TomK TomK komentáře u knih

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Tohle je prostě klasika! Dobře se čte, je napínavá, vtipná, obsahuje vše, co skvělá kniha má mít. Díky ní si vždycky vzpomenu na ty časy, kdy člověk lítal po venku a objevoval různé "záhadné" místa a víc k životu nepotřeboval. Opravdu by si jí měl přečíst každý v každém věku.

02.07.2017 5 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

I když je mi prostředí dostihů velkou neznámou, v této knize jsem se do něj velice rád podíval, napsané formou, která mi vyhovovala a i když jsem pár výhrad k příběhu měl, jako např. velké napětí se bohužel u mne nedostavilo, rád jsem zkusil něco nového :) Příjemné čtení.

20.06.2017 4 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

tak co říct o panu McBainovi? snad jen to, že tahle kniha se opravdu nedala odložit a naprosto mne překvapila svým spádem, napětím a dialogy !! Myslím, že se velice brzy zase rád stanu součástí 87.revíru :)

20.06.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Pan Carter se vrátil k nám s další knihou a hned na začátek musím říct, že to byla pecka. Ano, je pravda, že tohle veledílo se odlišuje od ostatních, ale mne to ničemu nevadilo, naopak, to jak si hraje s psychologií je opravdu obdivuhodné a jeho minulé zaměstnání se opravdu projevilo. Je pravda, že některé věci člověk mohl už vidět i ve filmech a podobně, ale autor si s tím pohrál takovou elegancí, že předčil všechno a v takové podobě jsem ještě nečetl nic podobného a na tom je krása knih. Pokud autor umí si tak pohrát se vším a necháte se vtáhnout, dostanete opravdu "zlobu", která Vás nenechá spát a chcete vědět jak to vlastně dopadne.... Opravdu doporučuji všem!!

24.04.2016 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Páni, tak musím říct, že tahle kniha mne opravdu dostala a opravdu jsem si zhltl. Před panem spisovatelem vzdávám úctu, protože situace popsané v knize a obecně postava Leonard mi opravdu přirostla k srdci, dokonce v některých momentech a v chování se tam člověk dokáže najít a musím říct, že takovou knihu jsem ještě opravdu nečetl, i když je pravda, že Leonard je opravdu cinický a v některých momentech na Vás může působit, že se mu opravdu chcete smát, tak s ním prožíváte každou minutu a snažíte se mu pomáhat (aspoň já ano).
Opravdu stojí za přečtení :)

09.03.2016 5 z 5

Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt Ed Brubaker

Musím říct, že to byla opravdu jízda, kterou završil jak výborně napsaný příběh tak i dokonalá kresba :) Jde vidět, že i postavy jako jsou Kapitán Amerika dokáží napsat lidi, kteří ví jak udělat takovou postavu i přes její smrt nesmrtelnou :-P
I když to zrovna není má oblíbená postava, tak nemohu jinak než vřele doporučit :)

04.03.2016 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje první kniha od manželské dvojice a musím říct, že mne opravdu překvapili. Je to opravdu nářez, napínavé až do konce a napsané stylem, který mi opravdu vyhovuje. Krátké, výstižné kapitoly plné napětí a skvělého příběhu. Co víc si přát :)

12.01.2016 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Skvělá kniha :) i když mi právnické prostředí je celkem cizí, tak jsem neměl žádný problém se do knihy začíst a to díky skvělému psaní, které Vás naprosto vtáhne do děje :) Panu Connellymu dávám palec nahoru!

07.01.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další skvělé dílo od pana Nesba. Romský král a bohyně odplaty. Kniha se čte sama a je pravda, že některé části byli trošku rozsáhlejší a trochu z mého pohledu utahané, tak vše vynahradil skvělý a strhující závěr :) Harry Hole prostě jede!!

05.01.2016 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Můj první počin od pana Meyera a musím říct, že je to skvělá kniha. Hlavně postava Benny,který zažívá ne moc dobré období v manželství a chlastu je skvěle popsané a následné jeho odvykání. Při odvykání se mi líbili skvěle napsané myšlenky co se odehrávali v jeho hlavě. A potom taky příběh pana mstitele byl skvělý. I když pan Meyer nepoužívá brutální popisky, přece jenom napětí knihou jenom srší a rozhodně by nemělo uniknout :)

12.12.2015 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Musím panu Horowitzovi smeknout, protože tohle je opravdu skvělý Holmes jak má být. Opravdu si nedokáži představit lepší poklonu. Pro fanoušky Sherlocka povinnost :)

05.12.2015 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

"Vím čeho se nejvíc bojíš..." Knihy Roberta Huntera jsou jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četl. Další brutální kniha u které hltáte každý řádek a každou kapku krve :D Nemohu jinak než zase doporučit a vzájemné popichování Garcii a Huntera je taky naprosto super, nejlepší detektivní dvojice:)A taky žasnu každou knihou jaký má pan Carter v některých oblastech (psychologie,počítačová technologie,atd.) obrovský přehled, někdy až se mi tomu nechce věřit. Naprosto dokonale zvrhlé dílo!

03.12.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Harry Hole je bůh :) Musím říct, že i když to bylo mé první seznámení s panem Nesbem, tak nechci skončit a musím číst dále, je to opravdu pan spisovatel. I když musím říct ,že drogové prostředí mne moc nezaujalo tak i přes to se to četlo skvěle a líbilo se mi prokládání dopisem,které bylo opravdu poutavé :) Vrhnu se do dalších koutů Osla a jiných částí Země a budu nadále fandit panu Holeovi, který je občas opravdu nesmrtelný :)

02.12.2015 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

" Když je realita příliš nesmyslná a rozum nad ní zůstává stát, lidská mysl si někdy vytvoří svou vlastní." Musím říct, že tahle kniha je až neuvěřitelně mrazivá a pravdivá. Zvrácena "reality show" vysílaná na internetu je opravdu šílený nápad, ale v dnešní době bohužel pravdivý a může se stát kdykoliv skutečností. Pan Carter opravdu uhodil hlavu na hřebík a nejenom, že kniha je skvěle napsaná a nemůžete se od ní odtrhnout, ale i tím, že se nebojí psát o takových tématech má ode mne obrovské plus a chce poukázat na to, jaká dnešní doba opravdu je( zvláště o tom vypovídá poslední hlasování). Doporučuji všem!
Pan Carter u mne vyhrál na plné čáře :)

28.11.2015 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Má první kniha o Wallenderovi a od pana Mankella. Musím říci, že kniha byla neskutečná. Od první chvíle co jsem ji začal číst, tak je pravda, že jsem si říkal co mne čeká,ale uchvátila mne díky tomu jak je napsaná a i když je rozjezd pomalejší a hodně často se díky autorovi dostáváme do hlavy pana Wallendera, je to opravdu zážitek. Dokonce se kniha dá číst i pokud Vaše myšlenky nemají moc pozitivní dopad v momentálních chvílích Vašeho života a i když taková četba asi není vhodná, stejně se díky ní dostanete do světa ze kterého nechcete odejít. Děkuji pane Mankelle za zážitek. Opravdu mám co dohánět ve Vaší tvorbě.

21.11.2015 5 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Super kniha :) jsem spokojený s panem Rollinsem. Kniha sice působí jako akční béčkový film, moc akce, moc postav, ale ani mne to nevadilo, bylo to totiž napsané poutavým stylem a kniha si mne vtáhla do děje a nenechala mne klidným a je to takový odpočinkový žánr :) . Autorovi přikláním velké plus za některé pravdivé události, které jsou sepsány na konci knihy :) myslím, že autora budu nadále sledovat :)

16.11.2015 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

naprosto skvělý thriller :) napínavé až do konce a vztah obou sester byl opravdu místy až znepokojující a opravdu jsem se nenudil u žádné stránky. Lisa Gardner se právem zařadila do mé knihovny :)

08.11.2015 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tak tahle kniha mi dala opravdu zabrat :D asi to bylo tím, že jsem autora nepochopil, ale připadalo mi jak kdyby to psal pod vlivem omamných látek, protože věty mi nedávaly smysl a kompletně celý děj, nebo spíš,že já jsem nebyl pod žádným vlivem :D dokonce i postavy a všelijaké situace mi připadaly hodně nereálné, jak kdybych byl v jiném světě :D snažil jsem se dát knize šanci a dočetl jsem ji nějak do půlky, ale jelikož jsem z toho měl potom hlavu jak balón tak jsem byl donucen jí odložit a ani jsem ji nedočetl. Je to škoda, protože první část mi připadala opravdu zajímavá, ale potom už jsem to opravdu vzdal. Myslím, že tomuhle autorovi se budu vyhýbat :D

05.11.2015 1 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Tohle byla bomba :) Mo se právem zařadila mezi mé oblíbené spisovatele, kniha má spád, je napínavá a její popisy jsou místy brutálnější, což mi opravdu nevadí :D :) jediné co bych vytkl, tak v půlce mi některé místy přišly trochu zdlouhavé, ale vzhledem k tomu, že jste od začátku napjatí jak to dopadne, tak pár takových míst pomalu ani nepostřehnete a necháte se unášet skvěle napsaným dějem :) jsem zvědavý na její další počiny :)

01.11.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Bohužel musím říct, že takhle kniha se mi moc nezamlouvala. Příběh je bezesporu originální, jenže na můj vkus až příliš překombinovaný a i když mám rád počítačové hry tak jsem byl akorát zmatený při popisování samotné hry. Knihu jsem nedočetl, ale autorku budu sledovat dále, protože její jiné tituly stojí za pozornost :)

28.10.2015 3 z 5