Totojsemja Totojsemja komentáře u knih

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

To, co lidstvu trvalo vytvořit tisíceletí, vytvořil Tolkien za pár let.

13.05.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příjemná, úsměvná knížka, ale přece jen trošku přeceňovaná.

11.03.2016 4 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Ale králíkem bych nechtěl být, chudáčci, čím si prošli.

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Je to krásná knížka a navíc, když kolem vás při čtení pobíhá sveřepá králičice, které se naše čtyři kočky strašně bojí, je to zážitek. Jediná knížka, kterou náš králík neohlodal. Náhoda? Vždy se se mnou u knížky mazlil, i když obyčejně by mi už podrápal ruku a utrousil hraka i něco jiného na mou postel. Samotný El-hléran ta naše Jožinka. :D

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Nevím proč, ale kapitola s doktorem Adamsem mě štvala. Možná kvůli vyprávění z lidské strany. Bude to těžké si zvyknout na lidské hrdiny...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jinak slon v hroznýši mě opravdu pobavil. :-)

13.02.2016 4 z 5

Mosty Mosty Angia Sassi Perino

Kniha mého dětství :D

12.02.2016 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Jak vznikl Ankh-Morpork neboť jak moudří lidé hodili hnůj přes palubu:
První ze dvou legend vypráví o tom, že dva osiřelí chlapci, kteří město postavili, byli coby nemluvňata nalezeni a odkojeni hrošicí (v zeměplošské literatuře nazývané Orijeple, i když někteří historici tvrdí, že je to nesprávný výklad a přepis slova Orejaple, což je velmi rozšířený typ prosklené skříňky na alkoholické nápoje). Jeden most přes Ankh lemuje osm heraldických hroších figur obrácených hlavami k moři. Říká se, že až nastane čas a město se ocitne v nebezpečí, hroši oživnou a dají se na útěk.
Druhá, kterou obyvatelé města říkají velmi zřídka, praví, že kdysi za dávných časů seslali bohové na Zeměplochu povodeň. Tu přežila jen skupina moudrých lidí. Ti si totiž včas postavili obrovský koráb a na něj s sebou vzali dvojici od všech zvířat, krerá tehdy na Ploše žila. Po několika týdnech plavby začala rostoucí hromada všech hnojů přespříliš zatěžovat loď, proto-tak praví pověst-hnůj na jednom místě hodili přes palubu, a souš, která tak vznikla, nazvali Ankh-Morpork.

08.02.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Taky mám hodně rád meč kring. Hlavně neřikejte číslo, které je mezi 7 a 9. A co by se stalo kdyby mi to slovíčko uklouzlo ? UKLOUZLO KOUZLO ZLO.
Pan Kantůrek se překladem zase vyznamenal.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jak kdy. Ale celkově mám asi radši Štorcha. Měl by přečíst každý fanoušek české literatury

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Pokaždé fandím Artemisovi ať už je jaký je a Klusák svým sarkasmem taky nikdy nezklame. Kniha která má děj a humor.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kariol - Jediná rozhodně nejsi. Krásná kniha. Nejlepší je ji číst před spaním, usínalo se mi po ní hodně dobře. Vždy vzbudí útulný a bezpečný pocit z toho že člověk je v posteli a ne pod mamutí tlapou :D

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

Tato kniha by si určitě zasloužila mnohem větší pozornost.

07.02.2016 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

První jsem slyšel jako audioknihu poté jsem přečetl o prázdninách. Kniha jako stvořená pro lidi kteří se rádi zasmějí. Kniha musela být taky hodně náročná na překlad. Antonín Přidal tomu hodně přidal :D

07.02.2016 5 z 5

Hobita mám ještě radši něž pána prstenů který se mi zdá na několika místech moc zdlouhavý. Hobit má tu správnou délku a je ta má top 10 kniha. Určitě by ji měl každý přečíst.

07.02.2016

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Je úžasné že rowlingová dokázala napsat bajky, které jsou opravdu nefalšované bajky. Bez doplňkových knih by série HP nevypadala tak opravdově. Mé nejoblíbenějši jsou králice Alice a fontána příznivé sudby. Ale nejradši čtu poznámky brumbála.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Hezká kniha pro děti ale seriál je určitě lepší.

07.02.2016 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nejdřív mi ji četl táta když mi bylo 5 v sedmi jsem ji přečetl sám. moje první delší kniha. London ví jak krásně popsat přírodu. Nádherná kniha. Opravdová klasika.

Trollí vrch Trollí vrch Katherine Langrish

Krásná kniha. veliká škoda že není víc známá. ale myslím že filmové zpracování by bylo strašlivé.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha která právem patří do historie. Krásný příběh, písně a nechybí tomu ani vtip = úžasná kniha.

05.02.2016 5 z 5