Tilikum Tilikum komentáře u knih

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Klobouk dolů před autorem. Takové množství informací tak skvěle a srozumitelně podané. Tohle by si měli přečíst všichni ti důchodci, co Andrejovi skočili na koblihu.

08.08.2018 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

To jsem sáhl vedle! Ale asi je to moje chyba, kniha je vyloženě pro děti, nevím proč jsem očekával pravověrné sci-fi, možná podle obálky, anebo je to tím, že jsem namlsaný Burešovým Impériem. Nedočetl jsem a nebudu hodnotit.

04.08.2018

Revival Revival Stephen King

Vynikající pan King jako vždycky. Opět výborně načrtnuté charaktery. Ten chlap už napsal tolik knih, tolik charakterů, ale nikdy se neopakuje!

26.02.2018 5 z 5

Afghánské tažení Afghánské tažení Steven Pressfield

Absolutní pecka! Nejlepší válečný román, jaký jsem četl! v díře zvané Afghánistán se toho za poslední dva a půl tisíce let zase tolik nezměnilo.

18.11.2017 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Můj komentář kamsi zmizel, takže to musím napravit: Podle mě celá sága Propast času (četl jsem oba díly) nemá v české sci-fi konkurenci. Přímočarý děj, promyšlená akce a hlavně kvantum nápadů. Dialogy jsou živé a i ta romantická chvilka je v pohodě a celkově zapadá.

04.10.2017 5 z 5

Ctnosti války Ctnosti války Steven Pressfield

Ctnosti války jsou u nás neprávem přehlíženým dílem. Geniálně vykreslená postava Alexandra, do detailu popsaná tažení i samotné bitvy. A to vše zabaleno do velmi atraktivní formy. Skvěle se to čte, takhle strhující historický román se mi do ruky ještě nedostal. Podle mě patří kniha mezi světovou klasiku!

04.10.2017 5 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Velkej mazec! Takhle dobře jsem si už dlouho nepočetl. Málody je ve výběru povídek nadpoloviční dobrá, tady jsou dobré všechny, tím větší je to výkon, že jsou všechny od jednoho autora. Ano, je to trochu depka, autorovy světy nejsou moc přátelské a jeho obyčejní hrdinové se jimi sotva potácejí, ale taková je prostě budoucnost. To jsou světy, do kterých se řítíme. A čím víc nám to bude někdo otloukat o hlavu, tím je větší naděje, že se tomu osudu nějak vyhneme.

05.08.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Byl jsem trochu skeptik, protože cokoli, co má nálepku novodobé klasiky nebo světového bestselleru, většinou stojí za prd. Ale překvapivě to bylo strhující a pěkně to odsýpalo. Čtivostí a kvalitou, která je jednoduše podaná a nemá žádné zbytečné rádoby umělecké kudrlinky, bych to přirovnal k české Propasti času. V komentáři pode mnou zaznívá srovnání s Asimovem nebo Clarkem. Ano, oba byli vědci, kteří problematice rozuměli do puntíku, zároveň ji ale občas podávali až příliš suchopárně. Jak moc bylo tohle vědecky skutečné, netuším, ale četlo se to dobře.

29.05.2017 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Dostalo se to ke mně náhodou, sérii neznám. Moje obavy se ale nenaplnily, docela dobré. Jo a Levana je trochu psychopat

16.04.2017 3 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Četl jsem už výborný první díl. Byl jsem zvědav, jak se autor popasuje s pokračováním. Opět je to logický, postavy charismatický, akce uvěřitelná. Po velké bitvě uprostřed si říkám, že tohle už nepůjde překonat a pak se dopracuju k závěru a nestačím se divit!

05.12.2016 5 z 5

Pláž Pláž Alex Garland

Velká bomba! Kniha se čte sama. Jasně, dnes už Thajsko vypadá trochu jinak, ale něco podobného by se klidně mohlo odehrát v Kambodži nebo Barmě. V závěru super psycho. Zvíře prostě dříme v každém z nás, i v mírumilovných hipících, který se stanou krvelačnými zrůdami.

19.11.2016 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

začínám být alergickej na nálepky světový bestseller! kde se ty knihy vlastně berou? jsou to vůbec bestsellery? jedno velký klišé!

08.11.2016 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ach jo, to jsem se zase nechal napálit. Taková hloupoučká ne moc logická pohádka plná hloupoučkých postaviček, kteří se chovají jako naprostí idioti. No, co taky čekat od provařeného zahraničního titulu. Když to srovnám s Burešovou Propastí času, nesahá mu to ani po kotníčky.

21.10.2016 1 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Prostě velká paráda! Martin to prostě umí! Sice jsem viděl seriál a nemohlo mě překvapit, jak dopadne krvavá svatba, přesto jsem to prožíval hodně těžce. Vše, co bych chtěl vychválit, už vychváleno bylo, takže se spokojím s konstatováním, že Bouři mečů všem doporučuju. I těm, kteří viděli neméně skvělý seriál.

28.07.2016 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Slibný začátek, po kterém se stále častěji objevuje nuda. některé věty a odstavce jsou téměř skvostné, ale jako celek to moc nefunguje, v závěru mě úplně přestalo zajímat, jak to dopadne. Hlavní hrdina - otravný trouba - tyky nijak neprospívá.

16.05.2016 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Extrémně realistické. Čistokrevná sci-fi. Chvílemi dokonalý mazec. Závěr trochu pozvolnější, než by si kniha zasloužila. Přesto velká spokojenost. Pro mě zatím letos Slované deklasují anglo-americké spisovatele!

13.02.2016 5 z 5