tomas8334 tomas8334 komentáře u knih

Kráky Kráky David Stypka

David je moje srdcovka. Básničky jsem průběžně četl na instagramu, ale mít je takhle pohromadě v knížce je prostě výrazně lepší!

21.01.2023 5 z 5

Děti nového světa Děti nového světa Alexander Weinstein

Kdybych měl tuto knihu shrnout jedním slovem, bylo by to "Znepokojivé".
Během čtení jsem si několikrát vzpomněl na seriál Black mirror - podobnost některých témat je zjevná.
Osobně mě bavily spíš ty delší povídky, kde autor stihl příběh více rozehrát. Všechny povídky jsou totiž v podstatě neukončené a dávají tak prostor vlastní fantazii, co by mohlo být dál..? Musím přiznat, že u některých příběhů bych se to rád dozvěděl přímo od autora. Věřím, že jeho příští kniha nebude povídková, ale plnokrevný román!

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Tak. A je dočteno. Musím říct, že třetí díl jsem přečetl asi nejrychleji, i když je nejdelší. Asi je to tím, že už jsem se adaptoval na způsob autorova vyprávění a na rozsáhlost celého příběhu (jak lidskou, tak časovou).
Tleskám autorově představivosti a umění vyprávět příběh tak spletitý a košatý, kde vše má své místo, i když se to kolikrát vyjeví až zpětně..
Teorie Temného lesa je opravdu zneklidňující a Vesmír už pro mě nikdy nebude stejný jako dřív.

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Měl jsem problém se do knihy vpravit - možná proto, že jsem ji začal číst hned po dočtení prvního dílu. Taky je v ní mnohem více postav a dost jsem se ztrácel. Cca první třetinou jsem se prokousával ztěžka. Ale pak se to zlomilo a zase to byla jízda!

15.01.2023 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Musím říct, že takovou knihu jsem ještě nečetl! Myslel jsem si, že po přečtení Kulového blesku už trochu tuším, jak autor píše a přemýšlí. Ale to jsem se teda pěkně mýlil. Úplně mě to pohltilo a vyplivlo až na poslední straně :-)

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Knihu mi půjčil kamarád - vůbec nic jsem o ní ani o autorovi nevěděl, anotaci jsem nečetl, takže jsem netušil, do čeho jdu. Na začátku mě polekala čínská jména, ale naštěstí tam těch hlavních postav moc není, takže se mi nepletla.
Navzdory pomalému tempu vyprávění se mi kniha četla dobře a příběh mě bavil. Je to zase něco úplně jiného, než obvykle čtu.
No a teď jdu na Problém tří těles :-)

08.12.2022 5 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

Tahle knížka mě hodně bavila. Autora znám od "dětství" - Chladný plamen jsem četl snad 4x a Skrýš mě kdysi taky hodně bavila. Po letech jsem se rozhodl přečíst si od něj něco dalšího - Služebníci soumraku a Ashley Bellová byly poněkud slabší kousky, ale Ochránce to opět nakopl na 100%!

10.02.2022 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Kniha přečtena jedním dechem. Rudolf je skvělý vypravěč, který čtivou formou líčí slasti a hlavně strasti své práce. Kdo má nějaké zkušenosti z pobytu v Asii, jistě mi dá za pravdu, se mu tamní realitu podařilo vylíčit na jedničku!
A někde mezi řádky na vás občas vykoukne (i když bez moralizování) varovně zdvižený prst jako upozornění, že záchrana planety Země začíná u každého jednoho z nás, ne na druhé straně světa..

21.12.2020 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Konec dobrý, všechno dobré. Na jednu stranu mi budou Alex s Connerem chybět, na druhou jsem rád, že tenhle díl už je poslední. Série si tak až do konce udržela náboj a dynamiku (až na občasné zakolísání ve 4. a 5. dílu). Měl jsem strach, že to bude Chris Colfer protahovat a ze skvělého příběhu se stane "telenovela". Naštěstí se to nestalo a já můžu s klidným svědomím celou sérii doporučit.

19.06.2019 5 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Čte se to pořád dobře, ale už je to taková "nastavovaná kaše" - motivy se opakují a "šokující zvraty" přestávají šokovat.. Doufám, že příští díl už bude opravdu ten poslední, to věčné natahování děje podle mě celou sérii zbytečně sráží.. Ale chápu, že kniha je cílená na jinou věkovou skupinu než 40+ ;-) A moje holky ji milují.

25.12.2018 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Mám prostě pro Gaimana slabost..

24.06.2018 5 z 5

Musím říct, že mě to dost bavilo. Cestu Dominiky jsem průběžně sledoval na FB, ale knížka s krásnými fotkami a vtipnými ilustracemi to posunula ještě o třídu výš. Velikej respekt před touhle slečnou!

11.06.2018 5 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Dočetl jsem jen "z povinnosti", tenhle Adams šel úplně mimo mě.

05.06.2018 2 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Ale jo, pořád dobrý, i když musím říct, že čtvrtej díl už mě zdaleka nechytil tolik, jako ty předchozí. Nejvíc mě ovšem irituje ten otevřenej konec (stejně jako u předchozího dílu). Otevřený konce prostě nemám rád!
Na druhou stranu 40+ není cílová skupina týhle série, takže si o ní můžu myslet, co chcu ;-)
Mým dětem se knížka bude určitě líbit stejně jako předchozí díly, a to je hlavní.
A já si ty další díly stejně taky přečtu (a nejen proto, že nemám rád otevřený konce) ;-)

30.05.2018 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Právě jsem dočetl poslední díl - trvalo mi to skoro stejně dlouho, jako ten první (ostatní jsem zhltnul o poznání rychleji..) Když pominu to, že jsem u četby tohoto dílu odvařil čtečku (Ka? Kaká) a konec dočítal na mobilu, tak su s výsledkem spokojen. Jasně, že mě sai King lecčím nakrknul, ale nebudu spoilerovat a dávám palec nahoru za to, jak chytře to na konci zaonačil!

25.05.2018 5 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Četl jsem holkám před spaním a dobrý. Už se ptaly po dalším dílu.. ;-)

24.05.2018 5 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Hilda super jako vždycky, ale tento týden už je to moje druhá knížka s otevřeným koncem, grr.

02.01.2018 5 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

První díl jsem koupil dceři k narozeninám v červnu - asi 2 měsíce ležel nepovšimnut v knihovně, pak na knížku náhodou narazila u kamarádky! a od té doby Hildu miluje :-)
Druhý díl dostala tento týden k svátku a třetí si schovám na Vánoce.

08.09.2017 5 z 5

Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Karel Jedonek

Krásná knížka pohádek a pověstí - čteme s holkama před spaním. Jsou nadšené, protože ta místa znají, ale doteď nevěděly nic o jejich historii - ani já ne.
Ještě musím pochválit krásné obrázky! Tato knížka by si zasloužila dostat se do běžné distribuce!

21.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo, pro Harryho mám slabost. Občas jsem tápal v postavách kdo je kdo, protože od posledního dílu už přece jen uplynulo hodně vody. Přečteno za dva večery, u mě dobrý!

17.06.2017 5 z 5