Tom121 Tom121 komentáře u knih

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Ze začátku jsem nechápal vysoké hodnocení. U Kelsiera a Vin jsem si hned vybavil podobnost se Zaklínačem a Ciri. Jenže pak se charaktery začnou vyvíjet, poznávat motivace, svět atd. No, a chytlo mě to natolik, že mi ani nevadila jednoduchost textu nebo částečné prvky YA.
Na začátku si myslíte, že je jasné kam to směřuje, ale děj je naprosto nepředvídatelný a závěr strhující, že se nelze odtrhnout.

09.03.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Z počátku by jednomu bylo Rudolfa líto, jak má těžký život. Pak se však dostane do fáze, jak se zbavovat jednotek co nejefektivněji a je to pryč. Určitě výjimečný "člověk", jehož schopnosti a talent byly využity nejhůře jak mohly. Kdyby raději zůstal u obnovování farmy v močálu.

19.07.2018 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Stačilo na začátku pár poznámek, soustředit se a šlo se v té změti postav a dějů vyznat. Postavy zajímavé a od druhé půle mě to již vyloženě chytilo. Kniha neobsahuje vatu, pořád se něco děje, rozhodně plus po takovém Mistbornu od Sandersona, kde šlo knihu o třetinu stránek osekat.
Na druhou stranu motivy a fungování světa nejasné. Proto musím hodnotit níže. Dám krátkou pauzu a určitě budu pokračovat Domem mrtvých.

07.11.2021 3 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Příběh prý může být jen tak dobrý, jak má kvalitní záporáky. U Dravce jsem vnímal silnější odpor k záporákům než sympatie k hlavní postavě. Pro mě top postava Aboli.
Fajn dobrodružný příběh se vším co k tomu patří, námořní bitvy, piráti, zlato, ženy... Jen bych občas oželel ty detaily o sebeuspokojování apod.

17.02.2021 4 z 5

To To Stephen King

Sedíte u toho večer hodinu, dvě a děj se neposune. Přesto ten čas u knihy uteče jak voda.
Vrátil jsem se do dětských skautských let, jak jsme běhali po lese a stavěli bunkry. Líbilo se mi prolínání časových rovin a vnímal nostalgii setkání dospělých jako při svém srazu se spolužáky ze školy.
A tentokrát se Kingovi povedl i závěr příběhu.

26.11.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Poslední díl skvělé série. Nejvíce stran ze všech dílů. Velká očekávání velkých věcí. Proto zamrzí, že jsou v knize téměř epizodní úseky, které děj neposouvají dopředu. V polovině knihy jsme pořád na začátku. Zakončení je však výborné a vede ke spokojenosti, což se ne každé takové sérii povede.

04.09.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

No teda. To byl večer... A následně těžký vstávání do práce :D

21.05.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nesbo bez Harryho? Průměr. Čtivá povídka, co rychle uteče. Hlavní hrdina působí nevěrohodně, vykonstruovaně. Olav se prezentuje, že není příliš chytrý, přesto chrlí zajímavosti z různých oborů. Je hrozně citlivý, dobrosrdečný, přesto běžně vraždí. Jako samostatná povídka v nějakém souboru, ok. Jako samostatná kniha, za mě ne. Příště zas raději Harryho.

27.06.2016 3 z 5

Provokatér Provokatér Ed McBain

"Dokonalý" zločinec Hluchý se poprvé objevuje na scéně a uvádí 87.revír v totální chaos, na který detektivové dlouho nezapomenou. Toto seznámení s Hluchým je pro čtenáře Bainových detektivek povinnost.

18.03.2015 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Moje první setkání s Koniášem i Žambochem. Ze začátku trochu rozpačité pocity. Hlavní hrdina sympatický, ale děj pomale plynul a moc nezaujal. Druhá polovina knihy už byla hodně akční, měla spád a nemohl jsem se odtrhnout. Nebylo moc vyjasněno, proč všichni chtějí Koniáše zabít, to je nejspíš jasnější z dějě předchozích knih. Asi si je budu muset přečíst.

05.08.2015 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Musím říct, že Sněhulák i Levhart mě bavili víc. Nicméně pořád je to parádní krimi a Nesbo v tomto žánru je špička. Ve spoustě názorů čtu, že se z Haryho stává superman. Já v tom spíše vidím, že v některých situacích měl prostě hodně štěstí. Přece jen na druhou stranu, osud mu moc nepřeje.

16.01.2015 4 z 5

Nahé slunce Nahé slunce Isaac Asimov

Za mě lepší ve všech směrech oproti Ocelovým jeskyním. Jak vyprávěním, prostředím, tak detektivní zápletkou, ač ta opět není to hlavní. Pátou hvězdu nechávám do rezervy na další díly. Předpokládám, že se budou dít "velké věci".

12.08.2020 4 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Většina komentářů se věnuje hlavní povídce Volání divočiny, která je úžasná a jednoznačně nejlepší. Další povídky jsou úrovní proměnlivé od výborných (Rozdělat oheň), přes spoustu průměrných až po nudné (Porportukův rozum).

30.08.2018 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Bavilo mě to. Chtěl jsem dát 5 hvězdiček. Za závěrečné odhalení vraha a jeho motivaci musím jednu ubrat. Snaha o šokující zvrat byla spíše na škodu.

19.01.2017 4 z 5

Arktická mise Arktická mise Robert Ludlum

Maximálně kladní hrdinové svádějí boj na dvou frontách. Nenáročný příběh (tajemná záhada o letadle mě hned napadla) na malém ostrově v Arktidě neurazí milovníky špionážních a akčních knih. Jako pohodové a nenáročné čtení mohu jedině doporučit.

09.02.2015 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Darthvader77: Taky jsi mohl označit spoiler. Ne všichni mají přečteno nebo dočteno při čtení komentů. A když už, tak se nejedná o Sandora Clegana (Ohař), ale o jeho bratra Gregora Clegana (Hora)

12.01.2015

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Po letech druhém přečtení musím hvězdu ubrat. I když je to dobrá kniha, je tematicky stejná a slabší než Kmotr. Obsahuje dějové odbočky, které by se daly oželet. Děj je hezky zakončen.

01.12.2014 4 z 5