Jak si ze své mysli udělat spojence

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je mysl naším nepřítelem, anebo spojencem? Co můžeme dělat pro to, abychom se stali pány vlastních myšlenek, místo abychom se jimi nechali ovládat? Autor knihy Sakyong Mipham objasňuje, že klíčem ke klidnému, vyrovnanému a smysluplnému životu je výcvik mysli. Pokud ji necvičíme, jsme neustále vydáni napospas svým náladám a emocím, kterým navíc nejsme sto rozumět. Chceme-li v životě dosáhnout nějakého cíle, potřebujeme nejprve zklidnit a ustá¬lit vlastní mysl a také se učit rozvíjet vyrovnanost a jasnost. Právě to nás naučí kniha Jak si ze své mysli udělat spojence. Základním nástrojem, který nám může pomoci stát se jejím pánem, je meditace. Autor čtenářům přesvědčivě vysvětluje, proč je meditace nezbytná, a zároveň je přístupnou formou zasvěcuje do jejích základů. Věnuje se jak velmi praktickým tématům (například jak při meditaci sedět s rovnými zády), tak i hlubokým otázkám filozofické povahy (kupříkladu proč a jak bychom měli rozjímat o nemocech, stáří a smrti). Miphamův bezprostřední přístup k meditaci je nepochybně přínosem pro všechny, kdo se věnují duchovním naukám bez ohledu na to, v jaké konkrétní tradici (včetně křesťanské či pohanské) se pohybují. Jeho průvodce se vyznačuje čtivostí a také srozumitelností – na rozdíl od mnoha jiných učitelů totiž čtenáře nezahlcuje pojmy, jimž rozumí jen zasvěcení. Základní buddhistické koncepty jsou jasně definovány a vysvětleny. Knihu, jejíž předmluvu napsala Pema Čhödrön, doplňují tři užitečné dodatky, které obsahují přesné pokyny k meditační pozici a ke kontemplaci. Dílo Jak si ze své mysli udělat spojence patří bezesporu k vůbec nejlepším pojednáním o buddhismu určeným pro západní čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317308/jak-si-ze-sve-mysli-udelat-spojence-PCS-317308.jpg 4.73
Žánr:
Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Rybka Publishers
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jak si ze své mysli udělat spojence

Přidat komentář
Tyrael
17.06.2017

Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo chce pracovat s myslí a medituje. Jednoduše, srozumitelný "návod", který ukazuje: jak meditovat s jakými překážkami se během meditace setkáte a jak je překonat. To vše podané bez jakéhokoliv nádechu mysticismu, který by mylně vyvolal dojem, že meditace je něco "nadpřirozeného".

Pawlisman
19.02.2017

Kvalitní publikace o meditaci a lidském rozvoji. Nemá asi žádné silnější momenty, ale stejně tak nemá žádné slabé. Plyne na velice kvalitní a klidné vlně po celou dobu. Navíc skutečně neutíká někam k nebesům a do pokročilých technik, ale je vhodná pro všechny začátečníky. Vůbec bych se nebránil vzít tuo knihu na pustý ostrov a číst dokola. V knize navazuje myšleka po myšlence a nemá hluchá místa,..


Štítky

tibetská literatura

Autor a jeho další knihy

Sakyong Mipham
tibetská, 1962

Kniha Jak si ze své mysli udělat spojence je:

v Právě čtených1x
v Přečtených5x
v Doporučených1x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit3x