tulip131 tulip131 komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Bergman a Sylvie opět v malé vesničce, kde zná každý každého. Pohraničí a téměř nedotčená příroda, celou pohádkovou scenérii naruší vražda, která dává podnět k vyřešení starého případu, kolečka se točí, staré křivdy a tajemství. Nakonec vyřešení napomohlo soukromé pátrání Ely po tom jaká byla její matka.

08.06.2022 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Smrt realitní agentky, Bergman a jeho tým přešlapují na místě, když zjistí, že v Beskydech došlo k další vraždě realitní agentky, přebírají případ. Vesnička, kde se žije skoro jako kdysi za našich babiček, všichni jsou buď příbuzní nebo si vidí až do talíře. Působilo to na mě mdle, žádné velké vyšetřování, skoro na počkání se Bergmanovi přiznávají. 1/3 knihy jen popisy, kdo s kým pracuje, kde bydlí, je příbuzný. Věčně mrzutá Sylvie a Daneš zůstal v Praze.

02.06.2022 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Opět sólo akce Josefa na dovolené. Nevím, ale když se to odehrávalo v ČR bylo uvěřitelnější, s Bergmanem spolupracují cizí lidi, cizinci, místní policie mu všechno tiše toleruje. Spousta popisu, kdo je s kým jak zpřísnění, kdo je koho kamarád, kdo příbuzný, téměř opuštěná vesnice v Norsku.

25.05.2022 2 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Prozatím nejslabší kniha že série o Josefovi, vyšetřování na vlastní pěst, v cizí zemi. Nemělo to náboj.

20.05.2022 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Psáno tak, aby to bylo uvěřitelné na poměry Prahy, běžná Česká krimi. Julie, její život a lidé kolem ní.

26.04.2022 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Josie a její vyšetřování, tentokrát šlo o kolegyni Gretchen, čtenářům se odhalila minulost a že byla napínavá. Samozřejmě se nezapomnělo na Trinity. Poutavé.

18.04.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Další vyšetřování Martina Servaze, byla jsem trochu zaskočená, proč má autor potřebu do knihy nacpat nošení roušek a situaci, kterou lidstvo opravdu prošlo: Covid. Obava, že místo vyšetřování bude kniha o viru byla mylná, za to díky. Samotný příběh tím neutrpěl a byl opět skvělé napsaný.

09.04.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Příběh byl napsaný tak věrohodně, že mě to úplně vcuclo, úžasný Jack, důvěřiva Grace a Millie, která vnímá víc, než si okolí myslí. Manipátorství, intriky, lži, nekonečné plánování a přípravy.

30.03.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Jedná rodina, spousta tajemství. Livie a její vytoužená oslava, Adam a vztah k synovi. Kniha mě vtáhla do děje hned od první kapitoly.

26.03.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Carla, policistka s tragickou minulosti, nabubřelý a nepříjemný nadřízený, les a nestvůra. Říkala jsem si jestli to už nebude moc, jestli to spíš nebude "Buffy přemožitelka upírů", ale byla jsem mile překvapena. A samotný závěr byl vysvětlen, ale nebyl zbytečně prodlužován, jasné a čtenář byl obeznámen s osudem každé důležité postavy.

17.03.2022 3 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Hned první kapitola mě vtáhla mezi řádky, žádné dlouhé popisy míst, postav a minulosti. Stále se něco dělo a kniha neměla řádky navíc, aby se náplň počet stran. Jules byla přesně tak nezajímavá až se do bytu 12A hodila. To, že Bartolomějská skrývá tajemství bylo zřejmé, ale že takové. I její osud byl dořešen a nezůstalo místo pro pochybnost.

03.03.2022 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

13 léta dívka a příběh z letního tábora. Tragédie, kterou si nese do dospělého života, návrat, nové záhady, její poznamenaný život. Příběh se táhl, děj mě nevytáhl, bez akce a napětí. První náznak něčeho zajímavé, když Emma našla deník Vivian, ale i tato linka pro čtenáře vychladla. Celkově mě to nechytlo, musela jsem se do čtení nutit, stále jsem kontrolovala počet stránek, jestli se už blíží konec, dočetla jsem jen proto, že knihy neodkládám.

28.02.2022 1 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Hlavní postavy otvírají čtenáři svou minulost. Anna a její manžel, uvidíme kam se jejich nevztah dopracuje. Pavel a jeho kněžství, co/koho si nakonec vybere. Knihy se dají číst samostatně, ale jak to tak bývá postavy se vyvíjí

13.02.2022 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Poutavé. Známé postavy a jejich místo v ději, ikdyž Flynnová tentokrát byla hodně na vedlejší koleji a do popředí se dostala až v závěru. Rozhodně by to chtělo další pokračování, ať víme jestli i přes vyřešeny případ, všichni zůstali nebo se jejich postavy posunuly jinam. A pořád nevíme, jestli má Poe, kde bydlet a zda mu nově získaná laskavost od FBI k něčemu bude.

25.01.2022 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Rychlé čtivo, potěšilo mě, že své místo měla i ČR a Praha, až do Paříže to bylo, s trochou nadsázky, i uvěřitelné. Čekala jsem, že mladá pomocnice z veteriny tam bude mít větší roli. Dopadlo jak dopadlo.

17.01.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Ten zná toho a ten zase toho, přičemž všichni se znají, jen jinak. Kate a Tristan řeší svůj další případ, se kterým si policie neví rady. Příběh byl poutavě postaven, žádné zbytečné postavy a hluchá místa, jen aby byly splněny počty stran.

25.11.2021 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Těžké čtivo, ne pro obsah, ale pro zvolený styl psaní, pro mě těžko uchopitelný, nezačetla jsem se. I příběh byl slabší, čekala jsem od knihy víc.

18.11.2021 1 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Jízda jak se patří, žádné dlouhé omáčky okolo, hned bylo jasné, co je Zoe zač, během několika málo stránek byla i dost jasná její minulost. Gray a jeho děda Marvin, tady zůstala nedořešená jejich minulost, což pro čtenáře znamená přečíst i další díl. Napsáno jasně, stručně a napínavě.

09.11.2021 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Konečně jsem se dočkala zveřejnění Asadovy minulosti. Zásadní zvrat v Carlově životě. Změna u Rose. Opět se propojily dvě linie příběhu. Ale i trochu kritiky, první 1/3 knihy jsem nebyla schopna "uchopit", zbytečně zmatené, uvažovala jsem, že knihu odložím, zbytek knihy již stál za to.

08.10.2021 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tohle byla jízda, rozhodně se dost věcí vysvětlilo, především s Rose, ale Asad je stále záhada. Mrtvoly se v tomto příběhu považovaly na každém rohu, několik dějových linek, které na samém konci dávaly čtenáři rozuzlení.

20.09.2021 4 z 5