Žraloci

Žralok, který se po 300 milionech let své existence nijak nezměnil, fascinuje člověka stále. Se svými osmi nesmírně vnímavými smyslovými orgány, ďábelskými perfektními čelistmi, nedostižnou hydrodynamikou a ve světě zvířat jedinečnou fyziologií je neomezeným vládcem světových oceánů. Unikátni kniha francouzského autora se zabývá tímto dravcem velmi podrobně a všestranně a odpovídá zejména na otázku, kde, kdy, proč a jak útočí na člověka. Xavier Maniguet v ní shromáždil všechny dostupné informace o útocích žraloka na člověka, podrobně je zkoumá a vyvozuje z nich závěry o fyziologii, zvycích, reálném nebezpečí a ochraně před žralokem; to vše je navíc doplněno kresbami a fotografiemi, z nichž značná část je určena jen pro pevné nervy a dobrý žaludek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95285/zraloci-qPT-95285.jpg 4.938
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Svoboda

Les Dents de la mort, 1991

Kniha Žraloci

Camel-9
03.12.2019

Super popsaná kniha o žralocích. Kdo se o tyto živočichy zajímá, vřele doporučuji.

Exorcismus
09.04.2019

Výborná kniha, mohu vřele doporučit

Opatov
10.09.2018

Podle me nejlepsi kniha o techto neskutecne zdravych tvorech. Nedoporucuji brat s sebou na dovolenou k mori. Jinak ale urcite doporucuji.

Vyky0287
07.06.2018

Takových knih v ČR moc není.. Jako jedna z mála knih se celkem dost zaobírá anatomii žraloků a jejich chováním. Samostatná kapitola jsou pak útoky žraloků. Ty jsou napsané velmi poutavě a do detailů, včetně teploty vody atd. Když jsem to četl, měl jsem mráz po zádech.. Kdo se chce dozvědět více o žralocích, tohle vám dá víc, než kterýkoliv dokument.. A to i přes to, že je knížka už docela stará..

roman3849
28.05.2018

Moje první kniha... stydím se je jediná... ale je nejlepší to vím.. Líbí se mi jak je detailní a jakým způsobem vás přiblíží ke žralokovi tak blízko,že snad i cítíte na jazyku slanou mořskou vodu ...ty příběhy o napadení žraloků jsou tak popsané ,že jsem byl přímo v ději... v té době v knize psali o 350 druzích žraloků vynikající obrázky a popisky.. dnes už víme o 500 druhů .. Půjčil jsem ji kamarádovi a ten mi ji už nevrátil.. teď bych za ní dal snad cokoliv

Uroborus
11.03.2018

Na tento titul som naďabil, pred viac ako dvadsiatimi rokmi v Prahe, dal som zaň takmer posledné peniaze (169,-Kčs) čo mi ešte ostali, ale neľutujem. Stále má svoje čestné miesto v knižnici. Aj keď je to predovšetkým o žralokoch, zopár strán je venovaných aj piraňam, krokodýlom, kosatkám aj barakudám.

toecutter
06.11.2015

velice zajímavá kniha s drsnou fotografickou přílohou.I když se o zvířata zajímám,z této knihy jsem se o těchto tvorech dozvěděl mraky nových informací(popisy lidí napadených žralokem,lidožravý sladkovodní žraloci z jezera Titicaca atd).Velice poutavá a zajímavá kniha

azraelka
31.01.2013

Hodně zajímavá knížka. Nejvíc strhující jsou podrobně popsány útoky na surfaře a jejich boj o život. Nejzajímavější poznatek z knihy pro mě je, že při kousnutí žralokem lidi uváděli absenci bolesti, ta se dostavila někdy až po desítkách minut, a vědci nedokáží přijít na to, jak je to možné.

Fotopřílohy jsou dvě, ta druhá opravdu jen pro silné nervy.

Příběh lvice Elsy
Příběh lvice Elsy