Pro buddhisty a nejen pro mě "povinnost".

06.01.2019 5 z 5

Jak si ze své mysli udělat spojence Jak si ze své mysli udělat spojence Sakyong Mipham

Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo chce pracovat s myslí a medituje. Jednoduše, srozumitelný "návod", který ukazuje: jak meditovat s jakými překážkami se během meditace setkáte a jak je překonat. To vše podané bez jakéhokoliv nádechu mysticismu, který by mylně vyvolal dojem, že meditace je něco "nadpřirozeného".

17.06.2017 5 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Pokud by si měl člověk přečíst pouze jednu knihu od Sharmy, pak tuto. Je v ní vše podstatné. Pokud budete tuto knihu "studovat a né pouze číst", může se pro Vás stát životním průvodcem a změnit Vám život.

10.05.2017 5 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Moje první kniha od Sandersona a jsem z ní nadšen! Myslím, že by si všichni hlavní hrdinové z každé z těchto povídek zasloužili samostatnou knihu a možná i celou ságu.

05.06.2015 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Tato kniha se stala mou novou Biblí! Díky ní už se nikdy nedotknu pšenice a nebudu konzumovat potraviny s obsahem lepku. A je mi jedno, že mě budete mít za blázna. :-)

03.04.2015 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Moc se mi líbílo jak autor postupně rozvíjel příběh a osudy všech tří hlavních postav. Už když jsem tuto knihu dočítal, začal jsem se shánět po druhém dílu (Pouštní kopí). Příběh mě zaujal a nepustil. Kniha se četla sama. Vždy když se vracím domů, tak se dívám na dveře, jestli mám v pořádku všechny chrany :-)

25.04.2013 4 z 5

Rady mistra Zrozeného z lotosu Rady mistra Zrozeného z lotosu Mistr Padmasambhava

Vzacna kniha, ktera miri primo k podstate. Nektere casti se tezko chapou, jelikoz se nedaji ani intelektem pochopit. Kniha je urcena lidem, kteri medituji a jsou obeznameni s pojmy jako bodhicita, prazdnota. Pokud se o buddhismus teprve zajimate, tak s touto knihou nezacinajte, mohla by Vas zbyte mast.

“Vzdej se svych zbytecnych pratel a vsech, co v tobe vyvolavaji negativni/rusive emoce.”

09.04.2019 5 z 5

Poklad v srdci probuzených Poklad v srdci probuzených Dilgo Khjence Rinpočhe

Nesmírně vzácná a moudrá khniha, která vychází z učení Paltrula Rinpocheho. Pro každého následovníka Buddhova učení povinnost. Kniha se dá číst opakovaně. Je v ní jedním slovem: pravda. "Nic vyjma praxe a studia Dharmy nemá smysl. Vše je pomíjivé a prázdnota".

04.04.2019 5 z 5

Umění sdílet Umění sdílet Thich Nhat Hanh

Nejlepší kniha o tom, jak komunikovat (mluvit s lidmi). "Slova jsou jako kulky".

21.07.2018 5 z 5

Co z vás (ne)dělá buddhistu Co z vás (ne)dělá buddhistu Dzongsar Jamyang Khyentse

Dokonalé - jednoduché, stručné, jasné, výstižné.

21.10.2017 5 z 5