Toňula Toňula komentáře u knih

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Protože jsem nadšenou fanynkou tohoto seriálu, zajímalo mě i zákulisí natáčení či další případné souvislosti s dobou, ve které se děj seriálu odehrává. Kniha naplnila má očekávání, dozvěděla jsem se spoustu nových informací nejen o průběhu natáčení, ale i celkovém kontextu doby. Jen škoda, že postihuje pouze první dvě série, to je jediná vada na kráse této obsáhlé a dobře propracované publikace.

07.03.2019 4 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Možná o něco slabší než ostatní autorčiny knihy, ale protože mám její příběhy ráda a protože jsou hodně lidské a uvěřitelné, líbil se mi i tento. Minulost se tu opět prolíná s přítomností, ve které se hrdinové snaží napravit hříchy z doby minulé a jejich potomci se snaží pochopit,jak moc tato doba ovlivnila osudy rodičů.

06.03.2019 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Opět čtivý příběh, docela napínavý děj, jen ten závěr trochu přitažený za vlasy a překombinovaný, ale celkově solidní česká detektivka.

05.03.2019 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Neměla jsem velká očekávání co se příběhu týče, ale byla jsem překvapena čtivostí a spádem vyprávění, hrdince zpočátku mírně nesympatické jsem od druhé půle začala docela fandit a ani konec mi nepřipadal úplně špatný, i když trošku překombinovaný. Určitě sáhnu i po jiných autorčiných knihách, protože tuto považuji za poměrně slušnou detektivku.

09.02.2019 3 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Kniha nebyla vyložené špatná, příběh měl docela spád, ale nějak hlouběji mě nezasáhl. Tento problém jsem měla i u ostatních knih T. Janečkové, zatím nejvíce mě oslovil Deník Grety K.

06.02.2019 3 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Zřejmě nejčtivější díl z celé série a ačkoliv konec příběhu byl až příliš optimistický, nevadilo mi to a hrdinům jsem jej přála.

08.01.2019 4 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

Pokračování ságy mě zaujalo ještě více než první díl. Charaktery postav se postupně vyvíjejí, odkrývají více ze svých slabostí i silných stránek, děj pěkně graduje k nečekanému konci, který vlastně koncem není..Už se těším na závěr trilogie.

05.12.2018 4 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Zpočátku pomalejší rozjezd, trochu jsem tápala v postavách, ale posléze příběh nabral na tempu a stal se velmi čtivým až do samého konce. Sahám po druhém dílu.

13.11.2018 4 z 5

Deník Gréty Kaiserové Deník Gréty Kaiserové Klára Janečková

První seznámení s touto českou autorkou, zpočátku trochu rozpaky, ale posléze se děj hezky rozjel a docela zajímavě dospěl k smutnému konci.

08.10.2018 3 z 5

Kriminální případy ze Šumavy II. Kriminální případy ze Šumavy II. kolektiv autorů

Tentokrát více z historie šumavských mordů, opět čtivé, zajímavé příběh z mé oblibené oblasti.

02.08.2018 3 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Příjemné překvapení, nevěděla jsem, co od knihy čekat a ačkoliv téma výměny životů není originální, přesto měl příběh něco do sebe a pohledy obou hrdinek na situaci přinesly několik silných momentů nutících k zamyšlení.

12.07.2018 4 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Připojuji se ke kladným ohlasům na tuto knihu, lidský, uvěřitelný příběh vyprávěný pohledem několika postav, řešící problémy, se kterými se potýká téměř každý z nás - otázka důvěry, zklamání, lásky mateřské i partnerské, vlastního seběvědomí i nejistoty. Škoda, že nevyšlo více autorčiných knih, její styl mi naprosto sedí..

16.05.2018 4 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Další ze čtivých příběhů ze života se sympatickou hlavní hrdinkou řešící starosti, které mohou potkat kteroukoliv z nás - nedůvěru ze strany milovaného muže, nedorozumění mezi kolegy či přáteli, odvahu vyrovnat se s minulostí i s vlastní slabostí a nakonec odvahu jít vstříc lásce,ve kterou nedoufala..

07.02.2018 4 z 5

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Další ze série příběhů týkající se majáku Kiss River, opět laskavé vyprávění o lidských slabostech a síle lásky - milenecké i rodičovské, o propojenosti minulosti a přítomnosti, o zklamáních i štěstí, zkrátka o všech aspektech života, jak je umí vylíčit jen D.Chamberlainová.

01.02.2018 4 z 5

Ještě se setkáme Ještě se setkáme Mary Higgins Clark

M.H.Clark je sázka na jistotu - čtivý, napínavý příběh, po krátkých kapitolkách směřující k překvapivém konci.

09.01.2018 4 z 5

Vítězové Vítězové Danielle Steel

Asi jsem již trochu zhýčkaná severskou krimi a psychologickými romány jiných autorů, ale na mně poněkud trivální a snadno předvídatelný příběh. Třetí hvězda je za oddych a šťastný konec, který mi ženy máme rády.

05.12.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Po delší odmlce jsem se vrátila k Harry Holeovi a jeho dalšímu případu. Opět pozoruhodné čtení plné protikladů, falešných stop i nečekaných odhalení, napínavé od začátku do konce.

28.11.2017 4 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Čtivý,romantický příběh, trochu předvídatelný závěr,přesto spokojenost.

21.11.2017 3 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Opět příběh, který má originální zápletku, napínavý děj, ve kterém se prolínají osudy detektivů se samotným pátraním, dokonalá kombinace zajímavého vyprávění s psychologií postav vedoucí k nečekanému konci. Bude další případ dvojice Bergmanová-Recht? Byla bych pro všemi deseti.

08.11.2017 4 z 5

Pod nebem Cornwallu Pod nebem Cornwallu Liz Fenwick

Příjemná,čtivá kniha opět z prostředí Cornwallu, příroda opět dotváří kulisu příběhu dvou žen, každé z jiného prostředí,jiného věku a přesto je nakonec osud svede dohromady.

01.11.2017 4 z 5