tkometka tkometka komentáře u knih

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Četla jsem jako náctiletá a moc se líbila. Film, který byl natočený se taky velice povedl.

Herbář léčivých rostlin, 1. díl Herbář léčivých rostlin, 1. díl Jiří Janča

Doporučuji všem co se zajímají o alternativní léčbu. Vyplatí se sehnat si všechny díly včetně doplňku.

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla a myslím že se k ní ráda vrátím. Pro náctileté by měla být samozřejmostí.

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Kniha obsahuje hluboké myšlenky se kterými se dá jen souhlasit. Bohužel jsem příběh brala jako skutečnost a to mi uštědřilo zklamání. Pokud tento fakt ale odhodím za hlavu je to dobrá kniha.

28.12.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Před Farmou jsem četla Dítě číslo 44. Dítě ve mě nechalo hromadu emocí. Farma prostě proplula beze stopy. Nechci tím říct že Farma není dobrá. Styl psaní je skvělý, zápletka vcelku nepředvídatelná. Ale nějak jsem bojovala s pocitem číst dál. Vyprávění Danielovi matky mě něčím rozčilovalo. Určitě to byl účel aby se čtenář dokázal vžít do jejího rozpoložení ale mě to úplně nesedlo. Nejčtivější pro mě byla kniha zhruba od 290 strany.
Když to shrnu ... ano dobrá kniha... ale dokážu od ní odejít. U Dítěte č. 44 to nešlo.

05.08.2016 3 z 5

Tý potvoře to nedaruju Tý potvoře to nedaruju Jo Piazza

Móda mezi mé vášně nepatří ale tato kniha, která se kolem módy točí, je prostě úžasná. Trpělivá Imogen kontra rozmazlená a nevychovaná Eva. Měla jsem chuť Evu uškrtit, nechápala jsem jak může Imogen vše ustát. Je to prostě strhující příběh generací, chování společnosti a obraz dnešní doby. Prostě můžu jen doporučit si přečíst.

02.03.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc pěkně napsáno, zajímavá zápletka která navnadí číst dál (i když je odhadnutelné co se asi stane). Měla jsem ale pocit, že Vypravěčka v sobě obsahuje několik knih s tímto tématem které jsem již četla a to mě trochu mrzelo. Proto o hvězdičku méně.

18.10.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Netušila jsem co přesně mě čeká. Začala jsem knihu číst trochu s obavami. Zbytečně. Knihu jsem nedokázala odložit dokud jsem ji nepřečetla. Autor vystihl opravdu velmi dobře tehdejší situaci i přes to, že je angličan. To, jaký příběh vezme konec, jsem poměrně dlouho nevytušila.

22.06.2015 5 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Kniha se mi zdá velmi zajímavá ale nedočetla jsem. Nemohla jsem se přenést přes způsob, jakým je napsaná. Přeskakuje se z jedné osoby na jinou, z děje na děj tak že jsem se musela vždy o kousek vrátit a znovu si kousek přečíst. To mi dost vadilo. Možná si budu muset udělat na knihu víc času a pak teprve budu stačit tomuto způsobu psaní.

20.02.2015

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Dobře čitelná, skvělým způsobem psaná. Moc se mi líbí styl jakým autor píše - reakce na situaci a pak popsání situace, kombinace pohledu obou postav.
Velmi silný příběh, konec trhá duši ale bojím se že by to dopadlo mnohem hůř. Myslím že po přečtení knihy může většina z nás přehodnotit své starosti. Nejděsivější na tom všem je, že ten příběh by mohl být i zkutečný...

19.02.2015 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Film jsem viděla snad někdy na začátku devadesátých let takže už ho nemohu porovnávat s knihou. A jsem za to podle komentářů ráda :)
Do knihy mi dalo maličko problém se na začátku začíst ale už od první třetiny jsem litovala že není o více stránkách. Skvěle zatahuje do myšlenek a pocitů všech zúčastněných. Do nevyrovnaného boje "Kombajnu" a pacientů, které Velká sestra léčí psychickou manipulací ve jménu pacientova dobra. Skvěle vtáhne do počasí a svobodné nálady na rybářské výpravě.
Nechci konec prozrazovat těm co knihu nečetli ale je to velmi silný pocit, který zůstává ještě dlouho po odložení knihy.

12.01.2015 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Uf.. co říct. Je to zpověď, vzpomínky které se opravdu staly. Jsou to zážitky očima dítěte, kolem kterého se děly věci, které se nedají pochopit. Nepopisuje obrázky brutálních scén a zážitků do detailů a přes to jede představivost na plné obrátky. Neměla jsem pocit že jsem součástí příběhu jako třeba u Zlodějky knih, ale že jsem posluchačem vyprávění. Je to silný příběh který by nikdo neměl zažít ale ze kterého by se každá další generace měla poučit a nezapomenout. Co se týče Oskara Schindlera není popsán v knize do podrobna. Čtenář má prostor udělat si svůj názor a to je myslím dobře.

28.11.2014 5 z 5

Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic Jean-Dominique Brierre

Kniha je obrazem života Edith od dětství až po její odchod. Vystihuje způsob života, myšlení i kariéru zpěvačky. Kniha obsahuje mnoho názvů a úryvků z písní zpěvačky i informace kdo je jejich původcem. Přes mnoho francouzských názvů se čte životopis vcelku dobře a intuitivně. Piaf byla jedinečná a nenahraditelná už kvůli její osobnosti. Myslím že kniha svého čtenáře opravdu uspokojí.

26.11.2014 4 z 5

Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky Bárbara Mujica

Strhující příběh který čtenáře nepustí. Chvílemi žhavý, chvílemi romantický, někdy vulgární. Ukazuje místy i záblesky války při kterých velmi zamrazí. Trochu mě zarazil konec kdy byla informace, že příběh není ve všem pravdivý. Trochu to zklamalo ale skvělé čtení to nezničilo. Doporučuju všem.

03.09.2014 5 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Děj je poutavý, vtáhne do atmosféry války kterou lehce čtenář vycítí. Velmi krátké kapitoly mi ale možná nedovolili se do děje více vžít. Stejně tak bylo všude propagováno jak je kniha strašidelná a budeme se bát. Efekt se však nedostavil. Nebála jsem se a to mi možná trošku zkazilo z knihy dojem. Hrůzostrašná nebyla, ale možná to bylo jen mým rozpoložením. Knihu však můžu doporučit jak pro čtivost tak pro děj.

11.08.2014 4 z 5

Grace - Kněžna monacká Grace - Kněžna monacká Jeffrey Robinson

Protože nejsem zrovna nadšenec do "životopisných děl" měla jsem trochu obavy. Rozhodně mě ale kniha příjemně překvapila a ukázala pohled na knížecí život očima celé rodiny Grimaldiových. Je plná emocí a zajímavých postřehů které se velmi dobře čtou. Konec knihy mi připadal sice trošku zmatený a zbytečně přeskakoval obdobím ale dobrý pocit to z knihy nezkazilo. Jako zajímavé a odpočinkové čtení doporučuji.

04.08.2014 4 z 5

Keltové a Čechy Keltové a Čechy Petr Drda

Pro ty co se zajímají o keltskou kulturu velmi poučné čtení.

25.04.2014 5 z 5

Nejšťastnější batole v okolí Nejšťastnější batole v okolí Harvey Karp

Skvělá psychologie pro každého rodiče která se dobře uplatňuje v praxi.

27.02.2014 5 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Souhlasím s předchozími komentáři. Funguje, dobře se čte. Obrovský rádce.

27.02.2014 5 z 5

Enigma 1 - Tajemství starověku Enigma 1 - Tajemství starověku kolektiv autorů

Krásné fotografie, zajímavé čtení pro ty co chtějí vědět. Kombinace série je zajímavá myslím pro každého.

26.02.2014 4 z 5