Rej upírů

Soubor povídek a novel s hrůzostrašnými náměty z pera světových autorů 18. a 19. století. Vampýr (J. Neruda), Upír (J.W. Polidori), Přízraky (I.S. Turgeněv), Carmilla (J.S. Le Fanu), Mrtvá milenka (T. Gautier), Cyprianovo vyprávění (E.T.A. Hoffmann), Neboť krev jest život (F.M. Crawford), Ďáblův dům (A.K. Tolstoj), Noční návštěvník (L. Capuana), Draculův host (B. Stoker). ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73458/rej-upiru-73458.jpg 4.466
Horory, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Lidové nakladatelství

Kniha Rej upírů

Eicherik
29.12.2018

Legendární antologie, která poprvé vyšla již v roce 1970 a na svět ji přivedl legendární propagátor hororu a detektivky Tomáš Korbař. Povídky v této sbírce jsou plné temné romantiky a dávno zašlých časů. Za nejlepší považuji legendární Carmillu, Mrtvou milenku a Dráculova hosta. Jako nejslabší vidím Ďáblův dům, který je dle mého názoru moc překombinovaný. Vlastním vydání z roku 2015, které je vyšperkováno nádhernými kolážemi Kláry Trnkové.

medvedice3
08.02.2016

Skvělá upírská kniha. Až s podivem, že mohla v té době (v tiráží 1970, v copyrithu na rubu titul. stránky 1971) vyjít. Zaujal mě i Nerudův Vampýr, klidně by se znalostí této povídky dalo blýsknout ve škole při zkoušení.

Petra de Valo
18.04.2015

Výborná zbierka kvalitných, starostlivo vybratých poviedok, hoci mnohé z nich som už čítala v iných zbierkach. Vynikajúca bola Mŕtva milenka, ktorú som už dlho túžila prečítať si, Neboť krev jest život a zvlášť oceňujem Cyprianovo vyprávění - výborne napísané, bez príliš zdĺhavého úvodu, so skvele vystupňovaným napätím a záverom. Do konceptu zbierky mi ako jediné celkom nezapadli Prízraky od Turgeneva, pôsobili mierne chaoticky a záver je dosť nepochopiteľný.

JLČ
01.04.2015

Absolutně nejlepší kniha gotických hororů, která u nás kdy vyšla. To se týká i uměleckých překladů do češtiny a pitoreskních ilustrací aloise Mikulky!

toecutter
01.11.2014

tato kniha mě fascinovala už jako malé dítě svým obalem-zvláštními a pro tuto knihu opravdu velice povedenými ilustracemi Aloise Mikulky-vzpomínám si,když rodiče šli někam pryč a nechali mě doma do pozdní noci samotného,sáhl jsem právě po této knize a už jen na obalu lidé nesoucí rakev mě děsili,když jsem knihu otevřel,fascinovali mě ilustrace,velice zvláště pojaté,originální,které mě děsili,ale zároveň i přitahovali-nejvíce ty krásně a zvláštně namalované ženy s upířími zuby-co se týče recenze samotných povídek,v podstatě do podrobna to už vystihl erasehead,jen bych doplnil,že povídka Drakulův host není sice dovětek,ale prolog ke Stokerově Drakulovi,který se autor nakonec rozhodl vynechat a až po jeho smrti objeven jeho manželkou a následně samostatně vydán-pro mě určitě nejlepší povídky jsou v podstatě všechny až na Vampýra Jana Nerudy a Turgeněvovi Přízraky-nejsou špatné,ale do celkového konceptu knihy se prostě nehodí-nejlepší jsou (až notoricky známá,ale o to lepší)Carmilla,Ďáblův dům,Upír,Cypryanovo vyprávění-no zkrátka kniha je prostě výborná-ale jak psal už Erasehead-nic pro fans Twilight ságy apod-toto je prostě klasický gotický horror

Pitbullka
02.08.2013

Výborné povídky. Tohle je pro mne upírská tématika v pravém slova smyslu (tímto se omlouvám všem fanouškům Twilight ságy :-)).

Nibiru
03.06.2013

Tuto knihu jsem potajmu jako náctiletá uzmula z knihovničky rodičů a pamatuji se, jak strašně jsem se při jejím čtení bála!! Nicméně, něco mě nutilo číst pořád dál až do konce :-)))
Moje první setkání s upírskou tematikou v knižní podobě. Hraběte Draculu jsem četla až později.

Čtenář0001
08.11.2012

Nejlepší sbírka upírských povídek jakou zatím znám. Velmi dobrý výběr.