ToInfinity.cz ToInfinity.cz komentáře u knih

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

U této knihy jsem neměla velké očekávání, nicméně mě příjemně překvapila. Skvělá oddechovka, kterou si sbalíte s sebou na dovolenou. Skvěle vykreslené postavy okolo Café Estrella, se kterými by se snad každý chtěl přátelit a prostředí, kde se příběh odehrává.

16.01.2023 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Podvědomě jsem se této knize asi vyhýbala. Jednu dobu byla prostě všude. Kam se člověk podíval, tam tahle modrá obálka. Lidé z reklamy asi udělali dobrou práci. Ovšem nutno říct, že skvělou práci odvedl i autor. Ta kniha je prostě dobrá! Hned po přečtení jsem si v knihovně zarezervovala Noční lov. Neuvěřitelně mi sedl styl jakým je napsaná, prostředí Londýna - o tom ani nemluvě a vyšetřovatelé Peterson a Moosová? Bravo! Abych ale jen nevynášela do oblak, tak paradoxně mě úplně nezaujala hlavní postava Eriky Fosterové ????. Nedokážu říct proč, ale chvílema mi až vadila. Možná, že se ale v dalším díle skamarádíme ????. Takže na závěr rada, pro ty, kteří ještě nečetli: "Čtěte Bryndzu!"

26.02.2019 4 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Nejlepší knížky se vám dostanou do ruky náhodou. Tuhle jsem zahlédla v knihovně a zaujala mě spíš obálka, tak jsem si řekla, že by to mohlo být takové fajn oddychové čtení. Ale bylo to více než to. Takhle knížka byla naprostá bomba a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh se odehrává ve dvou časových linkách. V Paříži 1910 a v Londýně 1988. Mladá studentka Petra se místo psaní své disertační práce snaží vypátrat tajemství z mládí svého zesnulého dědečka. Touhu po pravdě ruku v ruce doprovází i strach z toho, co objeví a čeho starý pán až do své smrti litoval. Při pátrání v archivech a knihovnách se pomalu dozvídá o "zakázané" lásce cukrářského učně Guillauma a dcery majitele cukrárny Jeanne. Ale jak to souviselo s jejím dědečkem Jimmem?
Tohle byl přesně můj šálek kávy. Kniha tlustá tak akorát, skvělé popisy prostředí Paříže, cukrárny ale i chudších čtvrtí a do toho skvělý a neotřelý příběh mladých lidí. Za mě určitě ano, ano, ANO!

30.01.2019 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Opět v Tree Pines a opět skvělé počtení. Jedná se o třetí knihu v pořadí a zatím se mi tato líbila nejvíce. Dozvídáme se více o minulosti vrchního inspektora Gamache a do toho skvělá detektivní zápletka. O finální gradaci děje ani nemluvím. Za mě stokrát ano!

29.01.2019 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

U knihy mě zaujala především obálka. Ta je naprosto nádherná! U textu je to už horší. Námět sám o sobě není špatný, postavy jsou sympatické. Ale. První polovina knihy je natahovaná nic moc se tam neděje. Druhá polovina knihy je až moc urychlená. Za mě průměrná oddychovka u které nemusíte moc přemýšlet a nepožadujete náročný děj.

02.01.2019 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

V první polovině knihy jsem si říkala: „Vážně je to ono? To je ten trhák?“. Nic moc se neudálo a stále dokola se opakovaly policejní výslechy. Ovšem abych jen nekritizovala, v druhé polovině kniha dostává spád. Dozvídáme se důležité střípky příběhu, které do sebe pomalu začínají zapadat, a musím se přiznat, že konec pro mě byl překvapivý. Styl psaní byl celkově příjemný a oddychový, přesně ten, u kterého není nutné se moc soustředit. Moc se mi líbilo i psaní z úhlů pohledu téměř všech hlavních postav. Určitě nechci říct, že knížka je celkově špatná. Ale přečetla jsem si ji a to je tak všechno. Nezanechala ve mně ten pocit, o kterém pak ještě nějakou dobu přemýšlíte a knihu máte v hlavě.

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Některé kapitoly jsou psány i z pohledu vraha, což dodává knize neuvěřitelný spád. Dozvídáme se zde důvody jeho činů, jeho způsob myšlení. Kniha mě doopravdy pohltila a měla jsem ji velmi rychle přečtenou. Po dlouhé době mě něco zaujalo tak, jako mnou velmi opěvovaný Kepler a troufám si říct, že dvojice Luc a Ava jsou asi nejsympatičtější vyšetřovatelé, o kterých jsem kdy četla. Už teď vím, že v mé knihovně rozhodně nesmí tato detektivka chybět a moc se těším na pokračování.

08.10.2018 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Knihu jsem si vybrala na doporučení kolegyně z práce, která četla i předchozí dílo autora - Ledové sestry. Už anotace mě zaujala a uznávám, že doporučení bylo oprávněné. Příběh zasazený do temných vřesovišť nedaleko Londýna spolu s popisem britského ponurého počasí udělá své. Knihu jsem měla přečtenou i za poměrně krátkou dobu. Nelze se od ní odtrhnout, nutí vás číst dál, abyste se to proklaté tajemství také dozvěděli. Pokud jste ale strašpytel jako já a máte husí kůži při hororech, kde se vyskytují duchové, tak nedoporučuji číst o samotě. Tuhle knihu bych si na chatu na samotě prostě nevzala.

08.10.2018 3 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Láska. Provence. Kniha je velmi příjemná oddychovka. Ve chvílích, kdy jsem knížku četla jsem měla chuť nasednout na první letadlo a do Francie se vydat. Příběh a "zápletka" se mi také líbila. Heidi a hlavně Charlottu jsem si zamilovala. Mohu určitě doporučit. Na takové to letní čtení ideální :-)

08.10.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Z této knížky mám velmi rozporuplné pocity. Keplera miluju, ale tohle mi přišlo takové nucené. První polovina knihy mi přijde naprosto zbytečná a musím se přiznat, že jsem se nemohla moc překousat. Spád to dostalo až cca v posledních 200 stránkách. Za mě u Keplera podprůměr.

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Moje druhá kniha od Kinga a popravdě jsem moc nevěděla jestli se mi bude líbit. Nejsem moc na povídky, mám raději delší romány, ale na doporučení kamarádky jsem dala a rozhodně jsem nelitovala. Kniha se skládá z 15 samostatných povídek. Na začátku je úvod, kde autor přibližuje psaní jeho povídek. Dále je ke každé povídce pár slov "Jak povídka vznikla". Musím říci, že hned z prvního příběhu - "Pitevní sál číslo čtyři" jsem měla husí kůži. . Dále bych vyzdvihla ještě "Silniční virus míří na sever", "1408" a "Jízda na Střele". Ovšem povídka "Sestřičky z Elurie" mě teda vůbec nebavila. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, díky ní jsem i trošku pozměnila názor na povídky a nebudu je již z mého knižního seznamu rovnou zavrhovat.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Musím se přiznat, že jsem nikdy nebyla fanoušek filmů a celé té mánie kolem Pána prstenů, ale řekla jsem si, že knihám dám šanci. A dobře jsem udělala. Tolkien píše hodně příjemným způsobem, místy mi kniha přišla velmi detailní. Krizi jsem měla zhruba v polovině knihy, nějak jsem se přes to nemohla překousat, ale poté jsem dočetla doslova jedním dechem. Co hodně oceňuju a obdivuju jsou citáty z knihy, mnohdy velmi nadčasové.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherná kniha od Jojo. Líbí se mi její neobvyklé příběhy. Nejsou to to klasický romantický příběhy, kde rovnou tušíte konec. Poslední dopis od tvé lásky byla první knížka co jsem od autorky četla a byla jsem doopravdy překvapená.

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Co bych ráda vyzdvihla je obrovský talent autorky vyjádřit slovy pocity a zamyšlení se hlavních hrdinů. Kniha je plná pasáží, kde jak Rodel, tak Jack polemizují o svých rozhodnutích a o pocitech, které zažívají. O následcích, které jejich rozhodnutí budou mít, ale i o touze najít zase opěrný bod. Mnohdy mě některé odstavce dohnaly i k slzám a párkrát jsem musela knihu odložit a prostě jen tak přemýšlet. Do toho nádherné prostředí africké přírody, při jejímž popisu se cítíte jako byste na té terase kávové farmy seděli. Mimo Rodel a Jacka si zamilujete i další postavy, jako třeba Jackovu babičku nebo přátelského masajského „válečníka“.Po přečtení knihy si budete moc přát, aby příběh pokračoval. To jsou Mlhy Serengeti. Kruté, ale i plné naděje, že i ty nejhorší věci jednou pominou.

27.09.2018 5 z 5