Totojsemja Totojsemja komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Když sem tuto sérii dočetl, vůbec sem nevěděl co mám dělat dál. Měl sem v hrudi úplně prázdno.

03.02.2016 5 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Nejlepší kousek knihy na světě: a pak Jack podsekl fazolový stvol a přidal tak ke krádeži, svádění a nepovolenému vniknutí do soukromého objektu, o nichž už jsme mluvili, ještě vraždu a ekologický vandalismus, ale prošlo mu to a žil pak šťastně až do smrti. Ani jedinkrát ho nepotrápilo svědomí po tom, co všechno provedl, ani jedinkrát se necítil provinile. Což dokazuje, že když jste hrdinou, může se vám prominout skoro všechno, protože se nikdo neodváží klást vám nepohodlné otázky.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

První jsem slyšel jako audioknihu poté jsem přečetl o prázdninách. Kniha jako stvořená pro lidi kteří se rádi zasmějí. Kniha musela být taky hodně náročná na překlad. Antonín Přidal tomu hodně přidal :D

Mort Mort Terry Pratchett

Další úžasná kniha ze zeměplochy a navíc hlavní postava je má druhá (po zavazadle) oblíbená postava SMRŤ
Albert zabručel. „Víš co se stane klukům, kteří jsou zbytečně zvědaví?“ Mort chvilku přemýšlel. „Ne,“ řekl nakonec. „Co?“ Chvilku bylo ticho. Pak se Albert narovnal a řekl: „K sakru, já taky ne. Ale asi jim někdo odpoví, a dobře jim tak.
Miluju Pratcheta.

05.02.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kariol - Jediná rozhodně nejsi. Krásná kniha. Nejlepší je ji číst před spaním, usínalo se mi po ní hodně dobře. Vždy vzbudí útulný a bezpečný pocit z toho že člověk je v posteli a ne pod mamutí tlapou :D

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nejlepší kniha z Česka. Film (taky nejlepší z Česka) znám už dávno, ale knihu jsem přečetl teprve v létě. Ale díky bohu, že na konci dostala teta Kateřina konečně pořádný stěr. Krásný a intelektuální humor. Skvost literatury. : )

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Úžasná kniha, škoda že není víc známa. Autor uvádí fakta tak že příběh vypadá uplně skutečně. Velice se mi líbí kniha v knize. Všechno do sebe nádherně zapadá. Další z řady knih které mě sestra donutila přečíst a já jí mohu jenom poděkovat.

03.02.2016 5 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

To, co lidstvu trvalo vytvořit tisíceletí, vytvořil Tolkien za pár let.

13.05.2016 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Bábi měla sice proti čtení jisté námitky filozofického druhu, ale byla ta poslední, kdo by chtěl tvrdit, že knihy, zvláště ty s velkými stranami a na měkkém papíře, nemají své uplatnění.
Jak já jeho knihy miluju!!!

05.02.2016 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Je to krásná knížka a navíc, když kolem vás při čtení pobíhá sveřepá králičice, které se naše čtyři kočky strašně bojí, je to zážitek. Jediná knížka, kterou náš králík neohlodal. Náhoda? Vždy se se mnou u knížky mazlil, i když obyčejně by mi už podrápal ruku a utrousil hraka i něco jiného na mou postel. Samotný El-hléran ta naše Jožinka. :D

07.03.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jinak slon v hroznýši mě opravdu pobavil. :-)

13.02.2016 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Jak vznikl Ankh-Morpork neboť jak moudří lidé hodili hnůj přes palubu:
První ze dvou legend vypráví o tom, že dva osiřelí chlapci, kteří město postavili, byli coby nemluvňata nalezeni a odkojeni hrošicí (v zeměplošské literatuře nazývané Orijeple, i když někteří historici tvrdí, že je to nesprávný výklad a přepis slova Orejaple, což je velmi rozšířený typ prosklené skříňky na alkoholické nápoje). Jeden most přes Ankh lemuje osm heraldických hroších figur obrácených hlavami k moři. Říká se, že až nastane čas a město se ocitne v nebezpečí, hroši oživnou a dají se na útěk.
Druhá, kterou obyvatelé města říkají velmi zřídka, praví, že kdysi za dávných časů seslali bohové na Zeměplochu povodeň. Tu přežila jen skupina moudrých lidí. Ti si totiž včas postavili obrovský koráb a na něj s sebou vzali dvojici od všech zvířat, krerá tehdy na Ploše žila. Po několika týdnech plavby začala rostoucí hromada všech hnojů přespříliš zatěžovat loď, proto-tak praví pověst-hnůj na jednom místě hodili přes palubu, a souš, která tak vznikla, nazvali Ankh-Morpork.

08.02.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Taky mám hodně rád meč kring. Hlavně neřikejte číslo, které je mezi 7 a 9. A co by se stalo kdyby mi to slovíčko uklouzlo ? UKLOUZLO KOUZLO ZLO.
Pan Kantůrek se překladem zase vyznamenal.

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

Tato kniha by si určitě zasloužila mnohem větší pozornost.

07.02.2016 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Je úžasné že rowlingová dokázala napsat bajky, které jsou opravdu nefalšované bajky. Bez doplňkových knih by série HP nevypadala tak opravdově. Mé nejoblíbenějši jsou králice Alice a fontána příznivé sudby. Ale nejradši čtu poznámky brumbála.

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

JAK vůbec může napsat tolik ůžasných, originálních a hlavně zábavných knih ???
A JAK může někdo mít tolik fantasie ???
Každá jeho kniha je skvost a tahle to jenom potvrzuje.Kniha u které budete napnutí a zároven se zasmějete.

05.02.2016

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Tyhle nejstarší díly jsou nejlepší !!!

První kniha vikinga Vika První kniha vikinga Vika Runer Jonsson

Nádherná knížka. A navíc je tam zlatá pravda o tom že chytrost je lepší než síla.
Doporučuji každému rodiči pro své dítě. (jako zástupce dítěte)

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Ale králíkem bych nechtěl být, chudáčci, čím si prošli.

07.03.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jak kdy. Ale celkově mám asi radši Štorcha. Měl by přečíst každý fanoušek české literatury