toecutter toecutter komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Bohužel,musím naprosto souhlasit s názory,že je to pořád to samé-zatímco u Andělé a démoni jsem se opravdu skvěle bavil,Šifra mistra Leonarda byla také ještě velice dobrá,u Ztraceného symbolu jsem se do četby musel už vyloženě nutit a Inferno jsem považoval za zbytečnou ztrátu času a dočetl opravdu pouze z vypětím všech sil-D.Brown určitě není špatný spisovatel,ale je to už po čtvrté,co píše v podstatě to samé-honička,pak chvíli luští hádanku,aby ho vzápětí opět někdo naháněl a usiloval mu o život...
Jedno vím jistě-jestli napíše další knihu/knihy s Robertem Langdonem jako hlavní postavou,já už ji určitě číst nebudu...

16.10.2016 2 z 5

Draculův poslední doušek Draculův poslední doušek Miloslav Švandrlík

klasické Švandrlíkovi "horory" jež mi jsou velice blízké a čtu je opravdu s chutí-co mě ovšem na těchto antalogiích mrzí,že některé povídky vyšli už dříve v jiných,takže je to asi půl co už jsem četl jinde(nebo je mám doma už z jiných vydání) a půlka je novějších-chtělo by to vydat jednu ucelenou.Ovšem povídky jinak samozřejmě super

31.05.2015 5 z 5

Vlkodlaky kryje stín Vlkodlaky kryje stín Roman Cílek

velice zajímavá kniha o podzemním nacistickém hnutí Werwolf,doporučuji všem,kteří se o dané věci zajímají

31.01.2015 4 z 5

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Nando Parrado

známý příběh o pádu Fairchildu s Uruguayským rugbyovým týmem do And v podání přímého a nejznámějšího aktéra-naprosto výborná věc,opravdu doporučuju všem,kniha se čte jedním dechem,toto vydání doplněno o bohatou fotografickou přílohu

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

naprosto super jako celá jeho tvorba-směs horroru a jeho osobytého humoru-většina povídek se super koncem

13.12.2014 5 z 5

Carmilla (převyprávění) Carmilla (převyprávění) Josef Pepson Snětivý (p)

s notoricky známou povídkou Carmilla jsem se setkal už v hooodně horrorových výběrech a dá se říct,že ji znám prakticky už na zpaměť-jeden z nejlepších gothic horrorů,co jsem kdy četl(poprvé v knize Rej upírů už jako malej kluk).Vše je opravdu velice jemně naservírováno a podáno,aby děj čím dál víc gradoval,až do finále-v poslední kapitole,tuším retrospektiva se vše objasní..Z mého pohledu minimálně tak dobré jako Dracula,jen kratší

Dracula Dracula Bram Stoker

samozřejmě klasika,která mi ovšem tak hrůzostrašná nepřipadá-kapitoly na draculově zámku nebo na hřbitově jsou super,ale mezi tím zbytečně moc zdlohavého místa-i tak ale výborná věc

Vnitřní světlo Vnitřní světlo Arthur Machen

kniha z které mě opravdu skoro mrazilo v zádech,ačkoliv to není vyloženě horror,spíš takový strašidelně mysteriózní,nevím,jak to popsat-každopádně doporučuji všem fanouškům Lowecrafta,Poea nebo Stokera,kniha je určitě nezklame

Strach nad Albrechtovem Strach nad Albrechtovem Harry Crasst

toto je naprosto geniální počin-směs zvrácenosti a humoru-opravdu brutálního,ale o to zábavnějšího-moje snad nejmilejší kniha,která překvapila i pár mých přátel ne-čtenářů-toto je prostě skvost!!!!!Přečteno asi desetkrát,ale je to kniha,ke které se po čase vždy rát vrátím..A na netu jsem se dozvěděl(jestli je to prava nevím),že knihu nenapsal Harry Crasst,jehož životopis je ůdajně komplet vymyšlen,ale Miroslav Kromiš-ať je to jak chce,autorovi patří věčná sláva za toto dílo,u kterého se vždy královsky pobavím!!!Doporučuju všem!!

01.11.2014 5 z 5

Rej upírů Rej upírů Tomáš Korbař

tato kniha mě fascinovala už jako malé dítě svým obalem-zvláštními a pro tuto knihu opravdu velice povedenými ilustracemi Aloise Mikulky-vzpomínám si,když rodiče šli někam pryč a nechali mě doma do pozdní noci samotného,sáhl jsem právě po této knize a už jen na obalu lidé nesoucí rakev mě děsili,když jsem knihu otevřel,fascinovali mě ilustrace,velice zvláště pojaté,originální,které mě děsili,ale zároveň i přitahovali-nejvíce ty krásně a zvláštně namalované ženy s upířími zuby-co se týče recenze samotných povídek,v podstatě do podrobna to už vystihl erasehead,jen bych doplnil,že povídka Drakulův host není sice dovětek,ale prolog ke Stokerově Drakulovi,který se autor nakonec rozhodl vynechat a až po jeho smrti objeven jeho manželkou a následně samostatně vydán-pro mě určitě nejlepší povídky jsou v podstatě všechny až na Vampýra Jana Nerudy a Turgeněvovi Přízraky-nejsou špatné,ale do celkového konceptu knihy se prostě nehodí-nejlepší jsou (až notoricky známá,ale o to lepší)Carmilla,Ďáblův dům,Upír,Cypryanovo vyprávění-no zkrátka kniha je prostě výborná-ale jak psal už Erasehead-nic pro fans Twilight ságy apod-toto je prostě klasický gotický horror

01.11.2014 5 z 5

Tarzan - Éra Joea Kuberta - kniha první Tarzan - Éra Joea Kuberta - kniha první Joe Kubert

příběhy totálně dementní a naivní-nebavil mě ani jeden,scénář prostě stojí za úplný hovno.Ovšem kresba-to už je jiná!!!Parádní klasický komixový styl ze 70-80 let-jen kvůli tomu dám průměr,kdybych to měl rozdělit,tak scénář je odpad,ale kresba za pět

11.11.2022 2 z 5

Žraloci Žraloci Xavier Maniguet

velice zajímavá kniha s drsnou fotografickou přílohou.I když se o zvířata zajímám,z této knihy jsem se o těchto tvorech dozvěděl mraky nových informací(popisy lidí napadených žralokem,lidožravý sladkovodní žraloci z jezera Titicaca atd).Velice poutavá a zajímavá kniha

06.11.2015 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Snad jediná kniha od tohoto "kultovního" spisovatele,z těch,které jsem přečetl,která se mi celkem líbila,a to jsem se do ní pustil až po shlédnutí excelentního filmového zpracování s Ch. Walkenem-protože S.K. určitě nepatří k mým oblíbeným spisovatelům.Na jeho díle nespatřuji nic kultovního,hororovýho a už vůbec ne strašidelnýho.Ale tato kniha se celkem dá-příběh je opravdu napínavý a John Smith v celku sympatická postava.Tuto knihu mohu celkem i doporučit

21.09.2015

Gladiátor Gladiátor Alan Baker

mě se kniha velice líbila.Kromě druhů jednotlivých gladiátorů a jejich způsobu boje autor přiblíží i jak vše vzniklo až po zánik gladiátorských her,který nepřipisuje pouze křesťanům

12.08.2015 5 z 5

Maska omnibus: Kniha druhá Maska omnibus: Kniha druhá John Arcudi

oproti první knize opravdové překvapení-toto je mnohem záživnější než(podle mě)odfláknutý první díl-mnohem lepší kresby a i děje(příběhů je tu víc) se tu víc posunuli k záživnosti-celkově oproti třeba Batmanovi nic moc,ale ve srovnání s prvním dílem je toto tak o sto procent lepší,tak lepší průměr

11.04.2015 4 z 5

Maska omnibus: Kniha první Maska omnibus: Kniha první John Arcudi

Na toto dílo jsem byl velice zvědav,protože se mi celkem líbil stejnojmenný film s J.C.(i když jeho fanoušek tedy nejsem)-no musím říct,že mě tato kniha velice zklamala-už na obalu je napsáno,že se kreslíř teprve vykresluje a je to opravdu poznat-ze začátku kresba podle mě otřesná,která se ovšem postupně lepší,absence jakéhokoliv děje nebo něčeho napínavýho..Celé je to jakýsi zmatený,chvílemi se v tom člověk vůbec nevyzná a taky jsem byl velice překvapen tím,že Stanley Ipkiss zdechne vlastně skoro hned ze začátku(v první třetině)-celkově mě kniha vůbec nenadchla,jediný pozitivum je,že jsem ji koupil za 200,-.Kdybych za ni dal plnou cenu,jel bych je nejspíš autorovy omlátit o hlavu...

10.04.2015 2 z 5

Dagon a jiné horrory Dagon a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

sešitové vydání lowecraftových povídek-některé horší,ovšem některé velice dobré-za všechny bych z tohoto konkrétního sešitu vyzdvihl asi povídku V hrobě,z které mi ůplně běhal mráz po zádech!!!

31.01.2015

Rytíři Bušidó Rytíři Bušidó Edward Frederick Langley Russell

naprosto neuvěřitelná kniha o japonských zvěrstvech za druhé světové války v celé východní asii ze všech jimi okupovaných zemí-nechce se ani věřit,že se toto opravdu dělo,ale po masakru v Nankingu už se u asiatů ničemu nedivím-velice drsná kniha,kterou bude nejspíš problém vůbec sehnat

Hitlerovi zahraniční katani Hitlerovi zahraniční katani Christopher Hale

velice zajímavá kniha o zahraničních divizích SS a jejich pohůncích-těm,kdo se o tyto věci zajímají mohu jen doporučit-ovšem co z toho je skutečná pravda se už asi nikdy nikdo nedozví...:-(

Klenot sedmi hvězd Klenot sedmi hvězd Bram Stoker

na Draculu toto dílo nemá,ale i tak se mi kniha líbila-ovšem konec jsem tak nějak nepochopil

13.12.2014 4 z 5