Kriminální případy ze Šumavy II.

Kriminální případy ze Šumavy II. https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272015/bmid_kriminalni-pripady-ze-sumavy-ii-pLI-272015.jpg 4 7 5

Šumava, jedna z nejpůvabnějších lokalit naší vlasti. Kdo ji poznal, vždy se sem rád vrací. I tato kniha se vrací do krajiny hraničních hor a nabízí dvanáct příběhů. Jde o příběhy kriminální, z časů už dávno minulých, které kdysi vyšetřovali četníci, nebo později příslušníci SNB. Většina popsaných kauz se odehrála v dobách, kdy se Šumavě říkalo i Böhmerwald. Kdy města a obce tu měla dvojjazyčný název. Vimperk – Winterberg, Volary – Wallern, Kašperské Hory – Bergreichensthal, Nýrsko – Neučen, Sušice – Schüttenhofen, Kvilda – Aussergefild… Pojďme se, vážení čtenáři, společně vrátit do dob končícího Rakousko-Uherska, první republiky i na Šumavu poválečnou.... celý text

Pavlnka
31.01.2024 4 z 5

Tentokrát mě čtení bavilo více než u prvního dílu. Jsem zvědavá na další díl.

Toňula
02.08.2018 3 z 5

Tentokrát více z historie šumavských mordů, opět čtivé, zajímavé příběh z mé oblibené oblasti.

ivoiro
04.02.2018 5 z 5

Další skvělá kniha z teto série příběhů ze Šumavy.

Primán
15.12.2016 5 z 5

Druhý díl je lepší.
Staré zločiny jsou zajímavější už jenom pro obrovský rozdíl vyšetřování mezi dneškem a tehdejší dobou.
DOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cérka
27.06.2016 5 z 5

Těžko hledám slova, ale druhý díl se dle mého názoru povedl o 100% lépe. Knížku jsem si "užila". Případy jsou podány velmi čtivě. Na tu hrůzu, která se před lety na Šumavě odehrála, tak nějak mile, či snad přívětivě.

Kniha Kriminální případy ze Šumavy II. je v