Dagon a jiné horrory přehled

Dagon a jiné horrory https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12021/bmid_dagon-a-jine-horrory-jwa-12021.png 4 176 176

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

Horory Povídky Fantasy
Vydáno: , Zlatý kůň , Česká speleologická společnost

Dagon and Other Macabre Tales , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dagon a jiné horrory. Přihlašte se a napište ho.

janina66
16.05.2023 4 z 5

Moc se mi povidky líbily. Nikdy jsem na horory nebyla, ale tyto jsou tajemné a krátké, jen Šepot ve tmě byl delší a byl OK.

zazvorek
13.03.2023 4 z 5

Kvalita jednotlivých povídek se různí, ale v těch silnějších je čtení opravdu lahůdka. Ačkoliv mám ráda Poea, tam, kde se Lovecraft snaží psát jako on (možná ani nesnaží, ale zkrátka to tak působí), tam jsou jeho povídky příliš prvoplánové (V kryptě). V "pohřebních záležitostech" Poea nepředčí. Zato tam, kde může rozvíjet tajemnou, hrozivou atmosféru, kde může nechat působit věci neznámé, vzdálené, věci z temnot našich myslí i dějin, tam je mistrem. Jen vykreslením atmosféry dokáže způsobit, že máte husí kůži. Takový horor mě baví. Ne zombie, ne kostlivci, ne krev, ale pouhopouhý les, kopce, vesmír. (Hudba Ericha Zanna, Šepot v temnotách, Vyděděnec).
A myslím, že nikdy v životě nenavštívím Vermont!

Meda77
17.01.2022 4 z 5

Lovecraft je pojem v hororové beletrii, takže kvalitu, napětí a mnohdy i originalitu si udrží bez problémů. Sbírka povídek je rozmanitá, některé nadprůměr, některé víceméně průměr, záleží na tom kdo hodnotí. Ztráta času pro milovníky jiné hrůzy, než z televizních novin to určitě není. Průměrné 4starsy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dagon a jiné horrory v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech2x