Kriminální případy ze Šumavy

Kriminální případy ze Šumavy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257795/bmid_kriminalni-pripady-ze-sumavy-257795.jpg 4 14 8

Odrácená strana Šumavy Šumava – průzračný, voňavý horský vzduch. Nádherná příroda, úchvatná jezera, slatě, prameny řek, dokonce prales. A také místa bývalých vojenských cvičišť, kam po desetiletí nevstoupila lidská noha. Jenže Šumava, to bohužel není jen všeobjímající krása, nádherná příroda a idylická krajina, jak ji vnímá snad každý, kdo sem zavítá. I zde se můžeme setkat se zločinci a kriminálními případy. I tady s nimi muži a ženy zákona svádějí každodenní, nikdy nekončící zápas…... celý text

Pavlnka
23.01.2024 3 z 5

Sice pravdivé příběhy, ale nějak mě neoslovily. Takové suché, nudné a bez šťávy. Rychlé přečteny a asi i rychle zapomenuty.

sakro
17.09.2023 5 z 5

Velmi příjemné a oddechové počtení evokující tolik oblíbenou televizní Policii Modrava. Chápu, že kdo čekal krimi, bude zklamán. Ale kniha poskytuje přesně to, na co upozorňuje ve svém předslovu, a to že, cituji:"není literaturou faktu, nýbrž povídkovým zpracováním skutečných událostí za použití autorské licence." Tak mi autoři knihu představili, tak jsem ji přijal a proto jsem nesmírně spokojen. Takže odcházím zajišťovat další díly.

janina66
11.01.2021 3 z 5

Příběhy podle skutečných případů. Podané, ale velmi nezajímavým, až nudným způsobem, převyprávěním. Žádné vyšetřování. Ale krásný popis šumavské přírody.

Radka1911
29.08.2019 4 z 5

Sbírka dvanácti kriminálních povídek zpracovaných podle skutečných událostí. Pěkná, zajímavá, odpočinková knížka.

ivoiro
04.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha - soubor jednotlivých případů. Knihu muzu jenom doporučit.

Marla
31.12.2017 4 z 5

Zajímavé čtení.

Primán
15.12.2016 5 z 5

Kniha je super,
člověka zaujme. Autoři se snaží popsat nádheru šumavské přírody, kterou hnusí trestné činy. V knize jsou případy od vraždy až po rébusy pro právníky.
MOHU JEN DOPORUČIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cérka
12.03.2016 3 z 5

Když si člověk půjčí podobnou knihu, předpokládá vraždu na "každé stránce", zároveň napětí a nedočkavost jakpak si detektivové poradí a zapeklitý případ vyřeší.
V této knize je vyšetřování nuda, autor se snaží podat kriminální případy trochu jinak, popsat krásu Šumavy a na druhou stranu odpornost zločinu, ale to je tak všechno. Možná jsem čekala něco ve stylu vyšetřování 1.oddělení :-) a nedočkala se.

Kniha Kriminální případy ze Šumavy je v