Vlkodlaky kryje stín

Zplnomocnění zástupci Německa podepsali 9. května 1945 bezpodmínečnou kapitulaci. Tím však neskončil boj s nacismem. Tisíce jeho podporovatelů, z fanatizovaných stoupenců s funkcionářů vytvořily podzemní organizace, všeobecněztotožňované s werwolfy-vlkodlaky. O nich pojednává tato kniha. Její autoři, novinář a historik, naráželi při práci na obtíže, spojené s nedostatkem materiálu, i na rozporná mínění historiků. Vycházeli hlavně z pramenů, které sezachovaly na našem území: ze spisů z kanceláře K.H. Franka a z materiálu zpravodajského rázu. Kniha poskytne čtenáři vzrušující čtení, plné nečekaných zvratů a dramatických událostí...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183260/big_vlkodlaky-kryje-stin-T1z-183260.jpg 3.84

Kniha Vlkodlaky kryje stín

Libunka74
29.06.2020

Velmi zajímavá kniha literatury faktu pro milovníky historie - působení záškodnických německých organizací na území naší republiky. Obzvlášť mě zaujala kapitola o školícím středisku Wehrwolfů na Máchově jezeře. Škoda, že jazyk, kterým je kniha psaná, je už poněkud zastaralý. Na autentičnosti jí to ale nijak neubírá.

toecutter
31.01.2015

velice zajímavá kniha o podzemním nacistickém hnutí Werwolf,doporučuji všem,kteří se o dané věci zajímají