Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic přehled

Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223462/bmid_edith-piaf-bez-lasky-nejsme-nic-223462.jpg 4 37 37

Příběh fenomenální zpěvačky... Ze dna ulice až na vrchol světových pódií Byl by to neuvěřitelný román – kdyby to nebyl její skutečný život. Osud, který se stal legendou. Magickou, triumfální i tragickou... Barvitá dobová mozaika, kterou přišli poskládat Edithini slavní souputníci, mecenáši, kolegové, přátelé, manželé, milenci i rivalové. Marcel Cerdan, Théo Sarapo, Marlene Dietrich, Charles Aznavour, Jean Cocteau, Yves Montand, Georges Moustaki... a mnozí další se svěřují s důvěrnými vzpomínkami. Slavní promlouvají o ještě slavnější. Edith Giovanna Gassion vzlétla doslova z dlažby pařížské Pigalle až na oběžnou dráhu světové hvězdy. Zrodila se Édith Piaf. A dobyla svět. Celý její osud byl poznamenán bizarními událostmi a tragédiemi, stejně jako divokou stravující vášní. Drobná, jen 147 cm vysoká ženička, za dveřmi svého domova zničená chorobami a závislostmi, zářila na pódiích jako světlice. Edithina biografie patří k těm, které se čtou bez dechu jako román, a z jejích stránek jako by k nám doléhal její vášnivý, lkavý zpěv. Bez lásky nejsme nic... A ničeho nelitujme.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Metafora

Édith Piaf: Sans amour on n´est rien , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic. Přihlašte se a napište ho.

irskádívka
21.02.2024

Jedná se o životopis, ty se čtou dobře jen pokud je autor výjimečně dobrý spisovatel, což se tady prostě nějak nekonalo.
Edith Piaf byla výjimečná zpěvačka, ale charakter měla podle mého soudu dost pochybný, lidé kolem ní ji buď využívali nebo se jí nechali zneužívat a její povaha jistě nebyla příliš příjemná.
Co mě rušilo ve čtení velmi, byl málo skrývaný nekritický obdiv a adorování, které se jí od autora a dostávalo.

speciale88
24.12.2021 3 z 5

Trvalo mi se knihou prokousat ale nakonec sem docetla. Celkový dojem nic moc. Znova cist nebudu.

m_martina
31.05.2020 3 z 5

Kniha se mi nečetla dobře, kromě toho jsem předtím viděla i film, který mne však také nějak moc nezaujal. Kromě toho písničky Edith Piaf ráda mám, ale ji jako osobu jsem nikdy moc nemusela.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Edith Piaf: Bez lásky nejsme nic v seznamech

v Právě čtených1x