tomas3272 tomas3272 komentáře u knih

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Teda za mě rozhodně lepší než předchozí díl. Vzhledem k tomu, jak jsem byl z minulého zklamaný, tento byl super! Od honičky přes půl světa až po napínavý konec. Laťka je opět poměrně vysoko, jsem zvědavý jaký bude další díl.

21.04.2020 4 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Velice jsem se těšil na další díl série, protože jsem měl dva roky pauzu. První třetina knihy byla super, zajímavá zápletka, rádoby jednoduchý zločin. Nevím čím to, ale omámení mě začalo pouštět ve druhé třetině a poslední úsek knihy byl divný. Jaksi mi to tam nesedělo, i když se autoři snažili sebevíce. Na konci bylo jasné, že se snažili připravit půdu pro další knihu, na kterou se ale k mé lítosti pramálo těším. Doufám, že se nevrátí člověk, o kterém je řeč ... Jo a Constance mi začíná jít víc a víc na nervy. Měl jsem ji fakt rád, ale přijde mi, že se poslední dobou mění v krávu. Kéž by autoři napsali opět taková esa, jako bylo prvních pár knih a trilogie o Pendergastovu bratru.

07.04.2020 3 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

U mě měla celá série vzestupnou tendenci. Poslední díl se mi líbil suverénně nejvíce, poslední třetina knihy se četla prakticky jedním dechem. Skvěle to gradovalo, super zakončení celého příběhu.

05.04.2020 5 z 5

Kompletní průvodce půstem Kompletní průvodce půstem Jimmy Moore

Super napsaná kniha, přečetl jsem ji velice rychle. Neměl jsem tušení, že obyčejný půst může mít tak blahodárné účinky na lidské tělo. Sám jsem zkusil již několik půstů a ve finále to není tak složité, aneb jak píší autoři, hlad přichází ve vlnách. Není tam stále.

01.04.2020 5 z 5

Startup za pakatel Startup za pakatel Chris Guillebeau

Velice čtivé a motivující, lituji jediné věci, že nemám páru v čem bych podnikal. :)

01.04.2020 4 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Druhý díl mne bavil rozhodně více než první. Jsem zvědavý, jak bude příběh eskalovat v knize třetí.

01.04.2020 4 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Moc pěkně napsané, jak to tehdy bylo. Jedinou výhradu mám, a to, jakým způsobem se Des zbavil všech Sithů. Na můj vkus trochu jednoduché. Mimo to ale super čtení.

02.01.2020 3 z 5

Václav IV. - záhady a mysteria Václav IV. - záhady a mysteria Vladimír Liška

Kniha se četla pěkně, jen nechápu, proč je to z kategorie záhad a mystérií, nic záhadného mi tam nepřišlo.

07.12.2019 3 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Stále mě tato sága baví, nicméně ale musím podotknout, že už se nemohu dočkat konce. Na události je kniha bohatá a příběhy jsou klasicky barvitě podány. Jak již nikdo ale psal, první generace je pryč a novější nezaujme, protože není možné dát každé postavě potřebné množství prostoru. Uvidíme, jak to půjde dále.

08.09.2019 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Hodnotím průměrně. Já bohužel nejsem úplně cílová skupina pro tento typ knih, nicméně musím ocenit kvalitu některých vyprávěných "příběhů". Několikrát jsem byl skutečně dojat. Na druhou stranu mi ale vadilo, že těch příběhů tam bylo až moc.

07.03.2019 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Mě osobně kniha moc neoslovila, což je čistě subjektivní věc, a to z toho důvodu, že nemusím krátké povídky. Na druhou stranu nutno dodat, že některé příběhy byly skutečně zdařilé a měly zajímavý konec. Věřím tomu, že komu krátké příběhy nevadí, se bude kniha líbit.

05.02.2019 2 z 5

Pod habsburským orlem Pod habsburským orlem Jiří Pernes

Tuto knihu hodnotím velice pozitivně. Autor velice poutavě popisuje situaci na přelomu 19. a 20. století mezi (nejen) Němci a Čechy. Vřele doporučuji všem, kteří chtějí více porozumět tehdejší době.

07.01.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Velice zajímavá kniha. Přečetl jsem ji cca za 14 dní (na mě poměrně rychle), stále mě nutilo dozvědět se, kam se to vyvine. Kniha mě ale naplno dostala až v poslední kapitole, kde trisolarané otevřeně sdělili, o co jim jde. Teď se strašně těším, až si koupím další díl a začtu se dál.

25.08.2018 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Tento díl se mi opět líbil. Bylo tam několik překvapení, které jsem nečekal, což bylo fajn. Stejně tak jsme se dozvěděli další střípek z minulosti Pendergastovy rodiny. Na druhou stranu ale musím říct, že se autoři začínají dostávat s Pendergastem do více a více absurdnějších situací včetně toho, jak Pendergasta zachránit. Jsem zvědavý, kam se bude ubírat další díl série.

18.06.2018 4 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Osvěžující díl, kdy Pendergast pomáhá Corrie řešit "normální" případ. Nebylo nouze o poutavý děj a zvraty. Líbilo se mi to mnohem více než přehnaný předchozí díl.

13.05.2018 4 z 5

Tento díl se mi z nějakého důvodu líbil více než předchozí. Možná je to tím, že je do jisté míry zlomový. Některé postavy z minulosti "mizí" a nové se objevují. Jsem velice zvědav na IV.

04.04.2018 5 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Pendergastovu serii zboznuju a prakticky vsechny predchozi tituly byly napinavy pecky. Bohuzel ne tento. Aspon z meho pohledu. Bylo to uz strasne prehroceny... Chtel jsem, abych to uz mel za sebou a mohl se vrhnout na dalsi dil. Uprimne doufam, ze bude mnohem lepsi.

19.10.2017 2 z 5

Chladnokrevná msta Chladnokrevná msta Lincoln Child

Pokračování děje z předchozí knihy. Bavilo mě to, zajímavě graduje ústřední příběh. Předchozí díly mě ale bohužel zaujaly více.

19.10.2017 3 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Skvěle napsáno. Příběh je nesmírně poutavý. Nevím, na kolik jsou jednotlivé události skutečné, ale dílo je to přečteníhodné!

06.08.2017 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila. Je čtivá a skvěle plyne, tak, jak je u Vondruškových titulů zvykem. Jelikož jsem ale od zmíněného autora přečetl již několik knih, tak se mi nelíbí jedna věc, byť pravděpodobně malicherná. Jde o neustále opakující se slova jako suknice, jizba, atd. Možná je to jen mnou, ale myslím si, že by nebylo od věci využít nějaká ta synonyma.

22.07.2017 4 z 5